Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Otcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
IJACZEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
P_AVEL --- 16:14:55 29.6.2014
???: pravda, poslední týdny před porodem se také měla víc k mámě než ke mně
??? --- 12:13:19 29.6.2014
Proběhlo to v pohodě, akorát ke konci návštěvy synek ztropil scénku, protože se s ním máma nešla znovu projít na chodbu, plus jsem mu nedovolil hrát si s krabičkou léků. Tak to snad vydrží. :-]
ELA --- 9:19:23 29.6.2014
???: Aha, tak pro me je motolsky pripad naopak prvni, kdy se s takovymhle pravidlem setkavam
??? --- 9:07:12 29.6.2014
ELA: jak rika tressie. My v motole ten zakaz meli, z toho usuzuji, ze to tak MOHOU mit i jinde
??? --- 8:45:08 29.6.2014
P_AVEL: no já uvažuju podobně, syn byl s nadcházející událostí taky celkem obeznámen, všude vykládal, že máma bude mít bebe, jak se tu říká dítěti. Navíc sousedi mají sedmiměsíční dítě (k pětiletému)... V posledním cca měsíci (taky s tím, že žena byla tři týdny doma) se pořád k mámě lísal, ale to je asi normální.

Nicméně konfrontace s realitou... fakt je, že synek si toho nechá dost vysvětlit (i když je dost tvrdohlavý, což zdědil).

???: to tady u nás v civilizaci nebude problém.
??? --- 8:45:04 29.6.2014
ELA: u mnoha porodnic to ale platí, chce si to vždycky ověřit tu konkrétní a v konkrétní dobu (Motol třeba v době, kdy jsem rodila já, zákaz návštěv dětí do deseti let měl - sáhli k tomu poté, co tam nějaký kretén přivedl dítě s neštovicemi, což je nemoc u novorozených dětí smrtelně nebezpečná).
P_AVEL --- 8:18:54 29.6.2014
???: Mě ani moc nenapadá, proč bychom naše batole (20 měsíců) neměli do porodnice brát. S rostoucím bříškem jsme dceři často říkali, že bude mít sestru, přestěhovali ji včas do vlastního pokoje, aby neměla pocit, že ji sourozenec vykopl od rodičů... Postupně začala být nadšená z mimin kdekoli je spatřila. Jednoapůl leté batole je každopádně už hodně chytré a leccos ví (tuší) ať už se mu to říká či ne. Tak mi přijde lepší o všem mluvit, samozřejmě přiměřeně věku.

Je fakt, že jsem s ní vždy trávil hodně času a ona nikdy nebyla výrazněji více fixovaná na mámu než na mě.

V porodnici jsme byli každý den, tj. dvakrát. Byla spíše zaraženější a chtěla jít brzo zase ven, procházet se. Nějaká extrémnější reakce by mě asi hodně překvapila.

Doma se k miminku chová strašně hezky, jemně hladí po vlasech, pomáhá (a prstíkem se snaží objevovat oči, nos...). Je takovým detektorem miminčího pláče: hlásí jeho pláč dříve než si ho my všimneme. V poslední době je taková divočejší, což může být novou rodinnou konstelací, ale také nastupujícím obdobím vzdoru.
ELA --- 7:56:59 29.6.2014
???: To je blbost:)
??? --- 6:58:27 29.6.2014
???: deti do 10 let do porodnic vetsinou nesmi
SANTAL --- 23:21:32 28.6.2014
???: Můj starší syn +- stejně starý za mnou byl, i s mýma rodičema, a s nima taky v klidu odešel, a dnes, když je mu 6,5 o tom rád vypráví, jak byl za bráškou v porodnici (pamatuje si to spíše z opakovaného převyprávění - ale, záleží na tom?)
Fotky jak je u miminka taky má, hrdý starší brácha je doteď...

Pravda, v té porodnici byl takový zamlklý - ale jsem fakt ráda, že tam byl a žil s náma vším, co život přinese...