Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
UNREALONE
Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
Příznaky (symptomy) [anglicky]
Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
Wikipedie [česky]
Wikipedie [anglicky]


http://www.nepozornidospeli.cz/

Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ECLECTICA --- 18:47:51 17.2.2017
CORDELL: pracuju ve škole, třída druháků taky připraví lecjaké překvapení ;)
Ale není to zkrátka stále něco nového a moje pozornost prostě otupuje. Dost mě štve, že jsem taková... nejvíc mě bavila práce v tiskové agentuře, kde jsem celý den četla zprávy z celého světa v různých jazycích, dohledávala si k nim kontext a další detaily, a parafrázovala to v češtině.
CORDELL --- 17:43:51 17.2.2017
ECLECTICA: "aktivuje mě až nějaká nečekaná situace, kdy je třeba rychle reagovat" - tak to bude presne jak psali vhodna povolani pro adhd... napr muzes delat v zachranej sluzbe, hasice, policistu tam budes mit tech situaci vic :)
ECLECTICA --- 15:52:54 17.2.2017
BOUCNER: taky si mluvím sama pro sebe. Kdyby aspoň jen nějaké věci typu "tak a teď udělám tohle a tohle"... ale já si někdy přihrávám hypotetické dialogy, co bych komu jak řekla, atd :D

Chodíte někdo do INEPu? Já tam prozatím absolvovala takové to orientační neurologické vyšetření. Všechno je v normě, jen mám zvýšenou neuromuskulární dráždivost, strašně výrazné reflexy (mám to odjakživa, táta si vždycky myslel, že to dělám schválně). Prý to může mít souvislost s ADHD, ale nikde se mi k tomu nedaří nic dohledat, tak se aspoň chci poptat, zda to máte taky tak.
Jinak asi taky dojde na Ritalin, jakmile se někde zajedu (např. naučím se všechno, co potřebuju k průměrnému fungování v práci), nedaří se mi držet tak dobře pozornost a aktivuje mě až nějaká nečekaná situace, kdy je třeba rychle reagovat.
DRAKY --- 10:22:36 17.2.2017
CYBERWOLF: jako po extazi, nerozumne mladi... :)
CYBERWOLF --- 11:07:41 16.2.2017
DRAKY: co znamená "po éčku"?
BOUCNER --- 12:36:27 15.2.2017
POZITRON: Mluvení pro sebe nahlas naštěstí jen v prázdné domácnosti provozuju co si pamatuju a myslela jsem, že je to jen moje trapná odchylka :-) V přítomnosti lidí jsem se to odnaučila, už mi vadilo pořád vysvětlovat, že to nebylo na ně....
oficiálně jsem diagnostikovaná na ADHD v dětství, v dospělosti už ne(přemýšlím, ke komu se nacpat na vyšetření, na nepozorní.cz hlásí plný stav), takže nevím, jestli to není opravdu jen "bláznovství"
DRAKY --- 11:54:41 15.2.2017
CORDELL: je zásadní rozdíl mezi těma, co jmenuješ, a Stratterou - která jediná není stimulant... úplně teda nechápu, jak by pomohl antiúzkostnej xanax, kromě zmírnění napětí

POZITRON: oboje mi přijde jako projev impulsivního adhd, prostě neovládáš filtr mezi tím, co si myslíš, a co říkáš... jednou se mi to stalo po éčku, naštěstí jenom krátkodobě
CORDELL --- 22:58:06 14.2.2017
POZITRON: hmm ze by dusledek po vysazeni? na kazdyho danej lek jinak pusobi, zkusenost je ale nam to s jednim znamim nefungovalo :( Jen sem tam vedlejsi ucinky ale to hlavni nikde.
Zkusit jiny...
Dexedrin, Adderall, Xanax, Ritalin
AXTHEB --- 20:56:02 14.2.2017
Já když mám horší období tak si taky občas povídám nahlas.
POZITRON --- 20:47:31 14.2.2017
jo a sebeovladani... treba jsem rekla kolegyni do oci, ze je pica a ze uz ji mam plny zuby. normalne takhle, jak to pisu, strasny, neovladla jsem to.