Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Evropská unie
RETAL
Sledujete také spřízněné kluby Domácí zprávy a komentáře, Zahraničněpolitické události? a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Debaty k news
---
Novinky z EU:
Integrace.cz
EUObserver.com


Interaktivní mapa EU se základními informacemi o EU a jednotlivých členských státech


ANKETA


Aktuální téma Lisabonská smlouva
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 1:21:40 28.6.2015
Ale kdyz o tom tak premyslim, ono je stale dost mozne ze se eu vidiny reckeho bankrotu zalekne a zase bude pokracovat v politice "penize za sliby / kopani plechovky"..
??? --- 1:19:43 28.6.2015
JIMIQ: No primo skoro vubec, ale neprimo pres efsf,
esm a nutnost se podilet na rekapitálizaci ecb po defaultu reckych dluhu vuci ecb a bilanci v target II.. A tǎm je to vsechno s otaznikem.

Nevim jak se stavajicim vladam dari plnit podminky vuci veritelum, ale hlavni otazka je jak nyni pravdepodobny recky bankrot posili nebo naopak oslabi tamni alternativce typu podemos.. Taky mozna budou chtit rovnou odpusteni dluhu s retorikou typu stejne to takhle nefunguje a chcete snad druhe Recko?
JIMIQ --- 22:32:57 27.6.2015
je otázka jak moc jsou zbylé krajiny PIGS exposed (jak je to česky, odhalené asi ne :D ) vůči řeckému dluhu, který zdefaultuje. Pokud hodně, tak Španělsko, Portugalsko a Itálie budou do konce roku v prdeli.

Co se týče runu, tak tam Řeci maj nějakých 125 miliard (nevím přesně o kolik to kleslo za poslední týdny).

No bude to ještě zajímavý. Putin a Čína si určitě budou chtít nahrabat svůj píseček
??? --- 22:01:46 27.6.2015
JIMIQ: To s tou mesicni lhutou je nejake nejasne - podle pravidel mmf ano, ovsem lagardova se nechala slyset ze pro recko zadna lhuta.. Rozebiral to nekdo na keeptalkinggreece nebo na twitteru..

Ohledne ELA je to na rozhodnuti ECB - doporucuju komentar r pestona na bbc.

Celkove: jak rekl Tusk Veroufakisovi: Game over.

obavam se ze to je konecna (krach vsech reckych bank, reckeho statu, zavedeni nejakych kuponu) - run na banky zacal, nedovedu si predstavit jak by se to zastavilo.. Na druhou stranu v nich lidi a firmy zas tolik nemaji ve srovnani s reckymi dluhy vuci eu, mmf, ecb a target2..

Co ted bude dal? Moje odhady:

- v recku chaos a bida, nepokoje, prevrat? Oslabeni Recka vyuzije Rusko/Turecko/ISIS/Liberland ?

- EU ziska povest neschopne insituce (trvalo to 5 let, vymyslelo se kvuli tomu more instituci, 92 schuzi euroskupiny, silna prohlaseni jak vsechno vyresili atd atd a nakonec nerizeny krach bez planu B)

- danovi poplatnici zemi EU si trosku priplati (EFSF, ESM, ECB + bilance Target2) a Sulik dojde zadostiucineni (nechal padnout vladu Radicove kvuli ESM)

- co se stane s portugalskem a spanelskem??

- euro oslabi vuci dolaru coz paradoxne pomuze konkurenceschopnosti zemi eu
JIMIQ --- 18:47:40 27.6.2015
navíc splátku pro MMF (oněch 1,6mld splatných nyní k 30.6.) můžou omeškat jeden měsíc. Ale imho bude problém s likviditou bank, kterou dosud poskytovala ECB pomocí ELA. To nyní nebude možné
GOONER --- 18:45:57 27.6.2015
JONAS3: pokud si to euroskupina na poslední chvíli nerozmyslí, tak je bankrot podle mě jistý. Řekové mají paradoxně štěstí, je začátek prázdnin a peníze od turistů by jim mohly poskytnout lehký finanční polštář na překonání prvotního šoku. Stát se to na podzim, bylo by to pro ně mnohem horší.
JONAS3 --- 18:39:42 27.6.2015
A je to, konečně! Znamená to bankrot? S 5 letým zpožděním, ale přece...
GOONER --- 17:55:11 27.6.2015
To šlo rychle, ministři financí zemí platících eurem právě odmítli prodloužit záchranný program Řecka, ten tedy končí 30.června.
GOONER --- 16:37:17 27.6.2015
Vtip dne. Syriza jsou ještě větší šašci, než sem myslel. :)
http://echo24.cz/a/iaisq/recky-uhybny-manevr-o-dluzich-bude-referendum