Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obezita
ARGANNAH
Obezita jako společenský fenomén, jako zdravotní problém, obézní lidé jako diskriminovaná menšina, obezita a psychické problémy, deprese, poruchy příjmu potravy, osobní příběhy, co k ní vede, jak z ní ven - a proč vlastně.

Pokud jste tu prvně, buďte vítáni a nezapomeňte si povšimnout, jakou máme krásnou nástěnku. :))

Je to kontroverzní téma a chápu, když někdo potřebuje vykřičet do světa svůj negativní názor na nadváhu a obézní lidi. Ale nechci z tohohle klubu mít žumpu, takže základní pravidlo zní: BUĎTE SLUŠNÍ. Jeďte si svoje oftopiky, flamewary a ostré hádky, ale aspoň se základním respektem k protistraně. Za agresivitu a sprosťárny budu nemilosrdně banovat. A myslím to vážně.

Pokud sem někdo nakráčí a začne udílet rady typu "nežer", nechť se nediví reakcím, které se mu dostanou. Pokud nechcete být za pitomce, tak dřív, než nás poctíte nějakým takovým moudrem, si nastudujte aspoň základní informace o výživě. Vyhneme se tím zbytečnému vysvětlování pořád toho samého dokola.

A nemylte se, my tu vesměs velmi dobře víme, jak to udělat, aby kila letěla dolů. Jenže zhubnout je ta nejjednodušší věc na světě. Průser přichází až teprve potom.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PETGRIDUS --- 9:39:49 31.3.2012

Muž volá společnosti a objedná si jejich hubnoucí program na minus 5 kilo za 5 dní.
Druhý den se ozve zaklepání na dveře - za nimi stojí vnadná, atletická, 19 letá dívka. Na sobě nemá nic, jen běžecké boty Nike a kolem krku ceduli. Představí se jako zástupce společnosti.
Na ceduli má napsáno: "Pokud mě chytíš, můžeš mě mít."
Muž se za ní okamžitě vydá Po pár kilometrech se udýchaný konečně vzdá. Stejná dívka se u něj ukáže i další 4 dny a stejná situace se opakuje. Po pěti dnech se muž zváží a zjistí, že opravdu zhubl 5 kilo, jak bylo slíbeno.

Rozhodne se zavolat společnosti a objednat si jejich další program - 10 kilo za 5 dní. Den na to se ozve zaklepání na dveře a za nimi stojí ta nejkrásnější žena, jakou kdy tento muž ve svém životě viděl. Na sobě nemá nic, pouze běžecké boty Reebok kolem krku ceduli: "pokud mě chytíš,můžeš mě mít." Muž za ní vystřelí z domu jako střela. Tato dívka je ve skvělé kondici. Muž se snaží, ale bohužel ji nedohoní. Další čtyři dny se situace opakuje a muž je v lepší a lepší kondici.
K jeho potěšení po pěti dnech zjistí, že zhubl dalších 10 kilo, jak mu bylo slíbeno.

Rozhodne se, že zavolá společnosti a objedná si jejich program - 20 kilo za 7dní "Jste si jist?" ptá se zástupce společnosti. "Toto je absolutně nejtvrdší program." Muž mu odpoví: "Takhle dobře jsem se necítil roky. Den na to se ozve zaklepání na dveře. Když muž otevře, spatří obrovského svalnatého chlapa. Nemá na sobě nic, pouze růžové běžecké boty a kolem krku ceduli:"Pokud tě chytím, jsi celý můj!" Muž zhubl ten týden 30 kilo.
POZITRON --- 8:19:28 31.3.2012
???: mozna mel tehdy letet do kose i rohlik, tam se taky casto pouziva zivocisnej tuk :)
TORUVIEL --- 7:54:11 31.3.2012
???: S tímhle vegetariáni zápasí pořád, želatina, různý éčka živočisnýho původu apod. Někteří se na to vykašlou, někteří to začnou řešit tak moc, že se tím stanou úplně posedlí.
??? --- 7:45:20 31.3.2012
tak jsem na to včera koukla teda, normálně už jsem ty pořady v TV neviděla roky... no a docela dobrý, bylo to takový potěšující, taky jak jí pěkně ostříhali a zhubla, a souhlasím s Tyet přišla mi milá a popradě s myslím, že asi bude milá i ve skutečnosti.. a přišla mi hodně snaživá, ale s tím pomelem a tak, no tak fakt měli pravdu, že ti výrobci do toho nacpou skutečně všechno možný, když už si člověk myslí, že kupuje zdravou věc, tak může být hodně překvepenej ;)...

jenom taková historka, když jsem před asi pěti lety měla takový období, že jsem zkoušela vegetariánství, tak jsem si v krámě koupila tvarohovou pomazánku a rohlík, složení jsem nezkoumala a když jsem to začala jíst, tak to bylo neuvěřitelně mastný a takový jako divný, tak kouknu na složení a v té "tvarohové" pomazánce byla přidaná vepřová želatina! huh... letělo to dokoše ihned...
ELIZHANNAH --- 23:38:35 30.3.2012
No, ryli do ní hodně. A ona ani nehnula brvou, hodňounky se usmívala, i když jí to určitě jedno nebylo. Nj, ono je to hodně divadýlko pro diváka, abychom se na to dívali, jak toho nebohýho tlouštíka budou trápit... kdyby byli hodní, tak by tam nebylo to drama, nebylo by to tak zajímavý.
ALONSY --- 23:03:42 30.3.2012
ARGANNAH: Teď na to koukám, a ten začátek s tím stolem měla být právě zkouška, jestli to psychicky ustojí, nebo jestli se jim tam zhroutí a půjdou natáčet o dům dál, takže mi to náhodou přijde jako dobrý způsob.
Jestli to není jen divadýlko, tak se mi naopak líbí, že s těma lidma hodně mluví a ty, co by to psychicky nezvládali prostě nevezmou..
??? --- 21:15:36 30.3.2012
???: co to bude v dusledku znamenat? ze si sousedi/spolupracovnici reknou "jo ta je tlusta" (coz asi pres obleceni nevideli), pro zbytek republiky je to anonymni clovek, na kteryho za mesic zapomenou a je jim to sumak... a nasledky ukazani se ve spodnim pradle v televizi pri vaze 170kg si snad domysli i zak pomocny skoly, to se na me nezlob ;)
MAR_TINA --- 21:08:19 30.3.2012
???: taky si myslím, že to tak nějak bude.
Podobné jako když se majitelé špinavé restaurace s kuchyní plnou plísně, bordelu, zbytků a brouků přihlásí do Polreichova pořadu. Taky se člověk divý, že jsou ochotni ten chlív ukazovat, když chtějí lákat hosty.
??? --- 20:56:52 30.3.2012
???: to si nemyslím, když do toho jdou tak z určitého zoufalství a zároveň víry ve změnu a neuvědomujou si, co to bude v důsledku všechno znamenat, což je spíš z nezkušenosti/ třeba i hlouposti, moc bych se nedivila, kdyby toho někteří nakonec litovali bez ohledu na výsledek...
TYET --- 20:49:10 30.3.2012
WERKA: samozřejmě, je to otázka pohledu, uznávám; mně na tom nic hroznýho nepřišlo, vždyť ona sama na to řekla, že teď alespoň nemusí nic předstírat, to je jednoznačně pozitivní