Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KUKIDE --- 11:48:52 1.1.2017
New Scientific Study Says Solar Can Already Generate More Energy Than Oil · The Mind Unleashed
http://themindunleashed.com/.../new-scientific-study-says-solar-can-already-generate-energy-oil.html
??? --- 13:29:41 27.12.2016
Professor Refuses to Trample on American and Israeli Flag
https://www.youtube.com/watch?v=K5kQym-kiwk
SCHWEPZ --- 9:02:28 2.12.2016
Stephen Hawking: Musíme rozbít, ne budovat, bariéry uvnitř národů a mezi nimi | 2. 12. 2016 | Britské listy
http://www.blisty.cz/art/84755.html#sthash.acerkGi7.dpbs

At si myslíme cokoliv o rozhodnutí Angličanů odmítnout členství Evropské unie a Američanů zvolit Donalda Trumpa prezidentem, není pochyb, že šlo o výkřik hněvu lidí, kteří mají pocit, že se na ně jejich politikové vykašlali, píše teoretický fyzik Stephen Hawking. Teď je ale důležité, jak budou elity reagovat. Měli bychom odmítnout toto hlasování jako výlev hrubého populismu, který ignoruje fakta? To by byla chyba.

Znepokojení, které bylo zdrojem tohoto hlasování, a které se týká hospodářských důsledků globalizace a zrychlujících se technologických změn je absolutně pochopitelné. Automatizace továren už zdecimovala pracovní příležitosti v tradičním průmyslu a vzestup umělé inteligence velmi pravděpodobně rozšíří tuto likvidaci profesí a pracovních příležitostí hluboko do středních vrstev.To prohloubí už tak rychle se šířící hospodářskou nerovnost po celém světě. Internet a jeho digitální platformy umožňují miniaturním skupinám lidí vydělávat obrovské množství peněz při zaměstnávání jen minima lidí. To je nevyhnutelné, je to pokrok, ale je to také sociálně destruktivní.

Musíme o tom uvažovat zároveň s úvahami o finanční krizi, v jejímž důsledku si lidé uvědomili, že jen velmi malé množství lidí pracujících ve finančním sektoru je odměňováno astronomickými částkami a my ostatní ten úspěch zaručujeme a jsme nuceni uhradit náklady, pokud dojde ke krizi. Takže celkově žijeme ve světě prohlubující se finanční nerovnosti, v níž mnoho lidí vidí nejen, že jim klesá životní úroveň, ale že mizí i jejich schopnost si vůbec na živobytí vydělat. Není divu, že hledají nové uspořádání, a tak se jim zdálo, že brexit a Trump jim jej nabízejí.

Dalším nezamýšleným důsledkem globálního rozšíření internetu a sociálních sítí je to, že drsná nerovnost je dnes lidem daleko zjevnější než v minulosti. A vzhledem k tomu, že v subsaharské Africe je dnes více lidí, kteří mají telefon, než lidí, kteří mají přístup k pitné vodě, to bude zakrátko znamenat, že téměř všichni lidé na naší stále přelidněnější planetě bude vědět o tom, jak tvrdá nerovnost na světě vládne.
Důsledky jsou jasné: lidé z venkova se stěhují do měst, vedení nadějí. A když zjistí, že ráj jako na Instagramu tam není, vydávají se do zahraničí, kde ve stále větších počtech hledají lepší život. Tito migranti vytvářejí nové požadavky na infrastrukturu a ekonomiky zemí, do nichž přicházejí, což ochromuje snášenlivost a posiluje politický populismus.

Pro mě je obzvlášť znepokojující, že více než kdy v naší historii potřebuje náš biologický druh vzájemně spolupracovat. Čelíme obrovským ekologickým problémům: globálnímu oteplování, problémům při pěstování potravin, přelidnění, likvidace jiných biologických druhů, epidemie, překyselení oceánů.
Octli jsme se v nejnebezpečnější fázi rozvoje lidstva. Máme nyní technologii na zničení této planety, na níž žijeme, ale nevytvořili jsme si dosud technologii, která by nám umožnila odsud uniknout. Musíme proto spolupracovat na ochraně této planety.

Proto musíme rozbít, ne budovat, bariéry uvnitř národů a mezi nimi. Máme-li toho dosáhnout, světoví politikové musejí přiznat, že selhali. Bude nutno se naučit sdílet ty zdroje, které nyní ovládá jen hrstka lidí.
Vzhledem k tomu, že nyní mizí nejen pracovní příležitosti, ale i celá průmyslová odvětví, musíme pomoci lidem získat novou kvalifikaci pro nový svět a podporovat je k tomu finančně. Jestliže si komunity a ekonomiky neporadí se současnou mírou migrace, musíme dělat daleko víc na podporu globálního rozvoje, protože jedině tak budou migranti přesvědčeni, aby zůstali doma.Elity se budou muset poučit z lekcí uplynulého roku. To především vyžaduje určitou míru pokory.
FRUTAA1 --- 14:12:23 1.12.2016
Pohádka jako kolektivní sen (O Maleficent a Auroře jinak)
http://olgaplickova.cz/pohadka-jako-kolektivni-sen-maleficent-a-aurora-trochu-jinak/
SCHWEPZ --- 20:56:16 24.11.2016
Mallence Bart Williams o systematickom vykorisťovaní Afriky Západom (SK HCtit)
https://www.youtube.com/watch?v=xOrJqbcS_KA
??? --- 11:43:25 23.11.2016
Romové a my - úvaha o nás a o světě - Blog iDNES.cz
http://ladislavzelinka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=465660

