Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Honor Harrington, Honorverse a vse okolo
MAWERICK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SIRIUS --- 22:12:16 30.7.2017
ZEDDICUS: pres bookdepository to normalne objednas
ROBIN_SNNS --- 21:52:43 30.7.2017
ZEDDICUS: Protože je to eARC - advanced reader copy, kup si normální vydání, které už prošlo korekturami
A Call to Arms by David Weber, Timothy Zahn, and Tom Pope - Baen Ebooks
http://www.baen.com/a-call-to-arms.html
nebo si to prostě stáhni na irc.
ZEDDICUS --- 11:35:32 30.7.2017
Prosím nevíte někdo proč nejde koupit e-book?
A Call to Arms - eARC by David Weber, Timothy Zahn, and Tom Pope - Baen Ebooks
https://www.baen.com/a-call-to-arms-earc.html
uvažuju to ted koupit z amazonu - netušíte jestli papírovou lze dovést do čech?
SIRIUS --- 14:28:21 18.1.2017
jo me to prislo dobry, cetl sem to ted o vanocich, je to tak na pekny odpoledne a ten konec byl dobrej a zase se to trochu posunulo. Holt nezbejva na dalsi mainline honor tam uvidime kam se to posune k zaveru.
??? --- 11:09:46 18.1.2017
Je sice pravda, ze se tam opakuje spousta deje z jinych knih a to prolinani tolika planet je casem trochu ubijejici a matouci, ale v zasade mi to neprijde jako nejak spatna kniha.
Zname casti je snadne projet rychle a clovek se dozvi spostu detailu, ktere jinde nejsou. Ty vecne stiznosti mi prijdou prehnane.
SIRIUS --- 20:53:52 7.11.2016
TYRAEL: ja to jeste necetl cekam na balicek z bookdepository zrovna :) me to ale asi sedne, ja ctu rychle a ten vesmir mam rad, takze kdyz z too budu mit dve pekny odpoledne tak mi i pohled z jine strany nejspis proste sedne
TYRAEL --- 20:06:58 7.11.2016
SIRIUS: Původně to tak bylo na wiki prezentované, ale mám pocit, že už to opravili. Všechno ostatní ale stále platí. Naštěstí to vypadá, že nejsem jediný, kdo je nespokojený, recenze jak eARC tak na samotnou knihu na Baen Books jsou ve velmi podobném duchu jako moje kritika a věřím, že i kdyby chtěl Weber pokračovat v tom co dělá, bude si muset hledat někoho jiného kdo to vydá, protože Shadows of Victory je snad nejhůř hodnocená kniha co kdy Baen Books vydali :)
SIRIUS --- 19:17:16 7.11.2016
TYRAEL: shadow of victory neni mainline HH, takze to ze se tam honor moc neobjevi neni tak prekvapive, od zacatku weber rikal ze je to koncipovane tak aby si tyhle knizky nemusel cist a pise je v kooperaci.
ROBIN_SNNS --- 18:32:56 7.11.2016
TYRAEL: Ona to totiž není kniha hlavní série. Ať si amazon a wikipedie tvrdí co chtějí, má to v názvu Shadow, je to talboott kvadrantu a na okraji (verge), je to prostě Saganami série. Jo a že prodloužil dějovou linku univerza jen o několik hodin, to jsem taky v září těžce vydýchávala, když jsem četla eArc.
Honor se objeví, ale bude to vyloženě miniscéna (cameo) a pak zase zpátky do Talbottu a spol.
TYRAEL --- 17:45:11 7.11.2016
ROBIN_SNNS: Chjo. Tak jsem v půlce Shadow of Victory a je to fakt porod. Říkám si kolikrát ještě budu muset číst reakce lidí na operaci Oyster Bay(zničení Mantichorského průmyslu Mesou, nevím jak to překládají do cz) a o tom, jak admirálka Crandall spáchala sebevraždu o Mantíky. Vím s naprostou jistotou, že tentokrát to bylo po třetí a mám lehce pocit, že možná dokonce po čtvrté.

