Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
UNREALONE
Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
Příznaky (symptomy) [anglicky]
Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
Wikipedie [česky]
Wikipedie [anglicky]


http://www.nepozornidospeli.cz/

Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 15:27:16 21.4.2017
zdar, víte někdo o nějaké smysluplném čánku o delta vlnách v rámci obrazu ADD/ADHD, kde by se to řešilo podrobněji, než že se teda ukazujou na eeg?
DRAKY --- 16:52:47 7.4.2017
CYBERWOLF: nemám, ale zrovna rozjíždím půlroční pokus s vitamínem D ve zvýšenejch dávkách (8000 UI denně), jelikož vcelku odpovídám profilu někoho s deficiencí a je důležitej pro dopamin/serotonin, tak uvidím. B-komplex mi v minulosti nepěkně hejbal s váhou, takže se mu vyhejbám
POZITRON --- 13:38:40 7.4.2017
CYBERWOLF: mám! ne s b-komplexem ale se železem. beru ho cca 2 měsíce, konkrétně ferretab na těhotenskou anémii a soustředění výrazně lepší.
CYBERWOLF --- 12:41:12 7.4.2017
Teď pár týdnů beru B-komplex (vitamíny) a mám pocit, že mám menší potíže se soustředěním, dělat ubíjející věci není tak ubíjející... prostě všechno, co přičítám ADHD je tak nějak lepší. A nevím, jestli to může být tím, nebo jestli mám zrovna dobrej tejden :) Nemáte někdo podobnou zkušenost?
DRAKY --- 13:02:03 28.3.2017
POZITRON: to je trochu silnejsi kalibr, uznavam :) jedinej recept na tohle mam - resit skripajici vztahy zavcasu, driv nez to ze me nekontrolovatelne vybubla... plus snazit se apriori nepremyslet o lidech v intencich curak-pica, aby to ten mozek pak nenapadlo vyblejt :) ale taky to neni stoprocentni, zvlast kdyz nekdo vybubla na me, to je nejvetsi zenovy mistrovstvi, nevypicovat takovyho cloveka na miste (pac priznejme si, on by si to vetsinou zaslouzil :)) ale z dlouhodobyho hlediska je to v drtivy vetsine proste nefunkcni strategie, kterou nedosahnes svych cilu, takze proste nasilim drzim hubu a pockam, az dobubla... minule jsem na sebe byla pysna, kdyz se se mnou nekdo bavil otevrene jako s neschopnym debilem (protoze jsme se na necem neshodli), dokazala jsem ho nevyfuckovat, ale jen klidne pronest, ze "nezlob se, ale timhle tonem se s tebou odmitam dal bavit"... docela ho to zklidnilo :) jinak mi na tohle doporucovali nejakej bojovej sport, abych si ty nahromadeny energie clovek nejak vybila (zkusila jsem aikido, ale ten styl vyuky neni pro me)
PETRWEB --- 12:05:23 28.3.2017
No jo no. Tak, kdyz pica je :-D
POZITRON --- 7:22:29 28.3.2017
DRAKY: ja jsem taky empaticka, ale vylitne to ze me obycejne driv, nez to stacim zachytit a nekdy je to urazka/vyjdrani nazoru takovyho kalibru, ze se to uvadi na spravnou miru jen tezko. pred casem se mi treba stalo, ze jsem v jedny organizaci verejne rekla neco, na zaklade cehoz se musim na pristi schuzi vsem omluvit, jinak si mam hledat jinou misni organizaci. nebo jsem kolegyni v praci rekla, ze uz ji mam plny zuby, ze se s ni neda pracovat a ted to nejhorsi, ze je strasliva pica. :/
AXTHEB --- 23:55:28 27.3.2017
hm , tak to já sem to dopracoval do stádia kdy se v příslušném duševním stavu představuju Ahoj, já sem Ax a urážim lidi.
PETRWEB --- 23:33:04 27.3.2017
Presne, ulitne to, ale empatie je nastesti na dobre urovni
DRAKY --- 14:19:48 27.3.2017
POZITRON: nejspis jo, ale jsem vcelku empaticka, takze to vetsinou zaregistruju a uvedu s danym clovekem na spravnou miru... nicmene nemam iluze, ze neexistuje nemala skupina lidi, ktery je to nesympaticky a nemusej me (na druhou stranu to bejva ten typ lidi, co sam primo svuj nazor vyjadrovat neumi nebo se vubec nejak zdrave prosadit, takze me to moc nemrzi)... na druhou stranu mam spoustu kamosu, ktery to naopak ocenujou