Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obezita
ARGANNAH
Obezita jako společenský fenomén, jako zdravotní problém, obézní lidé jako diskriminovaná menšina, obezita a psychické problémy, deprese, poruchy příjmu potravy, osobní příběhy, co k ní vede, jak z ní ven - a proč vlastně.

Pokud jste tu prvně, buďte vítáni a nezapomeňte si povšimnout, jakou máme krásnou nástěnku. :))

Je to kontroverzní téma a chápu, když někdo potřebuje vykřičet do světa svůj negativní názor na nadváhu a obézní lidi. Ale nechci z tohohle klubu mít žumpu, takže základní pravidlo zní: BUĎTE SLUŠNÍ. Jeďte si svoje oftopiky, flamewary a ostré hádky, ale aspoň se základním respektem k protistraně. Za agresivitu a sprosťárny budu nemilosrdně banovat. A myslím to vážně.

Pokud sem někdo nakráčí a začne udílet rady typu "nežer", nechť se nediví reakcím, které se mu dostanou. Pokud nechcete být za pitomce, tak dřív, než nás poctíte nějakým takovým moudrem, si nastudujte aspoň základní informace o výživě. Vyhneme se tím zbytečnému vysvětlování pořád toho samého dokola.

A nemylte se, my tu vesměs velmi dobře víme, jak to udělat, aby kila letěla dolů. Jenže zhubnout je ta nejjednodušší věc na světě. Průser přichází až teprve potom.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AIJA --- 13:30:25 18.2.2020
WERKA:
Tak to máme stejně:-D
VALENTINA --- 13:26:01 17.2.2020
WERKA: jj, je to tak, mám teď období cvičení 2x týdně:) doufám, že to udržím nějak dlouhodobě:)
WERKA --- 11:54:24 17.2.2020
???: Já teda mám jen jedno dítě (tč. už dospělé), ale když byl úplně malý, tak jsem zvládala celkem bez větších problémů cvičit jednou týdně, když pak byl ve věku pubertálním, tak i občas dvakrát týdně. Teď je z domu, takže mělo přijít období, kdy se budu moci věnovat sobě... A ono houby - resp. věnování sobě vypadá tak, že si dřepnu s knihou nebo ke kompu, příp. koukám na detektivku v televizi :(.
??? --- 22:46:04 15.2.2020
???: a cvičenka má k ruce početný personál, nebo jak?
??? --- 22:42:17 15.2.2020
???: onehdy jsem pracovně hovořila s nějakou cvičenkou, která mi zcela vážně tvrdila, že je normální rano hodinu cvičit, pak si udělat k snídani steak, pomalu si ho vychutnat, odpočinout si a pak jít za dalším... A kdo to tak nemá, běda mu!
??? --- 20:31:09 15.2.2020
ARGANNAH: protože kdo tak nežije, je líný zvíře bez kouska pevný vůle, neasi.
TAPINA --- 18:47:08 15.2.2020
Ono je špatně už to, že se máme chodit někam uměle hýbat. Pohyb má obsahovat běžný život.
??? --- 18:10:27 15.2.2020
ARGANNAH: Když nemáš děti. Když jo, tak se jim ještě k tomu jako malým stoprocentně věnovat, větsí vzbudit, udělat snídaněa svačiny, vypravit do škol a školek, vyzvednout, rozvézt na kroužky, věnovat se jim doma, uložit... A pak teprve ten program od běhání dál. Pohoda jazz.
ARGANNAH --- 14:53:01 15.2.2020
Myslím, že Werčin příspěvek přesně shrnuje, proč je obezita systémový problém a nejde házet jenom na bedra individua. Protože systém na nás klade nesplnitelné nároky. Měli bychom být do sedmi ve stresující práci, pak jít na hodinu běhat, pak uklidit doma, připravit si večeři a krabičky se zdravou stravou na zítra, pak se věnovat partnerovi, pak odpočívat, pak osm hodin spát a nakonec v šest ráno křepce vyskočit z postele, ranní rozcvička, a hurá do práce. A když to nezvládáme, máme výčitky svědomí, páč "víme, že je to blbě".

Nasrat.
WERKA --- 8:41:43 14.2.2020
VALENTINA: V mém případě přišlo postupně víc než 10 kg jak vyšitých. Částečně tedy ovlivněno tím, že jsem začala mít i víc stresu (práce) a přestala jsem chodit cvičit (když přijdu domů před sedmou, tak prostě chci večeři a chvíli klidu a ne sbalit tepláky a ještě se někam hnát - vím, že je to blbě, ale zatím jsem nesebrala sílu to zlomit)