Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Evropská unie
RETAL
Sledujete také spřízněné kluby Domácí zprávy a komentáře, Zahraničněpolitické události? a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Debaty k news
---
Novinky z EU:
Integrace.cz
EUObserver.com


Interaktivní mapa EU se základními informacemi o EU a jednotlivých členských státech


ANKETA


Aktuální téma Lisabonská smlouva
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 8:47:03 25.7.2017
ERGOSUM:Bavíme se o veřejném projevu přenášeném TV po "celém" světě. Podstatná část i Němců to vnímala jako pozvání migrantů.
Ne nebavíme - jelikož jsi nebyl doposud schopen odkázat na ten konkrétní projev jakkoliv, tak jen trpělivě čekáme až najdeš Peroutkův článek.

A hlavně - před chvílí jsi tu byl ultrapřísný na Sokola ohledně výrokové logiky, tak předpokládám, že budeš i na sebe -- a nějkaým "a tohle mohli tak vykládat" nás ani nebudeš obtěžovat pokud to nebylo jasné pozvání.
??? --- 22:54:21 24.7.2017
ERGOSUM: Opět ignoruješ většinu problému (která se týká skoro všech). Britové se chtějí po EU pohybovat jako doposud, ale zároveň chtějí zavřít své hranice a pohyb EU občanů na svém území podstatně zpřísnit. EU řekla: Takhle to asi nepůjde. A ty se ještě divíš? Nu, ještě že nenechali vyjednávat tebe, šel bys přímo proti zájmům ČR. Pak je tu problematika trvalého pobytu ta je ale v pořadí až druhá, týká se méně lidí a těžko se může řešit dřív, než bod 1.

Ty sis toho zřejmě nevšiml, ale reklamní záměr Mayové, tzn. "chceme volné hranice ale zároveň si pečlivě prověřovat koho do země pouštíme a spoustu jich vyhodit" je něco jako oxymoron. Nemůžeš mít obojí.

Pointa je každopádně jednoduchá: Buď se bude Británie účastnit konceptu volného pohybu osob a pak musí garantovat občanům EU recipročně všechna příslušná práva (protože z nich nemůže dělat občany druhé garnitury) tak jak je EU garantuje britům a nebo se vrátíme o nějakou dobu zpátky, Britové si oživí celnice a vrátí se k pasům a kontrolám (což se jim pěkně prodraží). Ale volba je vpodstatě čistě na nich. I když jsou na to logicky navázány další háčky (nebude-li pohyb osob, nebude ani pohyb kapitálu a volný trh).

Zcela zjednodušeno, EU neříká nic jiného: Jestli si chcete hrát na našem písečku, budete dodržovat naše pravidla. A ty s tím nesouhlasíš, což je přinejmenším bizarní.
ERGOSUM --- 22:34:55 24.7.2017
???: "v jehož rámci chtějí britští občané pokud možno mít práva pohybu v EU stejná jako doteď, čímž se to celé posouvá na úplně jinou úroveň." Občané EU , kteří jsou v UK se mohou po UK pohybovat jako doposud. V čem je reciproční požadavek špatný? Pokud by britský občan mohl jenom někam, bylo by relevantní, aby byli v UK tříděni občané EU podle státní příslušnosti, nebo měli vymezenou zónu pohybu. Postavení "usedlých" Čechů se dle nabídky Britů zlepší, ostatní na tom budou podobně jako třeba v Kanadě s tím, že zlepšení bude na Britech. Určitě se dá vyjednávat o bezvízovém, případně nějakém nadstandardním styku. Dovedu si představit styk jako při rozdělení Česko - Slovenska, ale představa, že by po rozdělení rozhodovala ČR o Slovensku a Slovensko o ČR je nepředstavitelná.
???: Bavíme se o veřejném projevu přenášeném TV po "celém" světě. Podstatná část i Němců to vnímala jako pozvání migrantů. Ty bych nepodezíral z neznalosti němčiny. Debata by tedy mohla být pouze jak to myslela.
MANFRED --- 22:02:40 24.7.2017
ERGOSUM: Hele, proč to řešit. Naštěstí máme tu unii, jenž napla všechny své síly, zaměstnala všechny své bystré mozky a situaci s migranty rychle, efektivně a dokonale vyřešila :-)
??? --- 21:17:40 24.7.2017
OMNIHASH: Tak ono není vskutku těžké udělat si rešerši a zjistit kde se - asi - tahle urban legend vzala. A proč je většině lidí jedno, že to není pravda. Jen to chce nějakou snahu no...
OMNIHASH --- 21:12:34 24.7.2017
???: tak předpokládám, že pozvání, který slyšeli a vyslyšeli miliony mladíků, co maj sitva na ajfoun, nebude tak problematický najít.
??? --- 20:17:51 24.7.2017
ERGOSUM:
Dokaž že je to nepravdivý žvást a že nic, co by se dalo považovat za pozvání neřekla.

Hele přestaň se vytáčet -- považovat může kdokoliv za cokoliv. Český link je irrelevantní. Pošli přesná německá slova, která považuješ za pozvání, pokud jsi tedy nelhal že jsi ji "slyšel". Neb přestaň fabulovat.
??? --- 20:14:27 24.7.2017
ERGOSUM: Slušná podpásovka. Je ti předpokládám známo, že to že "něco neřekla" nelze absolutně nijak prokázat? Můžeš prokázat (videem, přepisem), že něco řekla, ale ne, že něco nikdy (u sebe doma na WC) neřekla.

Ne, že by mě konkrétní výsledek zajímal, do toho mě netahejte, ale argumentuj na úrovni.
??? --- 20:11:06 24.7.2017
(ač tedy přesnější by bylo uvést, že britové vlastně ještě vůbec pořádně neví co vlastně chtějí na nějaké skutečně propracované a promyšlené realistické úrovni)
ERGOSUM --- 20:09:49 24.7.2017
???: Ano tvrdím že pozvání bylo.
Pozvánka pro uprchlíky od Merkelové s terorem nesouvisí, míní většina Němců — ČT24 — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/...nka-pro-uprchliky-od-merkelove-s-terorem-nesouvisi-mini-vetsina-nemcu
Dokaž že je to nepravdivý žvást a že nic, co by se dalo považovat za pozvání neřekla.