Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.org/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LINKOS --- 21:45:04 20.3.2017
PETER_PAN: muzes mi priblizit to maslo na hlave?
Teflon: daji se najit informace,ze teplota uvolnovani je nizsi a celkem snadno se ji da dosahnout.
LINKOS --- 21:41:38 20.3.2017
MVEK: delaj se nejaky podlozky,kamos to pouzival pod keramicke hrnce na tazin
MVEK --- 21:09:31 20.3.2017
Mírná odbočka - dělají se už keramické pánve s nějakou "cívkou" pro indukci? Protože jinak to je zásadní problém, proč se jim zatím bráním, když čekám, že až sklokeramika odejde, tak jelikož většina hrnců na indukci je, tak bych do ní v bytě šel a keramická pánev mi bude platná leda tak na chlaupě na kamnech.
Tedy jedna mi už je platná asi jen na ta kamna, protože je prohnutá, takže od sklokeramiky stejně přejímá teplo špatně.
PETER_PAN --- 8:53:12 19.3.2017
LINKOS:
- tak Arnica obecne neni neco o co by se mel clovek opirat, o Greenpeace se bavit uz vubec nebudeme (maj maslo na hlave treba jeste s BPA)
- za normalnich okolnosti PFOA nevznika - to by jsi musel zahrivat fakt treba na 350 °C
- samozrejmne epoxidove napodobeniny jsou spatne (ale to neni argument proti PTFE - to je jak rikat ze tim ze nekdo namichal Methanol do rumu je spatny pit Ethanol)
- "Uvolňování perfluorovaných sloučenin je problematické i proto, že se v přírodě nerozkládají." .. tohle je pravdiva veta, ale je laikovy pomerne slozite vysvetlit ze PTFE je kompaktni inertni material, ze to neni latka co by byla nekde rozpustena ve vode a dostavala se do ruznych mist sveta - tohle plati pro uplne jine perfluorovane latky - viz. dale

- Naopak se hromadí ve vodě a ve formě deště se rozšířily do míst, kam člověk zavítá jen zřídka .. - ano tohle je pravdiva veta, ale rozhodne to neplati pro PTFE, .. to se bavime treba o fluorovanych bezeckych/lyzarskych voskach, fluorovanych olejich pro cyklistiku, fluorovana rozpoustedla pro prumysl, starsi generace chladicich smesich do klimatizaci, kryostatu a mrazaku/lednicek apod.
LINKOS --- 8:09:06 19.3.2017
PETER_PAN: "Při vysokých teplotách (a vaření „nasucho", bez tuku) či při poškození může uvolňovat kyselinu perfluorooktanovou (zkráceně PFOA), které je zdraví škodlivá. Pokud jste pánev používali správně a přesto se povrch porušil, můžete ji zkusit reklamovat. Dejte pozor již při nákupu, na trhu byly již zachyceny i levné výrobky, které nepřilnavý povrch pouze „napodobovaly" epoxidem. Dobrou volbou jsou dnes pánve s keramickým povrchem, který je nepřilnavý, nepoškodí se tak snadno a neobsahuje zmíněné škodliviny. Uvolňování perfluorovaných sloučenin je problematické i proto, že se v přírodě nerozkládají. Naopak se hromadí ve vodě a ve formě deště se rozšířily do míst, kam člověk zavítá jen zřídka - Greenpeace přinesl například zprávu o tom, že tyto sloučeniny naměřil ve vodě mnoha vysokohorských jezer." Arnica
PETER_PAN --- 19:28:24 18.3.2017
LINKOS: Teflon je velmi vhodny material na vareni. Jeho materilove limity jsou radove vyssi nez vareni (typicke pouziti je v organicke synteze - vysoke tlaky a extremne reaktivni cinidla, teploty okolo 250 °C) . Principielne se z neho nic neuvolnuje a kdyz spolknes treba ulouplou vrstvicku - ta je zcela inertni zazivacimu traktu, takze vyjde beze zmeny.
LINKOS --- 18:25:29 18.3.2017
ZRADA: da se preteflonovat. Jinak se teflon nepoklada za zrovna dobry material na vareni
ZRADA --- 17:55:25 18.3.2017
Náhodou nápad, co si počít se starou teflonovou pánví (ze které se loupe jeho vrstvička), nikdo nemá, že?
SCHIFFI --- 0:11:19 4.2.2017
Pokud vymřou oceány, vymřeme i my. Adidas uvádí plavky z odpadků - iDNES.cz
http://ona.idnes.cz/...-adidas-odpad-ocean-0he-/modni-trendy.aspx?c=A170203_110847_modni-trendy_kace
MVEK --- 12:58:46 14.1.2017
Asi těžko existuje nějaké využití pro mohutnou tvrdou slupku dýně (netuším teď, co je to za typ, je hodně žebrovaná, připomíná ty americké na dlabání, a váží asi 9 kilo:-)). Jen je mi líto ji prostě vyhodit a kompost mám jen na chalupě, tam se teď nedostanu.