Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Strana svobodných občanů 1.56% v parlamentních volbách.
PAULMUADDIB
Než získáte přesvědčení jací Svobodní jsou podle toho, co se píše zde v klubu, podívejte se prosím nejdříve jestli diskutující mají se Svobodnými něco společného zde [ FRONEMA @ Strana svobodných občanů 5.24% v eurovolbách. Gratulujeme ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DANCHEZ --- 16:04:07 27.6.2019
nekorektně.com: ZE ŽIVOTA KOCOURKOVA: Milion chvilek pro svobodu aneb Proč nechodím na demonstrace
http://www.nekorektne.com/2019/06/ze-zivota-kocourkova-milion-chvilek-pro.html
GOONER --- 20:48:26 24.6.2019
???: jak uź kdysi poznamenal Bastiat: Stát je velká fikce, pomocí níž se každý snaží žít na úkor všech ostatních.
??? --- 20:19:21 24.6.2019
Co naplat, sociální stát je prostě největší lidskej vynález. ;)
??? --- 19:35:44 24.6.2019
GOONER: Domnivam se, ze mas naprostou pravdu, ale chybi ti tam jeden zasadni uhlel pohledu.

Tuto "obnovu svobody", kterou popisujes, v CR (a do vetsi ci mensi miry i vsude jinde na svete) skoro nikdo nechce. Pripadne to v CR chce rekneme pocet volicu Svobodnych + nejaky podil lidi z tech "radoby pravicovych" stran.

Kazdy koho znam a to i velmi pravicove naladeni lide (na pomery CR) maji vzdycky alespon jedno nejake slabe mistecko, kde jsou pro Tebou popisovanou maximalni agendu / kontrolu / zakazy / dotace / zdaneni neceho co nemaji radi.

A protoze je tehle ruznych napadu hrozne moc a vzajemne se ruzne prekryvaji a doplnuji, tak tu mas ten socialismus, ktery tu mas (socialismem ted nemyslim nadavku, proste jen stav spolecnosti pri nasi urovni zdaneni).

No a ten socialismus vetsine lidi myslim doopravdicky, uprimne vyhovuje. Akorat jsou plni ruznych napadu, jak by tento vysledek slo tak ci onak opticky zoptimalizovat. Aby vice ziskaly ty veci ktere se jim tu libi a naopak ztratily veci ktere se jim nelibi.

Nabral jsem skeptickeho pohledu, ze se s tim neda delat vubec nic, maximalne tak ci onak "volba nohou".
GENERALLZ --- 21:25:33 21.6.2019
Povězte: kdo by měl být novým předsedou Svobodných?
??? --- 13:21:47 20.6.2019
GOONER: jako ano, tohle vsechno jsou myslenky, se kterymi souhlasim - ale jak vidis, mezi zdejsim lidem maji podporu na urovni statisticke chyby. Klaus a Jaros maji sanci alespon teoretickou. jestli se nestihnou rozhadat jeste pred pristimi volbami, zkusim to tentokrat u nich. Svobodni jsou z meho pohledu mrtvola. sympaticka, hezky se prezentujici, na urovni jednotlivcu aktivni, ale porad mrtvola. volit mrtvolu nedava smysl
KYN --- 21:28:15 19.6.2019
GOONER: Vzhledem k tomu, že jsou Svobodní bez šance... I když souhlasim se všim o Klausovi, tak kdybych věděl, že v případnejch koaličních kompromisech bude mít osekávání státu přednost před nesmyslnejma bitvama typu ne-manželství homosexuálů, tak bych měl celkem těžký rozhodování. I když jsem si řekl, že lidi se zjevnejma osobnostníma poruchama volit nebudu.
GOONER --- 20:55:44 19.6.2019
KYN: Svobodní k tomu mají svým politickým přesvědčením nejblíže, proto je zatím volím, bohužel cesta, jakou si zvolili k naplnění těchto myšlenek, je plná omylů a často se utápí v nesmyslných detailech.
Klaus je pro mě jednoduše kokot, některé jeho myšlenky nejsou špatné, ale je to provázeno takovou mírou zaprděného čecháčkovství a buranství, že by mi musela upadnout ruka, kdybych mu to hodil.
KYN --- 20:43:24 19.6.2019
GOONER: tak to je program Svobodných i Klause ne? Akorát u Klause je to s milionem otazníků a mínusů.
GOONER --- 20:35:13 19.6.2019
KYN: všichni tihle spasitelé z lidu trpí jedním zásadním bludem. A trpí jím také Jaroš. Že tenhle bordel na kolečkách, který se jmenuje stát, lze v současném stavu nějak efektivně řídit a že když politiku budou dělat slušní a odpovědní lidé, co to myslí dobře, budeme se i my mít dobře.
Jasně, je vždycky lepší, když nám vládne někdo slušný, kdo si nepřišel nahrabat a nebaží po moci. Jenže systém je nastavený tak, že člověka postupně korumpuje. Příležitost dělá zloděje a těch příležitostí je tolik, že člověk by musel být světec, aby všem těm svodům odolal. Navíc stát dosáhl tak absurdně obřích rozměrů, že není v lidských silách ho při nejlepší vůli efektivně kontrolovat a řídit. Přerozděluje se tak absurdně obří balík peněz a plní se takové množství agendy, že nelze mít nad chodem celého systému vůbec kontrolu.
Jediná cesta, jak ji získat zpět, je začít té tisícihlavé sani postupně sekat hlavy a ještě hlídat, jestli někde nějaká další neroste. Zmenšovat balík přerozdělovaných peněz, snižovat postupně příjmy i výdaje, rušit zbytečnou legislativu a snižovat množství agendy spravované státem. Každá pravomoc, kde má stát moc něco povolit nebo zakázat a záleží na jeho uvážení, je příležitostí ke korupci, mělo by jich tedy být jen naprosto nezbytné množstvi, místo aby byla regulována kdejaká blbost. Navíc je třeba tento zmenšený systém a procesy v něm maximálně zprůhlednit a vymezit státu jasné hranice, kde rozhodovat smí a kde už ne.
Jsme ve stavu, kdy slouží občan státu a stát jej kontroluje, zda své povinnosti plní správně. Přitom by to mělo být právě naopak.
Až se objeví někdo s podobným programem, má můj hlas.