Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obezita
ARGANNAH
Obezita jako společenský fenomén, jako zdravotní problém, obézní lidé jako diskriminovaná menšina, obezita a psychické problémy, deprese, poruchy příjmu potravy, osobní příběhy, co k ní vede, jak z ní ven - a proč vlastně.

Pokud jste tu prvně, buďte vítáni a nezapomeňte si povšimnout, jakou máme krásnou nástěnku. :))

Je to kontroverzní téma a chápu, když někdo potřebuje vykřičet do světa svůj negativní názor na nadváhu a obézní lidi. Ale nechci z tohohle klubu mít žumpu, takže základní pravidlo zní: BUĎTE SLUŠNÍ. Jeďte si svoje oftopiky, flamewary a ostré hádky, ale aspoň se základním respektem k protistraně. Za agresivitu a sprosťárny budu nemilosrdně banovat. A myslím to vážně.

Pokud sem někdo nakráčí a začne udílet rady typu "nežer", nechť se nediví reakcím, které se mu dostanou. Pokud nechcete být za pitomce, tak dřív, než nás poctíte nějakým takovým moudrem, si nastudujte aspoň základní informace o výživě. Vyhneme se tím zbytečnému vysvětlování pořád toho samého dokola.

A nemylte se, my tu vesměs velmi dobře víme, jak to udělat, aby kila letěla dolů. Jenže zhubnout je ta nejjednodušší věc na světě. Průser přichází až teprve potom.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NICOLLETTE --- 22:16:50 30.9.2015
- - jen k té šž, kdosi tu říkal, že po nasazeném hormonu tloustne, což je samozřejmě hloupost, chvilku trvá, než jsou hladiny v pořádku, než se tělo vyrovná. tloustne se naopak po vysazení. ale já mám co kecat, já žádný hypo ani hyper fce šž vysloveně neznám, šž nemám už dobrých 12 let vůbec, takže jsem doživotně na těchto lécích závislá, hlídám hladinu, akorát tedy jedna z mých nejhorších zkušeností je pokaždé před radioterapiema, kdy všichni svorně tento lék vysadit musíme, a to celý - jeden! - měsíc před nastoupením na léčbu. a to je panečku skoro kilo denně nahoru bez letroxu. ale kdyby to spočívalo jenom v té váze...
CARODEJNICE --- 21:43:09 30.9.2015
MARKYSHA: Můj příspěvek vložený do pléna na nikoho konkrétně necílil, upozorňoval na genderovou nevyrovnanost v tomto směru.

MARKYSHA: Tu já na vlastní kůži nemám, takže nepomůžu. Moji zkušenost z pohledu "odborníka" si může snadno vyfiltrovat tady v klubu.
MARKYSHA --- 21:42:09 30.9.2015
CARODEJNICE:
Jinak Gale se tu ptala na zkušrnosti s bariatrií, to možná bude užitečnější téma než další flame.
MARKYSHA --- 21:40:25 30.9.2015
CARODEJNICE: To doufám není na mě. Já si nemyslím, že jsem krásná, ani že je to v pořádku, jen se odmítám za to nenávidět.
CARODEJNICE --- 20:04:46 30.9.2015
Pecka! Člověk tu chvíli neni a uteče mu vysoká škola výmluvologická... škoda :D

Narazila jsem na tohle na FB a zapřemýšlela. Ta baba má pravdu. Proč se mají obézní ženy stále potřebu navzájem ujišťovat, že "takhle je to v pořádku" a chlápci na to kašlou?

Koment u sdíleného článku:
"Videly ste zensky nekdy aby se takhle vystavovali chlapi a vyzvetlovali jak jsou pysni ze jsou tlusty?!"

[http://www.marieclaire.cz/sites/default/files/custom-images/gallery-1438344529-empoderarte-me-3-80.jpg]

http://www.marieclaire.cz/krasa/jsem-tlusta-nestydim-se-za-8-fotek-ktere-vam-ukazi-proc
MARKYSHA --- 13:53:24 30.9.2015
???: Nemyslím, asi jsem nepochopila, jak to myslíš ty:-)
??? --- 13:44:22 30.9.2015
VALENTINA: já taky (já už ŠŽ v podstatě ani nemám), ale nějak mě to netrápí. ;-)
??? --- 13:43:10 30.9.2015
MARKYSHA: ano, já ho mám též. A myslíš jako, že kdyby se ten hormon nedodával uměle, že začne zase fungovat normálně? Ne, nezačne, sežere sama sebe.
MARKYSHA --- 9:03:39 30.9.2015
???: já myslím, že ano. Já mám autoimunitní zánět štítný žlázy a endokrinolog mi to vysvětloval, že bílé krvinky útočí na hormony štítné žlázy, jejíž produkce je sice v normě, ale nemůžou plnit svou funkci (proto se to dá zjistit pouze cíleným testem), ale když se dodají uměle, na ty krvinky neútočí a šítná žláza se tím uzamkne a neprodukuje.
VALENTINA --- 8:22:40 30.9.2015
VON_PAULUS: moje šž byla už v podstatě nefunkční, čili já mám euthyrox na věčné časy:)