Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Linux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
DELVIT
Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

Jak se správně ptát:

1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAERO --- 20:29:33 24.7.2017
SUK: jo, mozna kdyby se nekdo zamyslel a ty vrstvy OS->browser->flash->video zjednodusil, tak by mozna dokonce to video (nejaka "reklama" na dpmb) nebylo trhane, jak posledni dobou vidam...
ach jo, to je priserne
DANIELSOFT --- 16:41:51 24.7.2017
DELVIT: já zase někdy (brněnská hromadná doprava) slyším při hlášení zastávek podobné praskání a šumění, jaké vydává moje PulseAudio doma, když je zrovna ve stavu, kdy ho musím restartovat
SUK --- 16:36:45 24.7.2017
DELVIT: To je docela standardni situace uz delsi dobu ;) Nejvtipnejsi ovsem je, ze nad tim puppy linuxem bezi web browser a v nem flash aplikace. Ocividne to delali nejaci velci odbornici. A urcite to bylo i zalevno ;)
CHEVALIER --- 4:51:23 14.7.2017
ERGOSUM: Ok :-) dekuji.
ERGOSUM --- 18:51:07 13.7.2017
CHEVALIER: " dev/sda1/ clean ......" Tím se neděs. Z toho co zbylo po posledním sezení čistí nepotřebné zbytky. Případně může napravovat škody, pokud jsi správně nevypnul počítač.

Nevím z jakého důvodu jsou nyní v některých distribucích hlášení při startu a ukončení vypnutá. Jestli z toho měli BFU noční běsy a budili se na mokrém prostěradle či co. Takže počítač dělá co potřebuje, ale před uživatelem to skryje a ukáže mu až ikonky. Uživatel má tedy zadeček v suchoučku a cítí se bezpečně protože nevidí nic, co by nechápal.

Kdyby tak někteří tušili co se po vypnutí skrývá za černou obrazovkou. My zkušenější už víme, že to "kill all" není slib hrozné pomsty za vypnutí počítače. :-D
CHEVALIER --- 15:17:00 13.7.2017
ERGOSUM: Pismenka se neobjevila, zustala cerna obrazovka. Nicmene pak jak jsem jel nekolik hodin live z DVD tak se to "nejak" upravilo a uz se to , do Unity, spousti normalne. Z light window manageru slo spustit pouze xfce, takze jedu na nem. Proste reseni hodne BFU :-) Nicmene pri startu se objevuje hlaska " dev/sda1/ clean ......" nebo tak nejak. V sobotu bych sem hodil obrazky. Dekuji ze se mi venujes.
DELVIT --- 5:46:51 10.7.2017
pro pobavení: dneska jedu novým autobusem a vidím místo zastávek hlášky od systemd a koukam se on tam kernel panic od puppy linuxu .)
ERGOSUM --- 3:42:15 10.7.2017
CHEVALIER: Jasně že nic neřeší. Měla by se objevit písmenka a ty bys viděl co se děje.
CHEVALIER --- 19:34:04 9.7.2017
ERGOSUM: Esc nic neresi a podle poslednich zjisteni to zaclo delat po instalaci lxqt...
ERGOSUM --- 20:06:54 7.7.2017
CHEVALIER: Když se objeví černá obrazovka a něco to dělá zmáčkni Esc. Uvidíš co se děje.