Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Linux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
DELVIT
Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

Jak se správně ptát:

1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SHINING_KATE --- 14:51:28 25.9.2017
SATAI: Pokud vím, zapracovali na tom, ale teď jsi mě zlákal pohrabat se ve zdrojácích :) SMS bohužel jak píše Ludo. Naštěstí je prakticky nepoužívám, takže v práci vypnuté, doma zapnuté.
RATTKIN --- 13:57:21 25.9.2017
asi o tom víte, ale pro jistotu: Google photos umí zálohování fotek automaticky, ve zmenšené velikosti zdarma, má to super vyhledávání.
??? --- 13:55:01 25.9.2017
KAERO: ked zvolim Send Files cez KDEConnect na mobile tak sa otvori systemova aplikacia na vyber suborov, nebude to skor verziou Androidu? inak staci normalne podrzat prst na nejake polozke a aktivuje sa rezim viacnasobneho vyberu
KAERO --- 13:51:31 25.9.2017
???: no a jak to delas? me se zaboha nepovedlo oznacit treba vice fotek aby se poslaly do pc. a posilat to (tukat to) po jedne je opruz.
??? --- 13:05:02 25.9.2017
KAERO: na PC to vidis ako primountovany system, takze mozes lubovolne manipulovat

pri posielani z mobilu je mozne zvolit viac suborov

SATAI: posielanie notifikacii o SMS je mozne vypnut, selektivne nastavit ktore SMS sa nemaju poslat nie
SATAI --- 11:47:20 25.9.2017
SHINING_KATE: Jak to ted vypada s bezpecnosti? Pokud si pamatuji, tak to nebylo idealni a navic i chybela moznost nastavit, ktere SMS se smeji dostat na pocitac.
KAERO --- 11:34:31 25.9.2017
SHINING_KATE: umis z mobilu pres kdeconnect poslat vic nez jeden soubor najednou?
RAGNAROK --- 10:39:22 25.9.2017
SHINING_KATE:
Super dekuji pekne.
SHINING_KATE --- 9:32:55 25.9.2017
RAGNAROK: Nevím co všechno umí AirDroid, ale na Linux používám KDE Connect (navzdory názvu funguje i v jiných desktopech, jen je potřeba počítat se trochu větším seznamem závislostí).

Umí: Sdílet schránku, zobrazovat a posílat odpovědi na SMS, zobrazovat notifikace, zobrazovat stav nabití, spustit zvonění telefonu (když není k nalezení), pohodlně přenášet soubory, zobrazit notifikaci a ztišit zvuk na PC když někdo volá a z mobilu se dá používat jako dálkové ovládání k přehrávačům na PC nebo jako touchpad a klávesnice. (a pár dalších věcí které si nevzpomínám). Autor pracuje snad i na přenosu zvuku pro telefonování z PC.

Jen to nefunguje přes internet, obě zařízení musí být na stejné síti… Což mi nikdy nechybělo.
RAGNAROK --- 20:33:43 24.9.2017
Neznate nejakou peknou alternativu airdroid pro linux pekne prosim?