Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Praha - Zajímavá místa k objevování
_M1KUS_
Praha má spoustu krásných míst o kterých ani nevíme, že existují. Proto přispívejte v tomto klubu fotkami, tipy na výlet a zajímavé kulturní akce. Prostě na místa v Praze kde se to nehemží turisty a přesto mají co nabídnout.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
_DUX_X_ --- 16:53:27 23.6.2010
http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2010/06/23/strahov-dejiste-spartakiad-dnes-obrusta-krapniky/

Strahovskej stadion doporučuju každýmu kdo na něm nebyl je tam spousta míst k proskoumání a ta atmosféra tam je naprosto ukrutná :)
ZENOFEX --- 14:39:33 15.6.2010
Teď jsem si vzpoměl na jedno hodně zajímavé až šokující místo. Když se vydáte ze Skalky, směrem k Tescu, podejdete koleje Rabakovskou a vydáte se kolmo do lesa. Půjdete kolem kolejí, minete menší loučku na kraji lesa a vydáte se cestou do lesa. Zde najdete jakousi osadu s komunitou bezdomovců, kteří zde žijí. Z dálky uvidíte větší plochu stanů, barevných plachet, deštníků, z kterých mají poměrně veliký přístřešek. Zkrátka takový slum. Když jsme tamtudy tak před dvěma měsíci šli, někdo tam zrovna vařil na kamnech. Pozdravili sme a prohodili pár slov a ptali se na cestu, bezdomovci byli evidentně na lidi zvyklí a nechovali se nepřátelsky. Měli tam např. hodně kol, na těch sme je pak potkali směrem k tescu (asi tam jeli žebrat) nebo třeba venčili psi.
Možná zajímavější místo je kousek lesem přesně naproti, kde asi někdo bydlel dříve. Jsou tam různě svázané větve do oblouků a k sobě a zbytky provazů. Už si to moc nepamatuju, ale hodně to připomínalo les z blair witch!
Doporučuju se tam vydat tak třeba ve dvou, kdyby ste se náhodou bezdomovcům nelíbili, ale jak řikám, byli v pohodě.
Přikládám souřadnice, nevím jestli jsou úplně správné, spíš berteorientačně k najití lesu : +50° 4' 11.52", +14° 30' 58.40"
MAKII --- 9:04:07 8.6.2010
MOUNTBATTEN: když mluvíš o tý draháni - dá se jít ještě dál, podél řeky (po proudu) a když dojdeš k přívozu v Klecánkách, tak doprava nahoru po žlutý (nebo podél Přemyšlenskýho potoka, ale já to jezdím na kole a tohle jsem šla už fakt dávno, tak moc nevim, jak to tam ted je:-), do Zdib a pak buď žlutou přes Ďáblice, nebo o kus dřív uhnout na zelenou do Chaber. Teď v létě doporučuju na procházku spíš tu zelenou, protože žlutá vede okolo ďáblické skládky a ta na sluníčku trochu smrdí :-/ takže to je fakt produpat to okolo na kole, ale ne se nějak extra pocházet :-)
ale jestli chceš vidět most před D8, na který vede jenom polňačka a kterej nikdy prakticky nevyužívali, tak kousek po tý žlutý běž a až podejdeš tu hlavní ve Zdibech (je tam takovej podchod) a půjdeš cca 100 metrů rovně (teda na odhady nejsem dobrá, ale zabloudit tam nejde), tak bude ta žlutá odbočovat doprava - tak ty se dáš dál rovně a dalších dvě stě metrů (asi, na kole fakt neodhadnu) je ten most:-).
JEUX --- 20:09:16 7.6.2010
ja chodim rad na cibulku, kdyz to vezmes parkrat dokola 5 km to dá :)
a jeste me napada satalickej háj nebo kunratickej les...
JULYZ --- 16:12:38 3.6.2010
THE_BALROG: dá sa to vziať cestou, nechodiť len po Houslích :o) ale nemyslela som to ako tip na ten 8km výlet, len obecne som to nadhodila ako zaujímavé, nie celkom proflákle miesto v Prahe.
THE_BALROG --- 16:01:54 3.6.2010
JULYZ: tam se dá bohužel osm kiláků nachodit jen když se to tam projde dvacetkrát :)
MOUNTBATTEN --- 15:26:31 3.6.2010
LA_PIOVRA: za toto dik...no asi mam smulu,myslim,ze nic z toho neni neco,kde sem za posledni rok nebyla:-)
ono asi v Praze mist zajimavych na prochazku, ktera bude trosku i delsi, neni no....
JULYZ --- 15:26:25 3.6.2010
padli tu už Housle v Lysolajích? pekné a príjemné miesto, tiež odporúčam.
http://www.stezky.info/naucnestezky/ns-housle.htm
JULYZ --- 15:24:58 3.6.2010
btw, dobré tipy na prechádzky aj Prahou sa dajú nájsť tuto: http://www.21nejprochazek.cz/

ja mám dnes sľúbenú venčiacu prechádzku niekde okolo suchdola, tak ak to bude stáť za to, nahodím trasu sem.
MOUNTBATTEN --- 15:05:52 3.6.2010
:-))))
tak myslim,ze prochazka po drahani to popisuje:tj.louka,trava,les,lesni cesta, cesta-cyklocesta kolem vody, v klidu i minimalne uzivana silnice, pruchod zahradkarskyma koloniema, "prazskou vsi"...to vse v pohode.