Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Strana svobodných občanů 1.25% v krajských volbách.
PAULMUADDIB
Než získáte přesvědčení jací Svobodní jsou podle toho, co se píše zde v klubu, podívejte se prosím nejdříve jestli diskutující mají se Svobodnými něco společného zde [ FRONEMA @ Strana svobodných občanů 5.24% v eurovolbách. Gratulujeme ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 21:40:18 23.5.2017
OMNIHASH: V kontextu zeme s prumernym platem 1000 EUR mesicne mi debata prijde velmi srandovni, ale budiz.

1) Pokud nepocitam male lokality typu Temelin, tak nejvyssi prumerna mzda z CR je v Mlade Boleslavi. To je to misto, kde v CR vznikaji ty hodnoty a uspory z rozsahu, na ktere se odvolavas.

2) Resit kdo se ma kde na zaklade "uspory z rozsahu" a "turistiky" mi prijde usmevne, ja treba rad ziju v 30k Pisku kde jsem se narodil, o sve male deti se tam nebojim, lesy vsude okolo atd. A me prijmy vznikaji zejmena ruzne po svete, at uz vzdalene, nebo primo, protoze tam proste priletim. Cosi mi rika, ze v Praze bych se mel hur, protoze bych vydelaval stejne a narostly by mi vydaje, pokud chci bydlet v 2+1 (rozumej dve patra a sklep). Coz je ale uplne burt, protoze za tyden muzu bydlet treba zase v Praze, nebo nekde uplne jinde, kdyz me k tomu ukolnosti donuti a pokud to budu schopen ufinancovat.

3) Ted ruku na srdce, fakt bohaty cesi typicky nezijou v Praze, ale spis nekde mimo ni, pokud jsou vubec v CR. No a pokud jsou v CR, tak prekvapeni, muzou pak resit, jak ve spadove vesnici jejich Southfork Range funguje vyuka.

4) Praha je tez venkov, stred sveta je bud NY-Lon nebo Silicon Valley, vyber si.

5) Vse vyse vyrcene by bylo uprimne burt, kdybys uplne zbytecne a uprimne docela pubertalne nezacal vytahovat ze je text burt, protoze neni o Praze.
COOLER --- 13:18:32 23.5.2017
OMNIHASH: vzhledem k tomu, v jakém jsme audítku, tuším, že všechny místní modely řízení státu možná tak fungují v laboratorních podmínkách, ale ve skutečnosti nikdy nenastanou. beru to tu spíše jako fylozofický kroužek. a z tohoto pohledu mě disproporce mezi tím, co dostávají města a vesnice trochu štvou.
OMNIHASH --- 13:13:06 23.5.2017
COOLER: vzhledem k tomu, v jakým jsme auditku, bys mohl tušit, že daně a prosperita jsou dva nezávislý jevy.
COOLER --- 13:06:19 23.5.2017
OMNIHASH: já bych ten venkov zrušil úplně. je to akorát pro zlost. vůbec nechápu, že ještě existuje, když na daních dostává o 2/3 na obyvatele méně než Praha.
GLADILAF --- 13:00:41 23.5.2017
OMNIHASH: tak tak... je to krutý, ale jestli průměrnej obyvatel planety Země někdy slyšel o ČR, tak v lepším případě vyjmenuje Prahu, pivo a Poborskýho. Pokud je to asiat vybavený průvodcem, přidá Český Krumlov. Někteří na mapě zakrouží prstem kolem Kavkazu (zažil jsem u francouzů). Velké % lidí nic (levnej sex není specifikum). Odtud vane vítr.
OMNIHASH --- 12:08:31 23.5.2017
MUADDIB: lol, vážně někdo ještě bere vážně tuhle komunstickou dichotomii? Ne, nebyla. Kterýkoliv město bohatne rychejš, než venkov, díky úsporám z rozsahu a jednotkovejm nákladům na obyvatele. Zajistit potřeby ve stejným rozsahu pro milion lidí na pětseti kilákách čtverečních prostě vždycky vyjde levnějš, než když jsou rozesetý po celým kraji.

Jinými slovy, ser na pražáky z vtipů, neb ty na tebe serou už dávno. A hlavně se vyser na teorii o výtváření hodnot, nebo skočníš jako strážce tradičních pořádků. Praha vydělává na turismu nějakejch 50 miliard ročně, jestli hledáš zdroj diskrepance bohatství, tak je tady a ne v nějakejch pochybnejch sídlech firem, nespravedlivýmu přerozdělování daní a pražákách, co vykořisťujou venkov.
MUADDIB --- 11:26:49 23.5.2017
OMNIHASH: popravdě řečeno a neber to nijak osobně... ale ačkoli chápu ignoraci aféry v mšenu a zcela respektuju nechopnost uchopit vidle. Ale bez toho "venkova" co volí ČSSD by voliči libovolné strany v pRahe jezdili pravděpodobně maximálně tak na kolečku... Prachy (a s tím vše související) tam máte zejména a jenom proto, že hodnoty se vytvářejí jinde v republice.
OMNIHASH --- 7:34:46 19.5.2017
DANCHEZ: nedotklo. Já sem jeden z mála Pražáků, na který se daj napasovat tyhle venkovský stereotypy, Prahu opouštím častějš letecky než po D1, nepoznám ječmen od pšenice a pokud mi někdo dá do ruky vidle, je slušná pravděpodobnost, že si stačím ublížit do půl hodiny. A pravda je, že si o 99% aférkách na venkově nemyslíme nic, protože nás to prostě nezajímá. Problémy školní komise ve Mšenu jsou pro nás stejně podstatný jako kůrovcová nákaza v jižních Andách, a jedinej okamžik, kdy si na venkov vzpomeneme v týhle póze je, když přijdou výsledky voleb a člověk zjistí, že zas na celým východě byla nejvolenější strana ČSSD.
PHAILO --- 21:37:38 18.5.2017
DANCHEZ: Nedotklo, jen nikdo nechápe proč to sděluješ v klubu o Svobodných.
DANCHEZ --- 19:28:43 18.5.2017
no ono to sem asi ani nepatri, ani jsem nad tim moc nepremyslel, prisla mi to jako zajimava historka, ale koukam ze prazaku se to dotklo:D