Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Otcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
IJACZEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HABRENKA --- 9:11:02 19.9.2015
chm, mne se tohle auditko libilo, ze je strucne, jasne a snad i vice technicky zamerene... pro chlapy, co veci vidi trochu jinak a zensky, co to chapou... tohle je tu na mne trochu moc, sorry
SOLEI --- 5:18:18 19.9.2015
ADD: popsala jsi mého tchána, jen jsi vynechala " neustále mluvící " on si pořád povídá, komentuje co dela i pri mytí nádobí, to má určitě z toho.

Já věřím že ačkoli byl takový "trend" tak mnoho matek to tak nedělalo, nebo ne v tak extrémní formě jako prababa, mého otce ani mou matku nikdo vyrvavat nenechal, oba byli mazlení a nošení, stejně jako jsme byly my se sestrou.
Sranda je že teď by se babka na děcko sapala nejradši pořád, nedá mu pokoj ať už si SAM hraje nebo ho třeba krmim nebo uspavam pořád ho volá a pokrikuje na něj. Jsem přesvědčena, že její přístup mi dost věci komplikuje, třeba už jen to že špatně reaguje na zavolání.
FUNTL --- 0:41:42 19.9.2015
ADD: já bych souhlasila, ale ten úsporný režim bych klidně vztáhla i na dítě 3+. Jako ne, že ho držet o chlebu vodě Bibli, ale zas takový hory Lega snad nejsou nutný, aby na to padaly úspory. Souhlasím, že od toho školkového věku už se s dětmi dá podnikat víc věcí, ale pořád se to dá udržet v rozumné míře. Za sebe hlásím, že krom narozenin a Vánoc se to ročně vejde tak třeba do 3 - 4 knih na dítě (chodíme do knihovny) plus třeba 1 - 2 her/stavebnic. Nepočítám bublifuky a podobné spotřební zboží :)
Mě ten byznys zaměřený na tahání z kapes rodičů osobně velmi rozčiluje a snažím se velmi tomu nepodléhat a děti na to nezvykat. Beztak mám zkušenost, že když pak na Vánoce přesáhne počet kusů dárků tak asi tři na dítě, tak už je to nad hranicí toho, aby z toho měly radost, a je to už jen konzum.
ADD --- 23:42:21 18.9.2015
SOLEI: Mám kamarády, kteří to tak dělají, ale to už mi, při ceně chrastítek, přijde jako nadmíra kreativity. :-) I když na fázi, kdy dítě zavrhlo kupovaná chrastítka a vrhlo se na mé lahvičky s léky, takže mu dvě nebo tři naplněné něčím výrazným a se zalepeným víčkem byly dány k dispozici, si vlastně pamatuju. :-)
SOLEI: Tady jsme všichni z té generace, co na ni bylo aplikováno "nechávat spát na zádech na rovné podložce, krmit po třech hodinách, ani o minutu dřív nebo později, sunar pokud možno po šestinedělí, nechat vyřvat, rozhodně nebrat z postýlky a nekonejšit". Mít v tomto jako autoritu svoji matku, už jsem vychovala tři další neuspokojitelné neurotiky, kteří budou do smrti něco hledat. :-)
ORIKA: A píšu lego / panenky / obchod a tři tečky navrch - neříkám, že každé dítě miluje lego, ale že na uspokojení dítěte +- školkového věku už jsou potřeba peníze a málokdy jich je dost, zatímco půlroční dítě investované peníze neurazí, ale ani zásadně nenadchnou.
SOLEI --- 23:13:33 18.9.2015
ADD: chrastitko netreba, nejlepší je malá plastová lahvičky s kaminkama nebo fazolema :-)....
SOLEI --- 23:11:58 18.9.2015
ORIKA: neví .
Pratchyni kdysi řekli , že dítě nemá nosit, ale má na něj mluvit. Ani její matka si nesměla miminko pochovat. Opravdu nezapojila ani hlavu ani srdce a nechala si nakecat spoustu bludů.
ADD --- 20:59:55 18.9.2015
SINSEMILLA:
ORIKA: Vždyť neříkám, že to je úplný vyhazování peněz (hrazdička jako taková je fajn, ale většině dětí stačí úplně obyčejná) nebo že je touha něco koupit nepochopitelná, ale že při zpětném pohledu si člověk říká, že by se mu hodila každá desetikoruna na hračky navíc, protože tříleté a starší dítě už ví, že chce tohle konkrétní auto nebo lego kostku s očičkama, zatímco když půlročnímu dítěti nedáš třetí chrastítko, bohatě si vystačí s dvěma. :-) Jen předávám zkušenost, nic víc.
ORIKA --- 19:50:30 18.9.2015
ADD: budu za hnusnou, ale to přežiju - opravdu si nemyslím, že jakémukoli rodiči je třeba říkat, že miminko potřebuje hlavně laskavou matku a její náruč (a pár hraček), to ví opravdu každej blbec...
tvoje moudrá rada je sice hezká, ale opět - nelze ji brát universálně a nehodí se pro každého rodiče / každé dítě...třeba zrovna u nás by byla na dvě věci, ne každé dítě totiž úderem 3 let začne zbožňovat lego...prostě jako vždy, vše je individuální a to, že si někdo dovolí koupit hrací deku neznamená, že vyhazuje peníze...u nás to byla u druhorozeného prvních 9 měsíců věc k nezaplacení
SINSEMILLA --- 18:53:23 18.9.2015
ADD: jasně, malé dítě toho nepotřebuje moc, na druhou stranu kontext může být podobný jako u nás - látkový pleny mám po starším, kočárek nám koupí prarodiče, oblečení jsem zdědila mrtě. my třeba kupovali postýlku z druhý ruky, z druhý ruky za čtvrtinovou cenu tu hrací deku s hrazdou a přebalovák. toť vše. no a de facto všechno máme. zas třeba chceš očekávanému dítěti něco pořídit, když se zatím realizují všichni okolo a na tebe pomalu nic nezbývá.
_PLASA_ --- 16:36:12 18.9.2015
ADD: Užitečná rada, to zkusim praktikovat :)