Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KLDR - Korejská Lidově Demokratická Republika
JACKER

Aktuálně  • Doporučuji další dvě fotoalba z KLDR. Odkazy odsud z diskuze, jsem dal na nástěnku.

  • A dále rozhovor s Kim Jong-namem, nejstarším synem Kim Jong-Ila.
    TADY.
    Kim Jong-nam měl být příštím vůdcem KLDR. Teď se podržte, cituji: Following a much-publicized botched attempt to secretly visit Japan's Disneyland in May 2001, he was thought to have fallen out of favor with his father. Vůdcem KLDR se kvůli návštěvě Disney-Landu tedy nestane.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 12:19:04 21.11.2017
Když mi vzali pas, došlo mi, že mám průšvih, vzpomíná koreanistka Nina Špitálníková na KLDR
https://www.youtube.com/watch?v=xeKDtFdSLrA
DIVER --- 16:54:59 17.11.2017
Lékaři našli v těle severokorejského uprchlíka vzácné parazity. Dosud je nikdy neviděli | info.cz
http://www.info.cz/...-severokorejskeho-uprchlika-vzacne-parazity-dosud-je-nikdy-nevideli-19436.html
TRPASLICE --- 21:30:41 15.11.2017
DIVER: A tak zrovna sundae není nic nového pod sluncem, na Jihu se tak říká dosti klasické variantě na jelito a je to celkem běžný street food. (A ono o tom, že korejská kuchyně obecně zpracuje kde co... jedla jsem pálivou polévku z tuřínové nati a chlazené želé ze žaludů a na Severu to tedy nebylo.)
YAMAOTOKO --- 12:28:26 14.11.2017
Desiatky výstrelov a takmer smrť. Severokórejský vojak opísal svoj dramatický útek - svet.sme.sk
https://svet.sme.sk/...v-a-takmer-smrt-severokorejsky-vojak-opisal-svoj-dramaticky-utek.html?ref=trz
DIVER --- 8:31:45 13.11.2017
já na to ale fakt dostal chuť. imho to bude neco na zpusob tofu. jsou tam i fotky...

Vezměte zbytky z lisování sójového oleje, opakovaným stlačováním z nich vyrobte hutnou pastu neurčité písčité barvy. Po vysušení do vzniklých tenkých plátů zabalte uvařenou rýži. Závitky můžete podávat s trochou chilli omáčky. Právě jste vyrobili injogogi, neboli „ručně zpracovanou náhražku masa“, kterou plní své žaludky stovky tisíc Severokorejců.

V KLDR byl tento pokrm dlouho poslední záchranou před hladověním. Dnes je, tak trochu z nutnosti, jedním z nejoblíbenějších jídel, které prodávají obchodníci na stovkách pouličních trhů. ... Základní pokrmy mají celou řadu variant podle oblasti, kde je kuchaři vaří. V pobřežních městech se například do omáček přidávají ryby. Ve vnitrozemí zase sušená pomletá zelenina. Za minimum peněz si mohou Severokorejci dopřát i svačinu. Většinou pojídají malé placičky z kukuřičné mouky a vody. Oblíbený je rovněž pokrm zvaný dububab, jehož základem je opět odpad ze sóji a rýže. Náhražky se dočkaly i klobásy. V KLDR je nazývají sundae, vaří se z prasečí krve, rýže a zeleniny.

Odpad ze sóji a hromady rýže. Chudé Severokorejce živí pouliční jídlo - iDNES.cz
https://zpravy.idnes.cz/...ze-kukurice-hladomor-1p2-/zahranicni.aspx?c=A171107_141056_zahranicni_ert
AMOPRA --- 21:40:05 17.10.2017
Pro Brňáky:
https://www.facebook.com/events/117849675575959/

01.11.2017 - 20:30
Diáky: Na studiích mezi dvěma Kimy - aneb co se do prvního dílu nevešlo

Koreanistka Nina Špitálníková v prvním díle přednášky „Na studiích v KLDR - mezi dvěma Kimy“ představila pár utržků ze svého života v Severní Koreji. Tentokrát se podíváme do této země trochu jiným pohledem. Jaké to je vyrůstat v KLDR? Jaká je zde povolená móda? Jak může vypadat místní revolta či jaké komunistické pochoutky se dají v KLDR sehnat?

Součástí přednášky bude i KŘEST knihy "Mezi dvěma Kimy - Na studiích v KLDR"!!!
JARMILNASVETR --- 8:08:48 13.10.2017
Z blízkosti severokorejské jaderné střelnice je hlášeno zemětřesení – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...8-z-blizkosti-severokorejske-jaderne-strelnice-je-hlaseno-zemetreseni.html
Inu...seismicka oblast..
??? --- 11:04:59 21.9.2017
Jaké je to hrát poháry v KLDR? Megastadion a mazání vtipů o Kimovi | iSport.cz
http://isport.blesk.cz/...848/jake-je-to-hrat-pohary-v-kldr-megastadion-a-mazani-vtipu-o-kimovi.html
Fotbalisté indického klubu FC Bengaluru vyrazili minulý týden do Severní Koreje kvůli odvetě v AFC Cupu, asijské obdoby Evropské ligy. Postup proti místnímu týmu 4.25 SC z Pchjongjangu uhájili remízou 0:0, na výjezd do nejuzavřenější země světa hned tak nezapomenou. „Poslední den před návratem vypálili střelu, která přeletěla nad naším hotelem. Na něco takového vás nikdo nepřipraví,“ podělil se s BBC o jeden z neobvyklých zážitků australský záložník Erik Paartalu.
...
Fotbalový tým FC Bengaluru nebyl výjimkou. „Bylo hodně zvláštní, když jsme přistáli na skoro prázdném letišti. Nastal problém s našimi zavazadly, všichni zaměstnanci z obchodů a imigračního oddělení odešli z práce a zůstali jsme tam úplně sami,“ popsal Paartalu o zážitek na uvítanou.

Bezpečnostní opatření museli fotbalisté podstoupit už před odletem do Severní Koreje. Dostali doporučení vymazat ze svých mobilů všechny zmínky související s cílem jejich cesty. Hráč, který dvakrát nastoupil za australskou reprezentaci, potvrdil, že museli být důslední. „Na Whatsappu jsme tam párkrát zavtipkovali o Kim Čong-unovi. Já doufal, že nemají Twitter, protože jsem tam napsal, že bych si s ním rád zašel na drink,“ tvrdil Paartalu.

Další komplikace přišla záhy. Na letišti se zatoulaly zavazadla, někteří hráči tak dorazili na hotel bez části své fotbalové výbavy a začali si nakupovat kopačky od místního prodejce. Ten po nich chtěl za jeden pár až 200 dolarů, ačkoliv nabízel zboží nevalné kvality. I tato příhoda měla podle Paartalua typickou severokorejskou pointu. „Když jsme se vrátili z prvního tréninku, najednou zavazadla byla na místě.“
...
TOFI --- 19:44:37 19.9.2017
Severní Koreu totálně zničíme, pohrozil Trump v OSN – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...cni/amerika/449625-severni-koreu-totalne-znicime-pohrozil-trump-v-osn.html