Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Evropská unie
RETAL
Sledujete také spřízněné kluby Domácí zprávy a komentáře, Zahraničněpolitické události? a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Debaty k news
---
Novinky z EU:
Integrace.cz
EUObserver.com


Interaktivní mapa EU se základními informacemi o EU a jednotlivých členských státech


ANKETA


Aktuální téma Lisabonská smlouva
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MAKROUSEK --- 18:00:27 23.3.2017
SAMOUT: Prave. Takze jedine, co muze clovek delat, je pockat generaci ci dve, nez to pochopi i ostatni. Do te doby se muze bud bat, byt agresivni a frustrovany, nebo se s tim smirit a byt stastny. Je na kazdem, co si kdo vybere.
SAMOUT --- 17:48:24 23.3.2017
MAKROUSEK: No, japonskou cestu už dneska asi nikdo aplikovat nebude, k argumentaci "buď bude po našem, nebo z vašich měst budou doutnající díry v zemi" už dneska nikdo nepřistoupí :-). A ano, už jeden z největších státníků historie sir Winston Churchil prohlásil, že největším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s voličem. Meritokracie však vždy skončí velmi tuhou diktaturou, leda by to představovalo fiktivního osvíceného diktátora.
MAKROUSEK --- 17:42:28 23.3.2017
Kdyz vona demogracije neni zdaleka nejefektivnejsi forma vlady, to je meritokracie. Ale jsou v ni lidi nejstastnejsi, protoze si kazdej muze delat, v zasade co chce.
MAKROUSEK --- 17:30:53 23.3.2017
MAKROUSEK: Jizni Afrika, Kostarika....
MAKROUSEK --- 17:30:31 23.3.2017
SAMOUT: Singapur, Japonsko, Malaysie, Indonesie...
SAMOUT --- 17:29:20 23.3.2017
MAKROUSEK: Z tebou jmenovaných zemí se to asi nejmíň povedlo v Bosně a Albánii. A pozor, otázka za tři bludišťáky - co odlišuje úplně všechny zbylé země ze seznamu od BaH a Albánie? A ještě jinak - existuje nějaký příklad mimo evropský civilizační okruh (pomiňme pochybnost tohoto zařazení u BaH a Albánie)?
MAKROUSEK --- 17:18:22 23.3.2017
LEXIK: Jiste. Treba Cechy, Slovensko, Madarsko, Litva, Lotyssko, Estonsko, Polsko, Chorvatsko, Srbsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, FYROM, Albanie, Rumunsko, Bulharsko...
LEXIK --- 17:15:49 23.3.2017
MAKROUSEK: jj. vývoz demokracie, to je vůbec moc povedená strategie. Všude, kde se o to "západ" silou pokusil šly původní tradiční systémy do kytek a zůstal akorát demokratický bordel, který kočírují tu oligarchové, tu diktátor, tu armáda, tu náboženský vůdce s celou sektou. A je jedno, jestli to je Afrika, Asie, Jižní Amerika ... existuje někde alespoň jeden pozitivní příklad? Já neznám žádný ...
MAKROUSEK --- 16:58:33 23.3.2017
OTAVA: Naprosty souhlas. Problem je, ze to nejde tak jednoduse, jak uz vysvetlili i tomu Trumpovi, kdyz chtel do Mosulu hodit atomovku. Voni se vyspely staty snazej, lejou tam prachy horem dolem, ale tradicni systemy znamenaji, ze prachy stopi vladnouci elita a dolu jich propadne malo. Chtelo by to zmenit system na tu blbou demograciji, jak uz se leta USAci snazi s vetsimi ci mensimi uspechy. Ostatne posledni dobou se to docela dari, viz zprava o globalni chudobe, jak ji ted pred par dny nekde publikovali.
OTAVA --- 16:51:37 23.3.2017
MAKROUSEK: Nejsem expert ale minimalne likvidace islamskeho statu a AQ je dobry zacatek. Dalsi vec je potom pokusit se vymytit korupci a zvysit zivotni uroven ve statech zapadni a stredni asie okdud se do sveta vyvazi tahle myslenka djihaadu. Uprchlici jak uz to slovo samo napovida od nekud uprchli protoze zivot se tam stal nesnesitelnym - valka, tak strasne zivotni podminky ze rasi riskuji cestu po mori nebo pres plot do evropy.