Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPHEX --- 21:55:22 30.9.2012
BAARKA: spadnul mne na zem na autobusove zastavce pri navlekani batohu na zada, nepouzival jsem zadny obal, padal asi z 1,5m na chodnik:) Display nepraskl, ale je viditelne poskozeny.
Zvyknul jsem si ho v MHD nosit stale v ruce (pri prestupovani atd.) .. u Kindlu mne vyhovuje skladnost a mala vaha, zadny velky tezky obal na nej nechci.
MUXX --- 20:47:34 30.9.2012
STARE_CASY: kdyz uz rejpame, tak bych upozornil ze nektery tiskarny nativne PDF umi =)
WITTGENSTEIN --- 14:36:12 30.9.2012
A sami si odpovídáme:
When you buy a Kindle from Amazon it ships already registered to the purchaser's account. If it is resold or given as a gift it has to be deregistered and then registered to the new account.
WITTGENSTEIN --- 14:19:48 30.9.2012
Švagrová teď pobývá v USA, a tak jsem si řekl, že by mi mohla vlastně přivézt Kindle Paperwhite. Jak je to potom ale s registrací daného přístroje? Nebude to předem regnuté na švagrovou a navázané na její kartu?
CARTMAN --- 15:25:29 29.9.2012
STARE_CASY: ok nic o tom nevim diky za soud zijme si oba ve svych bludech ok?
ARXIE --- 14:57:24 29.9.2012
hele, i kdyby bylo pdf zlaty, tak s tim soucasnej Kindle bude mit problem.. a je uplne jedno jestli ho ctete nebo tisknete ;), tech par geeku co si dela PDF pro ctecky statistiky nijak neovlivni, proste to neni pouzitelnej format na tomto zarizeni, uzavrete to
STARE_CASY --- 13:07:01 29.9.2012
CARTMAN: prosím, nekomentuj něco, o čem nic nevíš.

PDF má dnes s postscriptem společného pramálo. Žádná tiskárna neumí pdf zpracovat přímo, protože to skutečně není formát pro tiskárny. Je to interaktivní formát s mnoha vlastnostmi a tisk je dnes jen jedna z mnoha vlastností. PDF umožňuje spojit nejen text a grafiku, ale také interaktivní prvky jako formuláře, skripty, videa, hyperlinky...
CARTMAN --- 12:38:44 29.9.2012
STARE_CASY: Jen poznamka k pdf -
Tvrdit, že pdf není na čtení, ale jen na tisk, je nebetyčná kravina. - ne neni. to ze pdf pripravene na 6ti palcovej papir zobrazis pekne na 6ti palcovem display neni vlastnost formatu ale win by accident

Pochopitelně pdf připravená tak, že obsahují jen bitmapové skeny, jsou k ničemu. - ano pokud si nekdo da praci s ocr tak readery pdfka dokazou zalomit text HURA... ale opet to neni feature formatu.

PDF je postscript urceny pro tiskarny boze muj to ze to jde precist na velikosti na ktery to neni urceny neni do prdele super vlastnost formatu ale nasledek jeho striktnosti. oplusikujte si to jak chcete. ja vim ze se da pdf upravit tak aby na ctecce slo precist v pohode a par jsem si jich i udelal ale nepovazuju to dpc za standardni vec co umi kazdej bfu.
STARE_CASY --- 22:29:05 28.9.2012
CARTMAN: poznámka k pdf - pdf má mnoho možností, jak obsah zobrazit a zejména jak obsah připravit. Tvrdit, že pdf není na čtení, ale jen na tisk, je nebetyčná kravina.

PDF je formát, který má za cíl, aby zobrazení bylo všude stejné bez ohledu na platformu. Pokud si připravím pdf se specifickou velikostí, tak se bude na čtečce číst stejně dobře, ba mnohem lépe než jakýkoli epub či mobi a to hlavně díky tomu, že mohu využít mnoho nástrojů, která čtečka nemá - třeba zajímavou grafiku, tabulky, propracované poznámky pod čarou stejně jako v knize atd.

Pochopitelně pdf připravená tak, že obsahují jen bitmapové skeny, jsou k ničemu. To ale neznamená, že jinak připravené pdf bude k ničemu také.

Prostě jak si pdf připravíš, takového budeš mít - hlavně kdykoli a kdekoli úplně stejně.


Mně se prostě knihy v pdf čtou parádně. Díky za možnosti pdf. Sám si je dělám tak, abych byl spokojen. ;)
TRPASLICE --- 17:14:16 28.9.2012
MINGHAO: Ale i to celkove zoomovani se vyplati, ta moje dokonce umi udelat poznamku (jak podtrhnout, to nevim), ale jeste jsem to netestovala.