Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Wilhelm Reich - Orgon Power Organisation
MTO
Wilhelm Reich
March 24, 1897 - November 3, 1957

[http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e6/Wilhelm_Reich%2C_Wilhelm_Reich_Museum.jpg]

“I am well aware of the fact that the human race has known about the existence of a universal energy related to life for many ages. However, the basic task of natural science consisted of making this energy usable. This is the sole difference between my work and all preceding knowledge.”
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CONTINUITY --- 12:18:45 24.3.2014
Chci rozhodne byt u toho:) Nemam zadne dovednosti, ale pokud se ti bude v nejake fazi hodit pomocna sila, tak moc rada:)
??? --- 20:14:39 13.3.2014
???: no takze zima nebyla, jak vime. delal sem porad venku...
ale napadlo me CB udelat ho na BIU...a darovat ho ti Tisine? pridal by se nekdo s pomoci?
CONTINUITY --- 10:28:48 11.3.2014
...a tím pádem pak můžu ty situace začít eliminovat...protože přijatelný pro mě nejsou, škoda tý energie
CONTINUITY --- 10:28:13 11.3.2014
Teda, musím říct, že mi info z toho textu teď pomáhá na každém kroku. Takové věci jako třeba proč jsem v denním životě bez důvodu unavená - dá se snadno vysledovat k tomu, kdy a kde pravidelně lezu pod zářivky, a k těm pocitům, co z toho mám, ale zatím jsem je poslušně ignorovala
??? --- 7:21:25 9.3.2014
dobra prace conti. respect a dik!
CONTINUITY --- 4:28:21 9.3.2014
CONTINUITY: Fascinuje mně na tom, že to úplně přesně vysvětluje zážitky, které mám, které popisuju třeba tady: [ CONTINUITY @ Wilhelm Reich - Orgon Power Organisation ]
To je přesně ono....
Seznam mých nepříjemných pocitů z různých věcí se přesně shoduje se seznamem DOR fenoménů v textu, a reakce taky přesně odpovídají, všecko, nevolnost, agrese, otupělost, ztráta vnímání při delším vystavení....
Jasně z toho plyne, že potřebuju ty konkrétní věci brát vážně, fakt se jim vyhýbat, chránit se apod..... Což ani není tak těžké, dá se udělat spousta jednoduchých konkrétních opatření, třeba uznat, že supermarket je opravdu jedovatý prostředí, ze kterýho jsem otupělá a vyčerpaná už za chviličku, a chodit do něj jednou týdně pro plánovanej nákup, nikdy nesmyslně pro jednu věc :) Nebo když mě z mobilního internetu brní ruce a bolí hlava, používat ho jen, když je to opravdu třeba, a jinak si počkat, až budu někde u PC nebo na wifi...
Ale zatím jsem to měla vždycky spíš tak střídavě, jednu chvíli si tyhle věci uvědomím, a vzápětí se snažím tvářit, jako by nebyly, jako že se mi to zdá, zkrátka být "normální" ;D... Důvěřovat vlastnímu vnímání se rozhodně potřebuju ještě učit. Díky, pane Fischer :), vypadá to, že tenhle text mi pomůže uznat, že ty věci tak fakt jsou, a to je velice praktické :)
CONTINUITY --- 0:53:00 9.3.2014
Pan Fischer předělal web o orgonové energii, moc pěkně.
Kapitola o DOR mě tak zaujala, že jsem ji ve zkrácené verzi přeložila, tady :)

DOR - tötliches Orgon - www.orgon.de bei Fischer-ORGON-Technik
http://www.fischer-orgon-technik.de/dor-t%C3%B6tliches-orgon/


Poradíte nějaký orgonový web, kam bych to případně mohla poslat? (samozřejmě zkontaktuju autora)

DOR – Smrtící orgon
Škodlivá forma životní energie

 
Je-li životní energie narušena určitými fyzikálními faktory, může upadnout do stavu stagnace, ve kterém má destruktivní a životu nepřátelské účinky. Tuto podobu orgonové energie nazval Wilhelm Reich DOR, Smrtící orgon (Deadly Orgone). Rozlišoval dvě základní formy: přírodní DOR, odpovědný za šíření pouští, a „umělý“, vzniklý narušením atmosférické orgonové energie technickými faktory jako je jaderné záření, elektřina, elektromagnetismus, atd.

Reich již v 50. letech popsal fenomén »elektrosmogu« – škodlivého vlivu elektrických zařízení, vysílačů atd. na životní procesy.

