Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street 99% Rusko 146%, Spanish indignados , Island constitution
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 14:57:35 5.1.2018
“More than 70 percent of the corporate tax burden falls on American workers, according to a Congressional Budget Office analysis.”

Who Wins With Trump’s Tax Plan? - Bloomberg
https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-10-19/who-wins-with-trump-s-tax-plan
SCHWEPZ --- 10:43:31 5.1.2018
_BENNY: ajo, tak uz je to ad hominem, fajn. Když dondou argumenty, že jo ,-)

Nikde o tom, že je to horší jak vražda nepíšu, nejsem nějaký výběrčí daní a taky je neplatím rád, ....za předpokladu, že se podle kvalifikovaných odhadů (Transparency int.) rozkrade v ČR CELÁ DESETINA ROZPOČTU (tj. z bilionu odhadují že 100 miliard/ročně se rozkrade)

Kdyby ses podíval na začátek debaty tak se začlo mluvit o korporátních svinstvech ohledně daní, ...o Panama papers ...a únicích infa, jak tento SOCIOPATICKÝ kolotoč funguje...a o tom, jak tyto peníze, které měly být odvedeny do společného měšce chybí.

Peníze od KORPORACÍ, KTERÉ MAJÍ MAJETEK VĚTŠÍ JAK NÁRODNÍ STÁTY.

a najednou naběhne ideolog Benny s tím, jak on si bere co chce a jakože "pravicová ideologie" a "teorie říká že" a "stát je zlo" a "volná ruka trhu bejby" a to se zase bavím já...Nebo spíše tvářím kysele.
Už mě to nudí, tyhle debaty.
Takže sbohem ,-)

[http://i.picresize.com/images/2018/01/05/x3TKp.jpg]
_BENNY --- 10:36:11 5.1.2018
ja se fakt bavim :) a vylozene me bavi rikat lidem jako jses ty "ne, nedam" a sledovat ty zoufale reakce. nedat je proste horsi jak vrazda, to je uplna sabotaz naseho welfare projektu, tady uz nepomuze ti ty penize nasilim vzit, tohle je akt bezverstvi a je treba zmenit celou tvou dusi! :D
SCHWEPZ --- 10:32:08 5.1.2018
_BENNY: ahá, už chápu o co jde, ty se na tu problematiku díváš ideologickým prizmatem. Když se mluví o veřejné zdravotní péči (chtěl bys aby to bylo jak v USA, kde miliony lidí na ošetření nedosáhnou? Nebo jako v Kongu?), nebo o veřejném rozpočtu (oprava silnic) a o dalších veřejných službách (lampy v parku, policajti hlídají bezpečnost tvé ženy s kočárkem, školky zadarmo, ....co já vím co ještě) - když se mluví o těchto službách které všichni "tak nějak samozřejmě využívají" tak tobě naskočí SOCIALISMUS a všechny možné konotace.

Takže jakou máš alternativu? Nebudou se platiti daně, stát se "nebude o nic starat" (vymáhání práva atp. to by pak jelo právo silnějšího, meče a kyje?) - nebo jak to vidíš? jako anarchista, komunitně, nebo prostě "chaos a kdo má ostřejší nůž vezme si co chce", nebo to je nevidíš jinak, prostě jen "veřejné je zlé protože socialismus áno" ...nebo je to přístup sociopata? protože tak to působí.

Ano, silnice byly i za starého Říma, ale tam taky vybírali daně.
Ano školy byly i ve středověku, církevní, ale tam vybírali desátky.
Ano, dnes si můžeš zajít do restaurace kde ti chutná....a ty kde nikomu nechutnají ať zkrachují. A co to má dělat s tím, že eixstuje milion věcí které dnes a denně využíváme. Jak říkám - vše to co "funguje".
Otázka: byl jsi někdy na východě, cestoval jsi jinam než po hotelech v EU? ten rozdíl v tom "co a jak funguje" je občas dost hmatatelný. A řeknu ti-..za naše zdravotnictví jsem třeba fakt rád.
A pak přijdou "pravicový ideologové" jako ty "ať se každý stará sám o sebe, stát je zlo" a začnou tu valit, že si vezmou co chtějí a zbytek je nezajímá..

