Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obezita
ARGANNAH
Obezita jako společenský fenomén, jako zdravotní problém, obézní lidé jako diskriminovaná menšina, obezita a psychické problémy, deprese, poruchy příjmu potravy, osobní příběhy, co k ní vede, jak z ní ven - a proč vlastně.

Pokud jste tu prvně, buďte vítáni a nezapomeňte si povšimnout, jakou máme krásnou nástěnku. :))

Je to kontroverzní téma a chápu, když někdo potřebuje vykřičet do světa svůj negativní názor na nadváhu a obézní lidi. Ale nechci z tohohle klubu mít žumpu, takže základní pravidlo zní: BUĎTE SLUŠNÍ. Jeďte si svoje oftopiky, flamewary a ostré hádky, ale aspoň se základním respektem k protistraně. Za agresivitu a sprosťárny budu nemilosrdně banovat. A myslím to vážně.

Pokud sem někdo nakráčí a začne udílet rady typu "nežer", nechť se nediví reakcím, které se mu dostanou. Pokud nechcete být za pitomce, tak dřív, než nás poctíte nějakým takovým moudrem, si nastudujte aspoň základní informace o výživě. Vyhneme se tím zbytečnému vysvětlování pořád toho samého dokola.

A nemylte se, my tu vesměs velmi dobře víme, jak to udělat, aby kila letěla dolů. Jenže zhubnout je ta nejjednodušší věc na světě. Průser přichází až teprve potom.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VON_PAULUS --- 23:45:55 15.11.2015
???: No já nemám osobní zkušenost.... ale těhoteství, porod a počátky mateřství toho asi dokážou rozházet docela dost...možná se s tím pak ta štítná žláza jen "veze"... takový kojení a skákání kolem dětí bude nápor i na imunitu a metabolismus... a vůbec... přítelkyně říká, že jí a jejímu metabolismu vadí už jenom zima...a třeba vždycky napodzim jí ty dávky euthyroxu zvedaj... akorát už je pak už nesnižujou. jenom nevíme, jestli za to může chladné počasí nebo moc aktivit přes léto... asi si napřesrok uděláme hodně línou dovolenou a budem čekat, co na to metabolismus...
??? --- 3:36:00 15.11.2015
???: já přibírám a hubnu zcela nezávisle na euthyroxu. Nepomohl mi po nasazení zhubnout, a když jsem pak po dětech hodně zhubla a pak zase trochu přibrala, tak to bylo pořád při stejné dávce. Já mám teda fakt koňskou, ale už několik let stále stejnou.
??? --- 23:15:20 14.11.2015
VON_PAULUS: Ne, měla jsem kdysi problém i s Letroxem po navýšení dávek.
Ale může být, že to je následkem u mne zjištěného ébéčka.

Mám kolem sebe víc lidí, co přibírali i po nasazení Euthyroxu. Přes kopírák - matky s malými dětmi. Únava je sviň...
VON_PAULUS --- 23:02:31 14.11.2015
???: A nebylo to tím, že Ti ho dali málo a pak třeba po kontrole zvedli? Nebo že se ty hladiny vyrovnaly pomaleji? ...ale zase tak možná za to mohly vážně ty cukry a třeba méně pohybu vlivem té únavy... I když i ta by po nasazení euthyroxu měla postupně odeznívat, prý.
??? --- 22:20:26 14.11.2015
VON_PAULUS: Je mi líto, dá. Letos mi vylítla váha na mou jateční - předporodní váhu s druhým dítětem. Šlo to nejdříve hezky plíživě, pak po nasazení Euthyroxu přišla darda. Přestože jsem se hýbala. Zářným příkladem jsem ale ve stravování rozhodně nebyla - únavu jsem si kompenzovala cukry.
Nyní mám cca 10 kg dolů a v plánu ještě jednou tolik. Kupodivu to ani tak moc nebolelo...

TAPINA: Bylo mi naznačeno, že jsem přírodní úkaz. Povedlo se nám Euthyroxem snížit hodnoty, ale vylítla váha. Pak to najednou začalo stagnovat a na přelomu jara léta (kdy mi na jaře navýšila "pro doladění" dávku) mne již lékařka podezírala, že neberu léky - navýšila mi to na 150. Po 3 dnech užívání této dávky jsem jí volala, že tohle ne, bylo mi pekelně fyzicky zle, klepala jsem se jak tvrdý feťák bez dávky, ječela jsem na vše, co se hýbalo - věděla jsem, že jednám iracionálně, ale bylo to absolutně neovladatelné.
Ale asi jsem měla štěstí, doktorka mi na to odpověděla, že tu není od toho, aby mne trápila, ale abych se léčila a ať beru poloviční dávku.
Světe div se - obratem se vše obrátilo k lepšímu, psychika ok, výsledky z posledního vyšetření krve - mám hraniční hodnoty normy. Vzhledem k tomu, že jsem před rokem začínala na pětinásobku povolených hodnot, velký úspěch...
Plus tedy hubnu. Cíleně - změnou jídelníčku, fyzickou aktivitou a snažím se dodržovat odpočinkový režim.
MARKYSHA --- 21:14:53 13.11.2015
DELVIT: u mě je taky problém, že jsem prostě zvyklá léta sportovat, takže aby to k něčemu bylo musím vynakládat velkou snahu. Ale zase to není nějaká oběť, já mám pohyb ráda, už se zase hrozně těším, až zas budu moct něco dělat.
MARKYSHA --- 21:12:11 13.11.2015
DELVIT: tenisligu hrál,ale teď hraje cosi rychlýho na jeden set Naše liga nebo něco takového. Dává si dva zápasy na dvě hodiny. Ale můj muž má skvělý metabolismus, jemu stačí hejbnout zadkem a projde mu kdeco (chipsy před spaním, KFC kyblíky apod.). Ale zase všechno sežere, takže mě nemá doma co pokoušet :-D
DELVIT --- 18:19:35 13.11.2015
MARKYSHA: no možná to bude problém, že jsem v mládí dostával řádné dávky tenisu a tělo bylo na to zvyklé. MARKYSHA: No nejvíce se hraje tenisliga, taky jsem ji pár ročníků hrál.

VON_PAULUS: najít řádného spoluhráče to je vždy problém .).
MARKYSHA --- 18:04:58 13.11.2015
VON_PAULUS: on hraje nějakou ligu, takže pokaždý na krev.
MALKE --- 17:43:59 13.11.2015
MARKYSHA: Nesmírně frustrující, znám. Vydrž, pionýre. Jestli jsou to ty bílkoviny, tak dost může dělat voda, stačí menzes, cvičit víc, cvičit jinak... Vlez na váhu za dva dny až tejden.