K měření DORu zatím nemáme technické přístroje. To ale nevypovídá nic o existenci fenoménu. Každý člověk dokáže DOR přímo vnímat. Potřebuje k tomu jen znalosti o projevech DORu, trochu pozornosti a jisté množství „živosti“.

Stejně jako Goethe viděl i Reich lidský organismus jako hlavní nástroj výzkumu přírody. Kladl velký důraz na důvěřování vlastním vjemům a na to, aby člověk udržoval své tělo i ducha v takovém stavu, aby tomu, co vnímá, skutečně věřit mohl. Pozorovatel by také měl být schopen své prožitky přesně pojmenovat a stát si za nimi.

Příčinou fenoménů DOR je efekt Oranur (ORgone Against NUclear Radiation). Reich vložil malé množství radia do velmi silného pole orgonové energie. (Stejný efekt vznikne, když se nechá velké množství agresivní energie působit na normální koncentraci atmosférické orgonové energie. Narušená orgonová energie začala stagnovat a změnila se v DOR.

Reich přirovnával tento proces k situaci divokého zvířete, které je chyceno a zavřeno do klece. Nejprve zuří, pak se vzdá a rezignuje a nakonec zemře.

Zvláště mladší lidé mohou dráždění efektem Oranur zpočátku vnímat jako oživení, vyvolává totiž hyperaktivitu a agresivitu. Pak přichází ochromení, a nakonec člověk omezení své živosti přestane vnímat. Příkladem je situace ve škole, kde děti sedí pod zářivkami: první hodinu vyvádějí, pak otupí a jsou apatické.

Zamoření budov DORem je extrémní. Projevuje se zejména „subjektivními“ vjemy osob. Ale je „subjektivní“, když si naprostá většina lidí stěžuje na příznaky jako bolest hlavy, pocení, nevolnost, návaly horka, atd v klimatizovaných objektech vybavených zářivkami jako jsou supermarkety nebo nemocnice?

Každý člověk reaguje na DOR jinak, celou škálou rozmanitých tělesně a duševně nepříjemných obtíží. Po dlouhém pobytu v zamořeném prostředí přetrvávají ještě delší dobu pocity otupělosti v hlavě a celkové nečistoty, člověk je podrážděný a snadno reaguje agresivně. K tělesným reakcím patří např. průjem, problémy s krevním oběhem nebo deprese.

Kdo se trvale zdržuje v DOR atmosféře, ztrácí vnímavost. Jeho spontánní organické a fyzické reakce jsou utlumeny a časem dochází k rozvoji nemocí vyvolaných hlubokou degenerací vitální energie.

»Subjektivní« vnímavost k DORu je vyšší u osob, které s ním přichází do kontaktu méně často, a lidí s větším orgnomickým nábojem. Čím vyšší orgonové nabití, tím nepříjemnější jsou člověku účinky DORu. To se projevuje i u uživatelů orgonového akumulátoru. Tato senzibilizace je sice nepříjemná ale praktická, protože když člověk DOR vnímá, může se před ním snadněji chránit.

Když jsou mimořádně vitální lidé trvale vystaveni efektu Oranur, tvoří se DOR i přímo v jejich organismu. Důsledkem je vznik agresivního postoje k životu, který Reich označoval jako „emoční mor“. Jední se o agresivní reakci na potlačení vitality u energeticky silných lidí.
uftritt.

Technické zdroje efektu Oranur a fenoménu DOR

Hlavní zdroje:

zářivky
obrazovky
mikrovlnné přístroje
mobily
klimatizace
silné zdroje elektromagnetického záření
rentgenové přístroje a všechna nukleární zařízení
vedení vysokého napětí

Problém DOR tedy zjevně dosáhl extrémních rozměrů a týká se každého člověka od početí. Zcela se technickému DORu vyhnout by znamenalo odejít z civilizace. Dokud se s problémem nic nedělá na celospolečenské úrovni, je tedy otázka, co může dělat jednotlivec, který si ho uvědomuje.

Je možné používat orgonové přístroje ve městech?
ANO. Člověk by se ale měl seznámit s účinky DORu a přijmout odpovídající opatření.
V určitých podmínkách orgonové akumulátory už používat nelze. To jsou ale podmínky, za kterých v podstatě už není možný lidský život. Jestliže žijete v prostředí tak extrémně kontaminovaném DORem, měli byste si položit otázku, zda opravdu chcete zůstávat v podmínkách, ze kterých dříve nebo později onemocníte.
Jednou z možností je použití akumulátoru s růženínem, který na iritaci DORem zdá se nereaguje.
V DOR prostředí je také možno používat orgonové deky. Ty jsou proti ovlivnění DORem odolnější, protože nevytvářejí stabilní energetické pole jako akumulátor.

