Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.org/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CHANA --- 20:03:49 29.1.2018
Prosím plochou KRABICI OD TV / MONITORU někdo nemáte? Ráda bych ji upcyklovala jako rekvizitu na ochotnickém divadelním představení.
Praha, Ústí nad Labem, Děčín
RAGNAROK --- 10:52:24 28.1.2018
DOKKTOR:
tady treba pisou zjisteni 0,22 kg/l
[Analysis of composition characteristics of municipal solid waste in south China]. - PubMed - NCBI
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25898682
LINKOS --- 20:14:47 27.1.2018
je to trochu jako agitovat u coca-coly,ze by meli vyrabet mene napoju,protoze to neni zdrave...
LINKOS --- 20:13:22 27.1.2018
DOKKTOR: mam takovy dojem,ze zrovna zpracovatelska spolecnost nema zajem na nejakym jinym systemu. Jim jde o to dostat od lidi co nejvic vytrideneho odpadu, vic odpadu,vic penez...
Jako chapu,ze to neni moc logicke z pohledu setrne domacnosti,ale z pohledu jejich podniku je to ok.
PIZMA --- 19:32:59 27.1.2018
DOKKTOR: zeptej se Soni Jonasovy z INCIEN,delaji odpadove analyzy v obcich,tohle by mela vedet,plus ti muze poskytnout nejakou dalsi radu nebo dat tip, na koho se obratit. na jejich strankach urcite najdes jeji kontakt,klidne ji zavolej:)
DOKKTOR --- 9:47:33 24.1.2018
mám dotaz trochu z jiného ranku, ale jiné odpadové auditko jsem nenašel a internety taky moc informací navydaly. má někdo tušení, odhad, jaká je objemová hmotnost komunálního odpadu? chápu, že záleží na druhu odpadu a ten rozstřel může být obrovský, ale jde mi aspon o nějaký odhad, kolik zhruba může vážit průměrná plná 120l popelnice, protože veškeré statistiky komunálu se vedou v hmotnosti a já samozřejmě popelnice nevážím, ale počítám. o co mi jde: hádám se se zpracovatelskou společností, která u nás v obci zavedla jakýsi motivační systém nakládání s domovním odpadem - aby lidi víc tříili. moje výhrady jsou, že jejich systém diskrimuje občany/domácnosti, kteří produkují minimum odpadu, protože je založený na slevách vázaných na množství vytříděného odpadu. zkráceně, čím víc tříděného vyhodíš, tím větší slevu na poplatku dostaneš = čím víc produkuješ, tím platíš mín. absolutně nezohledňují poměr tříděný/netříděný, což je podle mě hlavní ukazatel odpadové šetrnosti. takže mě logicky sere, že pokud naše rodina třídí o sto šest a i tak vyprodukuje podlimitní množství jak tříděného, tak netříděného odpadu, zaplatí maximální palbu, protože produkuje málo odpadu. je to postavené na hlavu, na moje argumenty společnost moc slyšet nechce a rád bych jim to ještě naposled napálil s nějakými daty, než s tím půjdu na radu. jenže, jak jsem psal, všechny statistiky jsou vedeny v kilech a já svoje popelnice logicky nevážím. takže mě vlastně zajímá, kolik kilo cca vyvezu, když ročně vyvezu asi kubík komunálu. vím, že záleží na skladbě, ale za normálních okolností, tam nic těžkého nepřjde, nějaký textil, papír, co nejde oddělit od plastu, dřevo, sáčky z vysavače, prostě všechno, co se nedá třídit. odhaduju že plná 120l popelnice má tak 30-50kg max. su mimo?
ZRADA --- 11:25:46 17.1.2018
??? a VŠICHNI: Kalendáře sbírám, jen jsem to letos neurgoval. Díky, domluvíme se v poště.
??? --- 10:03:27 17.1.2018
ZRADA: Sbíráš kalendáře i letos? :) Mám tu jeden na hodně kvalitním papíře, točila jsem ho dva roky, protože fotky úžasný a "kalendářní funkce" až druhotná. Pro letošek mám taky perlu, takže toho dva roky starýho bych se ráda zbavila, a do kontejneru je ho škoda.
MVEK --- 14:00:34 18.11.2017
Koukám, že v Německu tedy jsou běžné PETky označeny jako "Einweg Pfand", takže asi se roztaví a zpracují, ale jsou zálohované, aby byly vytříděné správně.

Pak jsou i Mehrweg... třeba jsem si včera koupil takto šlehačku ve skleničce zálohované 0,15 euro (zatímco pivní lahev byla asi 0,08 a PET s Colou 0,25, nebo naopak).
MVEK --- 8:51:35 18.11.2017
VODOMERKA: No hele, tomu ale říkám výzva - potřebuješ nějaký odpad využít, najdi si nový koníček:-D.