Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
UNREALONE
Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
Příznaky (symptomy) [anglicky]
Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
Wikipedie [česky]
Wikipedie [anglicky]


http://www.nepozornidospeli.cz/

Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FAKE_DJ --- 12:11:01 17.1.2017
trochu ot: assburgers anyone? mate u sebe podezreni nebo primo diagnostikovano?
CYBERWOLF --- 19:22:19 12.1.2017
CORDELL: nic. Ztráta času.
CORDELL --- 11:26:41 11.1.2017
Nazor na ADHD

No protože spíš to adhd je úsměvný, sem posílal známé a ta na to zahlásila, že tomu se řiká neschopnost vobecná :D
...adhd maj jen děti, ne dospělý! ale holt se toho nějakej psychiatr chytne, že holt když je ta smažka vyjetá a má vsugerováno, že to má, tak jí na to něco napíše :D
...a že nejde někomu s adhd práce, pomalej apod? se prostě vyjel drogama, to se některejm fetkám stává

pozn. dotyčná učí (psychologii studovala), takže má s lidma a kor dětma docela zkušenosti. A proč vo tom moc lidí neví a z psychologů vo tom někdo tuší jen pár?
Protože prostě je to spíš jen taková blbost, která neni ani doložená a těch pár lidí, co to dělá prostě na tom jen rejžuje :)

Co napsat na toto dotycnemu a dotycne ucitelce?

AXTHEB --- 14:33:20 22.12.2016
CORDELL: Hahaha.
CORDELL --- 14:19:39 22.12.2016
POZITRON: je rozdil zkusit neco jednou za cas a lupat neco denne... navic psycho prasky jsou casto pomerne jeste vetsi sracka.
POZITRON --- 12:39:58 22.12.2016
CORDELL: nevim proc se zrovna ty porad tak vymezujes vuci lekum, kdyz do sebe radu let peres vsechny mozny drogy hlava nehlava, to fakt nedava smysl

DRAKY: jo to mas pravdu, ja si od toho ale slibuju, ze kdyz se na praskach naucim lip fungovat, stane se z toho zvyk a i bez prasku to pak pujde lip
DRAKY --- 11:31:09 22.12.2016
POZITRON: jenže u těch prášků, když je přestaneš brát, tak je celej efekt v hajzlu, předpokládám... zatímco chození na skupinu (bacha, nejde o skupinovou terapii, ale o podpůrnou skupinu) a pokroky, který díky ní učiníš, by měly bejt trvalejšího rázu... neříkám, že je špatně zobat prášky, může to významně pomoct zavést nějaký pozitivní návyky, ale přijde mi to, jako kdyby mě bolely záda a já prostě začala zobat ibalgin, místo abych začala řešit, co konkrétně tu bolest způsobuje a jakým cvičením se toho zbavím.. můj cíl je bejt vysoce funkční adhd, kterej nebude obtěžovat lidi kolem svejma příznakama - ale brát kvůli tomu prášky do konce života nechci
CORDELL --- 11:14:12 22.12.2016
POZITRON: pokud fungujou ale nejlepsi cesta to urcite neni. Kazdopadne proc ne, pokud to lze, klidne skupinu navstivit, zkusit nevidim tom problem.
Jen k praskum, mam jednoho cloveka co to papa od konce Zari tj prikladem 29.09.2016, dnes mame 22.12.2016 a davka 60mg Strattera a nic.
DRAKY --- 9:23:28 22.12.2016
BUBBLE: zkouseli jsme to dvakrat, nekoho pribrat, ale nefungovalo to - jsme za tu dobu uz asi prilis kompaktni. Jinak je to se Stepankovou, jak se psalo dal.