Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Vymýšlíme jména postav do knih, her, apod.- od HRDINŮ po BEZEJMENNÉ ... (taktéž jména předmětů, místopisná jména atd.)
KLABABA
Napadlo vás jméno pro hrdinu knihy o vraždícím maniakovi; ale sám nepíšete? Máte alergii na psa, ale několik psích jmen už máte vymyšleno a nechcete si je nechat pro sebe? Hrajete nějakou hru "na hrdiny", vaše postava byla zabita kamenožroutem a oživovat už jí nechcete?

Podělte se, prosím, o vámi vymyšlené jméno či přezdívku, určitě se najde někdo, kdo by jí rád použil, nebo se třeba jen nechal inspirovat!

Nebo naopak píšete knihu, povídku, divadelní hru, ale ve snaze vymyslet nějaké originální jméno vám nepomáhají už ani telefonní seznam, hřbitov a žádný on-line generátor jmen? Zdá se vám, že jste málo kreativní ve vymýšlení jmén pro vaše třísetčlenné akvárium? Založil jste město, ale neznáte dost historických postav pro pojmenování ulic?

Potřebujete pojmenovat kopec, který vám vyrostl za barákem, černou díru na konci vesmíru, ponorku v metanovém moři Saturnova Titanu? Nevíte, jak budete říkat svému novému vynálezu na výrobu umělých psích exkrementů, společnosti poskytující poradenství v oblasti skulin v zákonech, nebo polévce vařené z tekutého dusíku?
Zkuste si sem napsat o pomoc či radu!

Pokud narazíte na nějaký generátor jmen, seznam zvláštních jmen, cizojazyčná jména, zkrátka cokoliv, co pomůže - všechno sem!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALEX_KID --- 12:45:37 11.11.2016
Skáldr a Maliová - Nová para-normální dvojice, vlastně by to mohly být potomci hlavních protagonistů z Akty X
KAVEN --- 23:38:08 29.6.2016
Ještě jsem slovanská jména trochu vylepšoval. A mimo jiné vygeneroval i ženské jméno "Zbyječka" :-)
KAVEN --- 17:56:48 29.6.2016
BRAMBOREENA: V podstatě tam jsou kousky známých slovanských jmen, které se náhodně skládají a zajišťuje se jim rozumná koncovka. Taky jsem nějakou dobu jen tak pořád klikal na Generate a pochechtával se tomu co vzniklo :-) Ale spousta vygenerovaných jmen je uvěřitelných, a každou chvíli z toho vyleze skutečné historicky doložené jméno.
KALE_VAN_THEER --- 16:01:14 29.6.2016
BRAMBOREENA: má sestra už v rodině léta nosí přezdívku Prudmila či Prudislava.
BRAMBOREENA --- 15:16:47 29.6.2016
KAVEN: Ženské jméno "Ječava" - to mě dostalo :D Myslím, že mám novou přezdívku pro dceru.
KAVEN --- 14:10:32 29.6.2016
V diskuzi o Myceliu vyplynulo, že by se docela hodil generátor slov mimozemského jazyka össeinu. Postupně jsem to tvořil a vylepšoval, a výsledkem je momentálně WordGen - univerzální generátor slov. Je to k dispozici tady: http://www.domaci-soustruzeni.cz/wordgen .

Momentálně existují pouze dva styly slov - onen össein, a potom slovanská mužská a ženská jména. Slova nejsou vybírána z nějaké databáze, ale jsou skutečně skládána z předdefinovaných kousků určeným způsobem. Takže vzniknou slova úchylná, ale i zajímavě originální.

Pokud by případně někdo zatoužil tvořit další styly slov, tak to uvítám.
KLABABA --- 17:07:31 29.4.2015
Knoflikus - jméno pro čerta
KLABABA --- 16:20:12 30.3.2015
na nástěnce nový odkaz na slovanská jména z kalendáře 19. století
KLABABA --- 17:56:46 15.7.2014
dvě italské sestry Špagetýna a Fetučína - hubená a tlustá
CHEKOTAY --- 0:24:23 11.6.2014
Potřeboval jsem osadit hvězdolet, nějakých 700 jmen - sice se ne všechny (ani zdaleka!) v příběhu nevyskytnou, ale lepší mít a nepotřebovat, než se seknout uprostřed obcování s múzou. Jen tak ze srandy jsem si řekl, že by to mohli být lidé, kteří zemřeli pro naši vlast.
Kuuurňa, to jsem netušil, že jich je tolik! Současně se zjišťováním jmen nešlo nečíst i jejich příběhy, což vedlo v docela silně schizofrenní situaci při psaní, kde se mi prolínaly osudy literární s osudy reálnými. Uch!