Možné snížení DOR zátěže v ordinacích

Odstranění zářivek.
Jediná zářivka dokáže energeticky umrtvit celou místnost.
Důsledné vypínání nepoužívaných obrazovek.

Orgon a DOR – rozpoznání kvality atmosférické energie

Orgon je nejživější, když je obloha tmavě modrá se shluky nízkých bílých oblaků, obzor jasně viditelný a skupiny stromů tím tmavší, čím jsou vzdálenější – to jsou znaky živé, čerstvé atmosféry.

Pohyblivost orgonu je snížená, je-li obloha šedá nebo šedomodrá, „prašná“. Nebe je bez kupovitých oblaků, nebo jen s oblaky ve tvaru vláken. Obzor je bílý, hnědý, fialový nebo černý, zahalený prachem. Skupiny stromů jsou tím bělejší, čím dále jsou. To jsou znaky DOR.

Při zvýšené koncentraci DOR vznikají pouště, umírá život. Půda ztrácí schopnost živit mikroorganismy, rostliny odumírají, nejprve ty na nejvyšším stupni vývoje – fenomén umírání stromů.

Orgon i DOR jde jednoznačně vnímat vizuálně, dokonce filmovat a fotografovat.

Orgon je viditelný jako plynoucí a vibrující pohyb nad obzorem, který znamená vitalitu a vysoký náboj atmosféry. Probíhá ze západu na východ, tím se liší od tepelných vibrací.

DOR je někdy tak viditelný, že vypadá jako mlha, a lidé ho za ni považují. DOR je ale bez vnitřní struktury a bez pohybu, na rozdíl od mlhy. Skrze DOR špatně prochází sluneční světlo, je zacloněno jakoby „prachem“ nebo „šmouhami“.
Tyto fenomény fyzikálně objektivně existují a dají se fotografovat, patří ale k tomu, co „nemáme vnímat“, v naší společnosti není zvykem brát je na vědomí, a proto je obvykle ignorujeme.

Emocionální kvalita atmosférické energie

Mezi našim emočním stavem pod živou oblohou a v DOR prostředí je velmi reálný rozdíl. Živost prostředí ovlivňuje naší náladu. Uprostřed zdravé přírody pulzující životem se cítíme dobře, v mrtvém zamořeném prostoru pociťujeme přinejmenším podvědomě smrtelné ohrožení. Pokud si tyto vjemy uvědomíme, připustíme a důvěřujeme jim, dostáváme se do energetické symbiózy se svým prostředím.
Nechme se uchvátit radostí, pohybem, barvami, pestrostí a vitalitou přírody. Nebo prožívejme její smutek, bolest a stažení.
Toto vnímání energetického života přírody si můžeme procvičovat celé roky a budeme prožívat pořád nová překvapení.

Cvičení: Tělesné vnímání efektu ORANUR a DOR

Tento experiment provádějte jen, jste-li zdraví .

Příprava: Zvolte okamžik, kdy jste na tom energeticky opravdu dobře – například po víkendu v přírodě. Jděte do obchodu s elektronikou, copycentra, hypermarketu. Jděte tam večer, když už je atmosféra po celodenním zamořování DORem naprosto zničená.

Cvičení: Zůstaňte uvnitř hodinu nebo déle. Prožívejte vědomě, co se děje ve vašem organismu, pozorujte své pocity.

Výsledek: zažijeme některé z těchto symptomů: tlak v hlavě, bolesti hlavy, pocení, závratě, nevolnost, bolesti končetin, náhlá únava nebo vztrek. Velmi pravděpodobně dostaneme žízeň a budeme potřebovat na toaletu.
??? --- 15:09:51 10.2.2014
A Skeptical Scrutiny of the Works and Theories of Wilhelm Reich
http://www.rogermwilcox.com/reich/index.html
TILOPA --- 17:32:55 9.2.2014
CONTINUITY: Prijemny pocit na tele nic nerika o skutecnem prinosu v obou smerech, to je jako u piva, nebo cigeretky, lidem, kteri je miluji, je jiste taky prijemny je pozivat, ale ucinek je jiste opacny :)
KOZMA --- 12:41:54 3.2.2014
CONTINUITY: ok :}