a původ debaty? to bylo tohle:
The desperate inequality behind global tax dodging | Gabriel Zucman | Opinion | The Guardian
https://www.theguardian.com/...free/2017/nov/08/tax-havens-dodging-theft-multinationals-avoiding-tax
https://www.nytimes.com/...active/2017/11/10/opinion/gabriel-zucman-paradise-papers-tax-evasion.html

a ty my na tento EVROPSKÝ A GLOBÁLNÍ zjevný problém napíšeš, že ti to přijde absurdní - "nechat se oškubat"...
A v tom je jádro pudla - já si myslím že korporace které zde mají miliardové zisky a VYUŽÍVAJÍ VEŘEJNÉ STATKY by ty daně zaplatit měly. A bez ohledu na to, jaké ideologické a teoretické konstrukce ale "volná ruka trhu" na to navěšíš...
_BENNY --- 20:55:57 4.1.2018
navic cele mi to prijde absurdni - "ty se nechces nechat odrbat, a kdo nam bude stavet silnice?!". to zni jako reci za komousu na zakladce ve skolni jidelne - "to je sice pekne ze ty by sis chtel vybrat neco jineho, ale jak by to vypadalo kdyz by si chteli vybrat vsichni? na nikoho by nic nezbylo!" a dneska si zajdu do restaurace, dam si co chci, a nemusim poslouchat reci typu /a/ jini lidi by si taky dali to stejne jidlo, coz by neslo, takze si to jidlo nedas ani ty /b/ mel bys byt tomu spatne placenemu kucharovi vdecny, protoze bez jeho sluzeb bys umrel hlady, ergo on dela na tebe a ty jses parazit /c/ tim ze jis v teto restauraci tak skodis restauracim ve kterych nejis, ergo je treba zavest a poradne ti napalit jidelnickou dan a vsechny zisky prerozdelit, protoze jak by k tomu prisly jine restaurace?? /d/ kdo by bez statu ty restaurace stavel a provozoval, he?! /e/ atd atp...
_BENNY --- 19:22:48 4.1.2018
SCHWEPZ: hele nevim kdes tu Ayn Rand zahlidl, mozna tady na nyxu, ale pokud bys cetl poradne, vedel bys ze ji taky nemam rad a taky mam vuci jeji ideologii silne vyhrady ;)

ja nehajim nenazrane korporace, ale jsem proti nenazranemu statu. ja na "veci verejne" neverim ani v pripade vysoce efektivnich a rozvinutych statu socialniho blahobytu, kam patri napr. zeme Skandinavie. mne se varianta socialisticke spolecnosti proste tolik nelibi jako tobe, tudiz vecem verejnym neprikladam velky vyznam. silnice se stavely i v dobe kdy stat nemel ani vindru, lide se vzdelavali i v dobe kdy neexistovalo skolstvi na ktere dnes tolik nadavame a kam nechceme svoje deti davat... ja vuci statnimu aparatu necitim lautr zadny vdek, protoze mi nedava na vyber nez se smirit s jeho mizernymi sluzbami. mne osobne by stacila nejaka forma opt-outu, obcanstvi a la carte, mira meho vdeku by se tim mozna zvysila...
SCHWEPZ --- 17:45:09 4.1.2018
_BENNY: no tak jako...trochu emocí jsem tam dal, ...ale jak mám reagovat na "beru si co chci a zbytek mě nezajímá" ,-)
...šlo mi o princip, nechytej se šalinkarty, stejně je MHD ještě dotovaný....šlo mi o "commons", společný balík, ze kterého se platí "věci veřejné" a proč k tomu přistupovat predátorsky, bez solidarity, ...jestli je to přístup motivovaný tezemi Ayen Rand, nebo spíše přístup sociopata...
Proč hájíš korporace které neplatí daně tam, kde podnikají a proč ti to přijde udržitelné
_BENNY --- 17:15:24 4.1.2018
btw zdravotnicke sluzby se plati ze zdravotniho pojisteni bro a na MHD si musis platit salinkratu ;) ale to jiste vis
_BENNY --- 17:13:57 4.1.2018
SCHWEPZ: dojemna citova vydiracka :D vzhledem k tomu ze se me nikdo neptal na to jestli bych zrovna ja chtel mit predrazenou a co se tyce materialu naprosto ojebanou silnici tam ci onam a jestli ji budu pouzivat, tak me tyhle apely nechavaji naprosto chladnym. zkus to jinak, tohle mi fakt neslape.
SCHWEPZ --- 15:50:38 4.1.2018
_BENNY: tvoje žena a tvé dítě přeci využívají zdravotní služby a jezdí po ulicích s kočárkem a trolejbus má zadarmo a tak podobně a tak dále...kde myslíš, že se na to berou prostředky na ty miliony věcí co "jakoby samozřejmě" fungujou?
A jak myslíš že by tento "systém" dopadl, kdyby se všici chovali jako korporace které v rámci svých miliardových zisků ulejvali peníze pryč a neplatili daně?
Do těch korporátních prodejen přeci jezdí kamiony plné různých krámů den co den...kdo spraví ty silnice po kterých jezdí?

Proč myslíš že "systém strká prsty do všeho"?
To jsou takový plácnutí do vody ,...není to příliš argumentačně plodné.