Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RADIQAL --- 21:05:49 6.5.2018
Upstream | Free Listening on SoundCloud
https://soundcloud.com/upstreampodcast

Upstream is a radio documentary series that invites you to unlearn everything you thought you knew about economics.
??? --- 11:56:26 24.4.2018
SCHWEPZ: no jo, to je dusledek letite indokrtinace komunismem, ve kterem nejlepe fungoval system vzajemnych vypomoci a korupce. pokud si tu dobu pomatujes dobre, vis, ze bez znamosti a penez si nic neziskal.

a s tema uplne vychodnima zemema (ukrajina rusko) je problem ten, ze tam v podstate divokej kapitalismus 90's nikdy uplne neskoncil a byl postaven hlavne na kriminalnim chovani a opet na korupci a politickych vazbach. aneb, na vychode bez znamosti a uplatku nic nezaridis. to je proste stav mysli tech lidi a jinak to neumi.

napriklad rusove si ten pristup tahnou sem do cech, mysli si, ze kdyz maj prachy, muzou naprosto vsechno.

takze kazdy, kdo oblibuje komunisty piraty a jine levicove pomatence, kteri by chteli nastolit jakoby spravedlnosti, pomaha svetu zpet do tohodle marasmu.
RADIQAL --- 9:47:51 24.4.2018
SCHWEPZ: pár jsem jich včera pročetl, no zajímalo mě, jestli odkazuješ na nějakou konkrétní
SCHWEPZ --- 8:40:38 24.4.2018
RADIQAL:
Reports - Tax Justice Network
https://www.taxjustice.net/reports-2/
RADIQAL --- 0:20:43 24.4.2018
SCHWEPZ: TJN link nešlape... reup pls.
SCHWEPZ --- 14:04:26 20.4.2018
Postkomunistická východní Evropa se stala nejhorším spojencem hyperkapitalismu. Míra nespravedlnosti a rozsah zpronevěřování finančních prostředků tu nemá v dějinách obdoby.

Capital in Russia | Le blog de Thomas Piketty
http://piketty.blog.lemonde.fr/2018/04/10/capital-in-russia/
Ruský kapitál | A2larm
https://a2larm.cz/2018/04/rusky-kapital/
SCHWEPZ --- 13:41:39 20.4.2018
ad SCHWEPZ: HELL YES

Yanis Varoufakis: Marx predicted our present crisis – and points the way out | News | The Guardian
https://www.theguardian.com/news/2018/apr/20/yanis-varoufakis-marx-crisis-communist-manifesto

(...) obrazem světa velmi podobného našemu, kdy technologie hrozí rozbít dosud pevné, dlouho existující vztahy. "Neustále revolucionizující nástroje výroby," píše se v manifestu, "proměňují celé vztahy ve společnosti, přinášejí trvalou revolucionizaci výroby, neustálou destabilizaci sociálních podmínek, trvalou nejistotu a nestabilitu."
(...) Ctihodné západní noviny sice dnes oslabují skutečnost, že globalizaci se podařilo vyzvednout miliardy lidí ze zoufalé chudoby do relativní chudoby, avšak bědují nad vzniklou nesnesitelnou nerovností, drzou chtivostí po penězích, globálním oteplováním, způsobeným člověkem, a únosem našich parlamentních demokracií bankéři a milionáři.
(...) Marx a Engels argumentují, že miliardáři, zabarikádovaní ve svých oplocených komunitách, nakonec nebudou schopni vládnout polarizovaným společnostem, protože nebudou schopni garantovat otrokům práce za mzdu existenci, v níž by mohli přežít. V této situaci právě jsme, argumentuje Varoufakis. už se nemůžeme skrývat za nevyhnutelností práce. Marx a Engels od nás chtějí, abychom si uvědomili, že kapitalismus není schopen přežít technologie, které vytvoří.
SCHWEPZ --- 15:08:29 16.4.2018
Podle zprávy nevládní organizace Corporate Europe Observatory řada evropských úředníků dohlížejících na regulaci finančního sektoru ve skutečnosti jedná v jeho zájmech.

„Čtyři z pěti finančních ředitelů, kteří v letech 2008 až 2017 působili v Evropské komisi, odešli pracovat pro finanční instituce, které měli sami regulovat, anebo pro lobbistické firmy, které tyto finanční společnosti zastupují,“ stojí ve zprávě, kterou publikovala organizace CEO.

Financial regulators and the private sector: permanent revolving door at DG FISMA | Corporate Europe Observatory
https://corporateeurope.org/...s/2018/04/financial-regulators-and-private-sector-permanent-revolving
Střet finančních zájmů v Evropské komisi | A2larm
https://a2larm.cz/2018/04/stret-financnich-zajmu-v-evropske-komisi/
SCHWEPZ --- 15:04:59 16.4.2018
Mezivládní organizace doporučuje státům, aby proti extrémním nerovnostem bojovaly větším zdaněním bohatství. Chybí však politická síla, která by opatření prosadila.

Use inheritance tax to tackle inequality of wealth, says OECD | Inequality | The Guardian
https://www.theguardian.com/...8/apr/12/use-inheritance-tax-to-tackle-inequality-of-wealth-says-oecd
OECD radí: je třeba zdanit majetek nejbohatších | A2larm
https://a2larm.cz/2018/04/oecd-radi-je-treba-zdanit-majetek-nejbohatsich/