Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Děkujeme, odcházíme - podporujete lékaře v boji za jejich požadavky?
DESPERADO123
Diskuze o lékařské iniciativě "Děkujeme, odcházíme". Vše co s tím souvisí. NO FLAME.

Důvody odchodů lékařů
1. České zdravotnictví je dlouhodobě podfinancované - podíl HDP osciluje kolem 7 %, zatímco obvyklý průměr v EU je 10 %. Ze sledovaných zemí OECD jsou za námi pouze Polsko, Mexiko a Korea.
2. Nízká platba státu za státního pojištěnce, která neodpovídá objemu financí za péči, které tito "státní" pacienti zkonzumují. Neexistence systému komerčního připojištění.
3. Velké rezervy ve vnitřním chodu zdravotnictví - největší položkou je chaos v lékové politice, kudy utíkají miliardy.
4. Podivné hospodaření v nemocnicích - předražené zakázky (stavební, nákup přístrojů a léků a pod.). Platy zdravotníků jsou jedinou položkou, za níž nelze získat provizi.
5. Nízké platy lékařů, které neodpovídají náročnosti povolání, potřebnému vzdělání a prestiži.
6. Zcela destruovaný systém vzdělávání, který vede k odchodu mladých lékařů do ciziny.
7. Odchody lékařů do ciziny kvůli lepším pracovním podmínkám. Zůstávající lékaři jsou zatěžováni vyšší odpovědností, než odpovídá jejich kvalifikaci a vyšším počtem přesčasové práce.
8. Nedodržování zákoníku práce vede k přetěžování lékařů a následně i k možným chybám lékařů, které je vystavují postihu.
9. V roce 2013 přestane platit výjimka u evropské směrnice o přesčasové práci, která bude klást ještě větší nároky na personální vybavení nemocnic.
10. Kvůli personálnímu nedostatku, špatné organizaci a neracionálnímu nakládání s finančními prostředky dochází ke zhoršování péče o pacienty, za něž nechtějí lékaři přebírat odpovědnost.
11. Nesplněné sliby politiků - od roku 1989 jsou lékaři přesvědčováni, že nejprve se musí změnit systém a pak dojde k napravení jejich platů. Doposud se tak nestalo.
12. Politické strany vedou o zdravotnictví ideologickou válku, přičemž ke změnám je třeba dohoda politiků napříč spektrem, jak je patrné v cizině.
13. Zdravotnictví je resortem, kde se vystřídalo nejvíce ministrů zdravotnictví, koncepcí a rozdílných pohledů. Stále jsou nějaké volby, ať již řádné či předčasné, takže lékaři nemají záruku, že se potřebné změny uskuteční.

http://www.dekujeme-odchazime.cz/13_duvodu_exodu


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NAKASHI --- 8:50:39 23.3.2011
V nemocnici IKEM řízené milionáři bohatne tajemná firma - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=694607
NAKASHI --- 9:28:35 22.3.2011
Ministr prošetřuje majetek milionářů z nemocnice IKEM - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=694605
HARALD --- 17:59:04 13.3.2011
PTACOPYSK: rozumím. takže není důvod se starat o pacienty, zůstáváme dál u maximalizace úkonů. nebo co tím chceš říct?
PTACOPYSK --- 17:24:02 13.3.2011
HARALD: to ses nejak v predstihu, ja vyplatni pasku za brezen dostanu az v dubnu :) ale pointa byla v tom, ze ne vsem lekarum, kteri pracuji za tarifni platy, pridali ...
HARALD --- 17:10:23 13.3.2011
PTACOPYSK: taky jsem si zkontroloval vyplatni pasku a za brezen v zakladu zadna zmena.
PTACOPYSK --- 16:20:40 13.3.2011
HARALD: já bohužel nejsem zaměstnancem nemocnice; mimochodem, za to, jestli počet nástrojů po operaci souhlasí, zodpovídá sestra - instrumentářka
HARALD --- 13:00:13 13.3.2011
PTACOPYSK: Tak si jeste jednou precti text memoranda, kteri podepsali tvoji odborovi predaci s ministrem zdravotnictvi. Jestli venujes svym pacientum stejnou pozornost, tak bacha, at v brise pacienta nezapomenes nuzky.
NAKASHI --- 18:03:23 12.3.2011
Pár dní po konci akce Děkujeme, odcházíme mají lékaři více služeb - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=693372
ENKIE --- 1:35:45 9.3.2011
Lekarum gratuluji k uspesne a tvrde kolektivni obrane jejich zajmu, timhle by se meli inspirovat vsichni v tyhle zemi. Jen tu neautentickou socialistickou omacku okolo, jak nakonec bude to jejich zvyseni platu vyhodny i pro "spolecnost", si mohli nekteri z nich odpustit.