Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obezita
ARGANNAH
Obezita jako společenský fenomén, jako zdravotní problém, obézní lidé jako diskriminovaná menšina, obezita a psychické problémy, deprese, poruchy příjmu potravy, osobní příběhy, co k ní vede, jak z ní ven - a proč vlastně.

Pokud jste tu prvně, buďte vítáni a nezapomeňte si povšimnout, jakou máme krásnou nástěnku. :))

Je to kontroverzní téma a chápu, když někdo potřebuje vykřičet do světa svůj negativní názor na nadváhu a obézní lidi. Ale nechci z tohohle klubu mít žumpu, takže základní pravidlo zní: BUĎTE SLUŠNÍ. Jeďte si svoje oftopiky, flamewary a ostré hádky, ale aspoň se základním respektem k protistraně. Za agresivitu a sprosťárny budu nemilosrdně banovat. A myslím to vážně.

Pokud sem někdo nakráčí a začne udílet rady typu "nežer", nechť se nediví reakcím, které se mu dostanou. Pokud nechcete být za pitomce, tak dřív, než nás poctíte nějakým takovým moudrem, si nastudujte aspoň základní informace o výživě. Vyhneme se tím zbytečnému vysvětlování pořád toho samého dokola.

A nemylte se, my tu vesměs velmi dobře víme, jak to udělat, aby kila letěla dolů. Jenže zhubnout je ta nejjednodušší věc na světě. Průser přichází až teprve potom.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 15:08:32 29.3.2014
Studies of Gene Variants Related to Inflammation, Oxidative Stress, Dyslipidemia, and Obesity: Implications for a Nutrigenetic Approach
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3136190/
??? --- 20:20:57 3.3.2014
si tu s dovolením odložím tematické číslo Dějin a Současnosti, abych ho pak nemusela hledat kdoví kde v záložkách. Děkuji

(ano - jsou tam zajímavé články k tématu ve full textu)

Dějiny a současnost, číslo 7/2005
http://dejinyasoucasnost.cz/archiv/2005/7/
CARODEJNICE --- 11:14:49 28.2.2014
NUFINKA: Unavuje me se opakovat, ale nelze pro me nereagovat. Tvuj dovetek me urazi, nejsem ani ze soukrome kliniky a ani pro me bariatrie nepredstavuje obzivu, natoz abych za ni bojovala. Jen znam lidi, kterym bariatricky zakrok pomohl, jsou s vysledky spokojeni bezprostredne i po x letech a proto jsem v diskusi ukazala a popsala klady, ktere tento zakrok nese (aniz bych umensovala zapory, ktere pochopitelne muze prinaset taky). Vic k tomu v mych prispevcich nize, za ten Tvuj mylny a odsuzujici dovetek si Tvuj prispevek stejne vetsi reakci nezasluhuje.
ARGANNAH --- 19:45:23 27.2.2014
MIDORI, TAPINA: To je klika, ovšem moje druhé dítě přešlo na flašku hned na konci šestinedělí a přesto teprve v půl roce jsme se odhodlali odvykat. Tzn. čtyři měsíce sunarování. A odvykání trvalo tři dny. Takže asi tak.

???, ???: No, moje dítě jedlo hlavně zpočátku většinu noci po dvou hodinách, flaška neflaška. A ve chvíli, kdy musíš vstát a tu lahvičku umýt, se mi kojení zdá teda mnohem lepší.
??? --- 13:19:21 27.2.2014
???: jojo... většinou jsem se u toho ani pořádně neprobudila, třepala jsem lahvičkou ve spánku. :-D
??? --- 12:52:29 27.2.2014
MIDORI: chystat rovná se připravit si večer k posteli prázdnou lahvičku s práškem a termosku s vodou. Pak to "vaření" v noci zabere asi tak půl minuty včetně míchání ;)
MIDORI --- 12:48:20 27.2.2014
TAPINA: aha.. zkusit se to může, aspoň to nebude tak drastický
MIDORI --- 12:47:46 27.2.2014
jinak tenhle svůj problém s nespaním probírám napříč nyxem, takže se omlouvám těm id, kterým už lezu krkem
TAPINA --- 12:46:59 27.2.2014
MIDORI: Zkušenosti mnoha matek jsou takové, že po lahvi se výrazně prodlouží doba spánku. Vlastně tak do měsíce po zavedení lahví se u nás spalo celou noc.
MIDORI --- 12:44:29 27.2.2014
Díky. Úplné odstavení zamýšlím už dlouho, pomalu se na to připravuju. Hlavně teda na ten noční odstav, protože si úzkostlivě chráním každou minutu spánku a představa několika prořvaných nocí mě děsí. Ale chlap má teď pár dní dovolenou, takže toho využiju a zkusíme to.

TAPINA: taky mě napadlo dát jí v noci lahev, ale zase by to znamenalo to v noci chystat a to mi přijde zbytečně komplikovaný. Navíc se bojim, aby to nebylo z bláta do louže a nezvykla si místo prsa na lahev. To by bylo ještě horší.