Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Otcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
IJACZEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARKYSHA --- 12:48:08 28.9.2013
Tátové jak dáváte období vzdoru? Muž má s tím hrozný problém, pořád na něj křičí, zbytečně mu naplacá. Pak se tím trápí, přitom s ním chce být. Nějaký tip, jak mít víc trpělivosti z mužského pohledu?
SEVERINE --- 15:32:47 22.9.2013
???: prostě je to někdo jinej - já sem takhle jako malá tahala nakonec 2 hračky: jednu jetou a druhou novější
KEBAB: no my zas máme období, že je oblíbený jen jedno triko, jedny kalhoty a jedno pyžamo .. eh, 2,5 leťákovi nevysvětlíš :)
KEBAB --- 16:43:38 20.9.2013
???: pyžamo dobrý, můj syn mezi druhým a třetím rokem trval na tom, že chce chodit jen v trenkách a fuseklích (ne, opravdu to nikde neviděl). Nestačilo mu to doma, jakmile se na návštěvě rozkoukal, rovnou do trenek...uf, vyrostl z toho
??? --- 16:37:36 20.9.2013
Já si to už přesně nevybavuju, ale myslim, že jsme mu taky nic do postýlky nedávali, ale začal si ho brát sám. Pak jsme jako obrannou reakci zkusili dodat jiný hračky, ale nevyměnil to. (Dobrý řešení by bývalo bylo vyměnit to za takový ty malý medvídky a tygříky, co jednu dobu prodávala Ikea, ale ti ho moc nenadchli.)

???: jak by řekl můj bratr -- jako fík. Sice jsem manželku přesvědčoval, že novej půjde do "trezoru", dokud se starej nerozpadne, ale trvala na tom, že je bude střídat, byl přijat bez námitek. On je úplně stejnej, akorát míň ohmatanej a opranej. Neni to klasickej plyšák... výška asi 10 cm:
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/54/1054242_bd1acf2d6674d4a5592c.jpg]

V Čechách jsem nic takovýho neviděl, ale kdybyste na něj narazili... ;-]
??? --- 16:08:46 20.9.2013
???: a to je nový medvídek akceptovaný?

náš syn spí s plyšovou placatou krávou. Je na ni hodně fixovaný, jednak na spaní a druhak na uklidnění. Tak jsem pro všechny případy sehnala novou krávu (co by matka z lásky neudělala...), ale co myslíš, sáhnul na ni a letěla do kouta, protože je neopraná, nová a vůbec, prostě je to falešná kráva a on chce jen tu pravou.
SANTAL --- 16:05:28 20.9.2013
???: Tak to tedy mám omnoho lepší! .-) já nedávám plyšáky do postele (starší syn má navíc na roztoče alergii) - ale mladší začal tahat hračku na spaní do postele sám. Usne jen, pokud ji má u hlavy, vedle polštáře. Je to pistole... Naštěstí jde měnit za jinou - ale klasicky revolver vede...

A to jsem si s prvním myslela, že budeme vést děti bez zbraní.. pche. Když dítě chce, je pistolí i věšák, mladší ve 2r postavil z lega pistol i se zaměřovačem, tož jsem plně rezignovala (že tomu prostě jako žena nerozumím a řešit to tedy nebudu).
MARKYSHA --- 16:01:54 20.9.2013
???: já bych řekla, že to ta prevítovina bude. U nás je teď hit "ne, ty ne táta", když není táta doma, naopak samozřejmě taky, když jsme doma oba tak je žádána babi:-) Samozřejmě pak následuje nezbytná herecká etuda zoufalé batole :-)
??? --- 15:56:48 20.9.2013
LACHAUER: no, to já taky, ale je to jen otázka volby, jestli bude scéna dřív nebo později. Fakt je, že nejhorší to bylo, když jsem ho musel svlíknout kvůli toxickému bsahu plenky hned po probuzení, ale i když ho nechám až těsně do rannho odchodu do jeslí, dělá scénu, že na nás asi brzo sousedi zavolaj policajty. ;-] No hádám, že ho to nakonec přejde a najde si jiný objekt zájmu.
??? --- 15:54:07 20.9.2013
MARKYSHA: no, to se dělo doteď (nechtěl tričko, pak no zase nechtěl sundat; nechtěl na tříkolku, pak nechtěl z tříkolky a pod.). Teď je zrovna fixovanej jen na to pyžamo. Dělal scénu i manželce, přitom jinak se chová po ránu vzorně. Ale asi ho to přejde.

A z jiného soudku, jen taková historka. Syn si oblíbil medvídka, kterýho dostal v setu s pyžamem (náhoda, že jo). Je to takovej hadráček. Teď je z něj spací medvídek, kterýho ráno vymění pouze za mlíko a večer bez něj nechse spát. Samo po 19 měsících je medvídek patřičně jetej. Jelikož šlo o set z místního supermarketu a dávno už je nemaj, manželka nelenila a napsala jim, jestli by se ještě někde nenašel. Kupodivu odpověděli obratem, že by se nenašel set, ale že vyšťourali jednoho posledního medvídka a toho nám poslali. (Whoa!) Z novýho medvídka jsem zjistil, že je pro supermarket vyrobila na zakázku německá firma Heunec. Těm jsem napsal sám, ale ti se neozvali (dost možná proto, že jsem jim napsal anglicky, neb němčinou nevládnu). Neni to snadný, s těmahle hračkama.
LACHAUER --- 15:46:09 20.9.2013
???: Možná ani ten vzdor - upřímně, komu se chce ráno z vyhřátýho pyžama? jenom konvence nás z něj vyhánějí... Řeším to (možná nesystémově) tak, ze mu ho prostě nechám do doby, než je převlečení spojeno s vyhlídkou nějaké atraktivní aktivity, třeba procházka v loužích.