" Život může být velmi jednoduchý a prostý. Nejsou k tomu potřeba kdejaké vymoženosti. Člověk vyšel z přírody a mnoho toho nepotřeboval. Moderní rozvinutá civilizace člověka a jeho duši často spíše ničí. Šťastný může být člověk, když je v kruhu blízkých, přátel a rodiny, příp. také rodu nebo klanu, z nichž mu všichni pomohou, když onen je v nesnázích a něco potřebuje. Zbytečná hra na peníze lidi od sebe odlučuje, vytváří závist, nepřátelství a sobectví. Majetek patří tak nějak nám všem a tomu, kdo zrovna potřebuje. Příliš mnoho pravidel člověka svazuje a omezuje, bere mu plnost života. Pokud pro nás má lid Roma nějaké poselství, pak to je: neberte život moc vážně a už vůbec nezabíjejte radost ze života zbytečnými starostmi a starostí o materiální vybavení a hromadění majetku. Mějte rádi lidi a obyčejné věci a važte si svých přátel a blízkých a příjemných chvil s nimi. V jednu chvíli něco máme, v druhé o to můžeme přijít. Je lepší se ničeho moc nedržet a dávat a brát podle potřeby. Romové nám ukazují, jak být svobodný a žít podle "starého způsobu", t.j. jako opak moderního, odcizeného způsobu nás Čechů, kdy se každý z nás stává kolečkem, bezduchým robotem v mechanizmu konzumního systému. Romové zase mohou vidět, že úplná rezignace na hmotné záležitosti a své prostředí, život jen v užívání si a lhostejnosti také není dobrý, minimálně alespoň v očích ostatních."
BROZKEFF --- 23:25:31 19.11.2016
dokud je akciovka minimálně ve státech že zákona povinná chovat se tak aby akcionářům generovala zisk na prvním místě a všechno ostatní je až na dalších místech, bude to nahovno. pokud bude na prvním místě ten net positive efekt se b zahrnutím vlivu všech zmapovatelnych externalit kde ty negativní se budou cíleně minimalizovat, pak Ano, bude líp.
SELECTOR_IX --- 18:31:35 19.11.2016
Nejde o korporace, ale o přístup "pro peníze cokoli", kterej je pro korporace, ať už je definujem jakkoli, typický
KUATO --- 22:40:29 18.11.2016
SELECTOR_IX: hele, od kolika lidi je firma "korporace"? imho je vyskyt nadnarodnich ekonomickych celku celkem ocekavatelny v ramci prirozeneho vyvoje. ze by se lide dneska chovali neekologicky zatimco drive byli ekologicnost sama, tak tomu prilis neverim. lide imho vzdy jednali hlavne ekonomicky/existencne (po vetsinu doby jsou tyto dva pojmy pro vetsinu lidi uzce spojene) a ze byli usporni neni jejich velkou zasluhou - proste nemeli prostredky a bylo jich par. v nasich podminkach by IMHO jednali uplne stejne. nadnarodni korporace jsou imho ti, kdo budou financovat prvni cast obsazovani blizkeho vesmiru - tim, ze jsou uvolneni z pevne struktury narodnich statu, mohou mit mnohem efektivnejsi rozhodovaci a konaci procedury (ti kdo nebudou efektivni driv nebo pozdeji odpadnou, protoze konkurence). nesouhlasim rovnez s tvrzenim, ze korporace=nutne vyjebavani s lidmi a okradani pracujicich - tohle mozna plati v koncovych fabrikach premistenych do zemi tretiho sveta, kde je pracovni sila levna a prace malo kvalifikovana, jakekoliv vyssi posty vyzaduji mnohem kvalifikovanejsi a schopnejsi lidi, jinak by nebyli schopni zvadnout ten napor ridit x lidi, x vyrobnich nebo organizacnich procesu, resit prusery.. a takovych lidi neni nikdy dost. nikdy. uz ted je to videt, ze staci nizka nezamestnanost, aby se behem par mesicu az jednoho roku dramaticky zmenila situace na trhu, najednou si firmy pracovniky predchazeji, znovu se po 25 letech oteviraji ucnaky pro deti, ktere financuji velke firmy a garantuji prijeti tech deti hned po praci na skoly - stacilo jedna generace a trochu vhodne podminky byznys se neuveritelne zkultirnil - protoze z nejakeho duvodu civilizovanost neni v dlouhodobem trvalem rozporu s ekonomikou. IMHO :o).