Ale to samozřejmě není vše. Někdo by možná očekával od knihy z hlavní série Honor Harrington, že v ní daná Lady Damme Harringtonová bude hrát hlavní roli. Tak tomu samozřejmě není a jsem u 43. kapitoly a Honor jsem ještě ani jednou nepotkal. Místo toho máme Spy drama, kterak špión Mesy lítá po planetách, vydává se za Mantíka a připravuje spiknutí a nepokoje, které by měly dokázat, že Mantíci jsou nespolehliví a když vám slíbí pomoc s revolucí, tak vás nakonec nechají na holičkách. Pokud máte pocit, že jste tuto zápletku už někdy slyšeli, nemýlíte se. Ale tentokrát jí dostanete v 38 kapitolách do posledního super-nudného detailu. Pokud mám tuto knihu shrnout jednou větou bude to: "Ukázka, proč Bondovky, ač klišé, jsou sranda - protože realita je nudná k uzoufání."
První Mantichorský důstojník se v knize objeví někdy okolo 30. kapitoly a je to kapitán Těrekhov. "Ale Tyraeli," říká si jistě zmatený čtenář, "není Těrekhov již několik knih komodor?" Ano drazí čtenáři, je. Ale tato kniha dokumentuje celý Mesanský plán pošpinit Mantichoru od samotného začátku a proto začínáme ještě v době před bitvou o Mantichoru a Giscard je stále naživu a válka s Havenem v plném proudu. Kam se hrabe Homér, když zastaví příběh Iliady, aby mohl popsat jak Achiles přišel ke svému luku. Weber nejen, že se vrátí v čase, aby popsal život toho chudáka truhláře co ten luk vyrobil od narození, až do dne výroby luku, ale následně celé toto "drama" popíše z úhlu pohledu truhlářovy ženy a jejich psa!

A nesmíme zapomenout, že nestačí, že se češi dostali do vesmíru, aby následně skončili v područí Lidové republiky Haven na chudé ztýrané planetě Praha, určitě vás potěší, že jsme skončili také v područí Frontier Fleet (OFS) a Solarianských korporací na jiné planetě na hranici Solarijského Svazu. A jak, že se stalo, že češi opět skončili jako de-fakto otroci? No přece díky komárům. Ne, nedělám si srandu. Myslím to smrtelně vážně. A Weber taky. Mimochodem jeho pojmenovávání českých lokalit je opravdu senzační. Pojďme si dát něco k snědfku v "Koši Chleba" a pak si můžeme zacvičit v Sokolu "Zelený vrch." Je radost vědět, že Graysoňani byli dost schopní na to, aby si zachovali znalost Baseballu a Kendo které odkoukali ze Samurajských filmů. Češi očividně zapomněli na všechny slavné Václavy (a jakékoliv další osobnosti) v dějinách a tudíž všechna jména míst jsou náhodné spojeniny dvou generických slov, z nichž jedna je většinou barva. Červené údolí, Zelený vrch, Modrá kavárna. Je vidět, že Weber tentokrát opravdu věnoval úsilí zvládnutí českého národa...

Pravda je, že teď okolo 40. kapitoly se to už trochu rojíždí a trávíme víc času v Mantichoře a máme možnost zažít si šok z Oyster Bay s postavami, jejichž reakci jsme dosud neviděli jako Ginger Lewis, Zwillická, Těrekhova manželka, která byla na cestě na Hefaistos když vybouchl a další. Ale v tenhle moment mi to ani zdaleka nestojí za těch cca 400 stran, které jsem musel přečíst, než jsem se k tomu dostal a vážně pochybuju o tom, že Shadow of Victory, ačkoliv oficiálně kniha z hlavní řady, dějovou linku jakkoliv posune. Byť třeba o trochu. Aspoň bychom mohli začít pozorovat snahu ligy implementovat jejich plán na sabotování Mantichorského vesmírného obchodu. Nebo bychom mohli navštívit Shanon Foraker, která musí složit dohromady tým vědců z Mantichory a Havenu aby byli schopní spolupracovat a vymýšlet nový tech. Ne? Ani pár scén o tom, jak se Thomas Teismann učí znaky, aby si mohl povídat se svou Stromovou kočkou a postupně objevuje, že Stromové kočky jsou opravdu rovnocenými partnery lidí? Ani to ne? Tak dík.

Děkuji pane Webere, ale obávám se, že moje chuť čekat na to, až pohnete příběhem a my budeme mít znovu šanci potkat své oblíbené postavy v akci vyprchala a každá nová postava, která se v knize objeví (a díky špiónování na mnoha planetách jsou jich desítky) se mi zoškliví už jenom vědomím, že místo času věnovanému jí jsme mohli ten čas a text věnovat postavám, které mám rád a na kterých mi záleží a kvůli kterým se k vaším knihám vracím. Stejně jako by byla hloupost, kdyby G.R.R. Martin v následující knize přeskočil na druhou stranu planety a strávil celou knihu popisováním života koboldů, kteří tam žijí (a následně zemřel ukamenován fanoušky, kteří několik let poctivě čekali na pokračování příběhu jejich oblíbenců) je blbost trávit víc jak půlku knihy která má být hlavním dílem série HH mimo Mantichoru. Osobně si myslím, že Weberovi došli nápady/Mantikora a Velká Aliance ho začaly nudit a tak prostě píše na co má chuť a jen to díky pár narážkám a opakováním už známých událostí z úhlu pohledu nových postav zasazuje do světa HH a prohlašuje za hlavní knihu série, aby si to vůbec někdo koupil.

TL:DR - hlavní série se změnila na Bondovku, ale nudně. Chcete vidět své oblíbené postavy v akci? Fuck you! Za mě zklamání a asi poslední kniha c od Webera čtu.