Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AKA_THE_A --- 20:39:53 10.3.2015
VOZKA: hele ani ty nejlevnější elekret. kapsle nejsou zas tak hrozný, daleko větší roli hraje zpracování signálu, když ti tam bude procházet rušení, je jedno jestli kapsle stojí 13kč nebo 10 liber, zvuk bude stejně nahovno...
Jestli ti jde o (v rámci finančních možností :D) plochou frekvenční charakteristiku, zkus najít Panasonic WM61A...ebay (pravost neznámá :P)
sample (bohužel vimeo)
VOZKA --- 19:52:53 10.3.2015
Nevím jestli je to správný klub, ale nevím o ničem lepším:
Dokáže mi někdo poradit kde a jaké koupit mikrofonové vložky, které se dají zapojit do plug-in powered vstupu a budou lepší než elektretové mikrofonky za 12 Kč z GME? (nezkoušel jsem je, ale říkám si, že za tuhle cenu to nemůže znít dobře)

účel: chystáme se vyrábět DIY dummy head na binaurální nahrávky, takže sháním mikrofony které nebudou mít víc než 1cm v průměru aby se vešly do zvukovodu, a zároveň chci aby mohly být plug-in powered protože na to mám na přenosném nahrávadle stereo vstup (a tudíž se nebude muset řešit žádná další elektronika).
KARYSLAV --- 13:13:10 5.3.2015
PAPAFREDO: no vidíš! to je přesně ten typ rady co jsem potřeboval :) takže ti moc děkuju (za navýšení nákladů :-D)
PAPAFREDO --- 8:38:07 5.3.2015
KARYSLAV: o šidítku z Iphonu jsem nic neříkal. Bavíme se o nějakých aka "studiových" mikrofonech. Jestli bude za 3500 nebo za 7000 je celkem jedno, pokud nemáš vyřešenou akustiku. Nemám odzkoušeno, ale něco takového http://www.muziker.cz/...hravaci-studio/studiove-akusticke-prvky/p/15120-vicoustic-FLEXI-SCREEN-LITE
by se ti mohlo hodit, k tomu tu audiotechniku a budeš to mít hezký.
KARYSLAV --- 0:26:43 5.3.2015
PAPAFREDO: ok tak kdybych to přeformuroval ten dotaz jinak, po jakým mikrofonu se mám dívat, pokud budu nahrávat v provizorních podmínkách, ale uzpůsobených - leč provizorních?

Já si nemůžu pomoct ale já teda rozdíl mezi mikrofonem ze sluchátek k iphone, a tím, co různě slyším na netu v podcastech z kaváren rozeznám tak asi něco chápu špatně tak se omlouvám.

Kaďopádně díky za pomoc, když je to teda takhle tak to nebudu řešit a nahraju to jen tím šidítkem z iphonu.
PAPAFREDO --- 21:44:00 4.3.2015
KARYSLAV: apogee je vskutku celkem dobrej, ale neni z nejlevnějších. Každopádně, jak již bylo mnohokrát řečeno, důležitější než mikrofon je akustika místa, kde to budeš nahrávat. Pokud nemáš vyřešenou akustiku, bude ti sebelepší mic k ničemu. S tou audiotechnikou nic nezkazíš.. ale jak řikám..
KARYSLAV --- 17:40:30 4.3.2015
KARYSLAV: AKA - „chci nahrávat podcasty“ ale nebudou to podcasty :) (výukový videa pro naše zákazníky)
KARYSLAV --- 17:37:14 4.3.2015
Zdarec, hele zase se mi nějak posunula nutnost dělání nějakejch zvukovejch záznamů k instruktážním videím
a aby to nebylo moc dememtní, tak si říkám že bych si pořídil nějakej mikrofon
Audio-Technica AT2020USBPLUS od 4 670 Kč - Heureka.cz
http://mikrofony.heureka.cz/audio-technica-at2020usbplus/
todle jsem našel doporučený od nějakýho amíka, že je boží poměr cena kvalita

1) potřebuju to dát buď do USB nebo do 3,5mm jacku
2) potřebuju aby to stálo co nejmíň a zároveň to mělo co „nejsametovější“ výstup
takový ty "večerní rádiový show" ty asi budeš spíš vědět co myslím.. (samozřejmě cháou že když máš ječák hlas nepomůže ti ani svěcená voda a chce to mluvit pomalu a hluboce) - kdyby to bylo kompatibilní i s nějakým iphone/ipad shit, byl by to dobrej bonus, ale nutný to nění (viz http://www.apogeedigital.com/products/mic)

Nechci si koupit marketingovej blud, chtěl bych něco co fakt funguje a pro mě - BFU to bude použitelný (nějaký improvizovaný jakože studio/místo si pak taky udělám, chápu že nahrávání zvuku není jen o mikrofonu)

no tak jsem chtěl poradit, něco pro Mac OSX, co by se dalo použít.. Jako klidně i jetý, nebo zbastlený, jen bych to potřeboval v krátkým časovým horizontu. Kdybyste věděli, budu velice velice vděčný dík!

(pokud sem to sem dal fakt blbě, tak mě prosím nasměrujte kde se mám zeptat)
BURAN --- 15:47:30 20.11.2014
GAPPEQ: nic novyho, jen varka Dredrumu :)