Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MANFRED --- 20:02:11 29.3.2014
KEVIN00: Pravda pravdoucí, když jsme se bili o certifikát EMS, dost lidí čučelo, že do skla nepatří drátěný sklo a zářivky,do plastů guma:-)
KEVIN00 --- 10:10:03 29.3.2014
Sedm nejčastějších omylů při třídění odpadu - Ekolist.cz
http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/sedm-nejcastejsich-omylu-pri-trideni-odpadu
PATISLAV --- 14:46:33 27.3.2014
Britská armáda během uplynulých tří let zabila celkem 28 tisíc zvířat. Ne všechny živočichy ovšem vyhodila do povětří, na některých například testovala různé jedy.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/...rmada-exploze-prasata-dn8-/zahranicni.aspx?c=A140327_114835_zahranicni_aha
SCHWEPZ --- 10:50:54 20.3.2014
Odborníci se přou a sepisují se kvůli tomu dokonce petice. Má v české přírodě své místo trnovník akát, či nemá? Jaký druh rostlin či živočichů do naší přírody patří? A někteří bijí i na poplach: v současné přírodě se prý odehrává drama, které se nás může brzy bezprostředně týkat. Tím nebezpečím jsou takzvané invazní druhy rostlin či živočichů, kterým se sice jako „cizincům“ podařilo v evropské přírodě uchytit, ale jsou natolik agresivní, že by mohly způsobit vymírání původních druhů potřebných k udržení rovnováhy našeho přirozeného prostředí.

A zřejmě je to natolik vážné, že se problémem začala zabývat i Evropská unie. Na jakési černé listině by se tím mohl ocitnout nejen neoblíbený bolševník velkolepý či plzák španělský, ale i rostliny, které do české přírody už neodmyslitelně patří. Jako právě trnovník akát.

O regulaci české přírody, vývoji naší krajiny, lesních stromech, hrušni „bosková lahvice“, původních druzích, lidských zásazích do přírody, Karlu IV., baroku, bájné Šumavě a samozřejmě trnovníku akátu si ČESKÁ POZICE povídala s naším nejznámějším botanikem a dendrologem Václavem Větvičkou (76).

Botanik Václav Větvička: Původního tady není vlastně nic | Česká pozice
http://www.ceskapozice.cz/.../special-report/botanik-vaclav-vetvicka-puvodniho-tady-neni-vlastne-nic
DAN9K --- 2:14:59 20.3.2014
PATISLAV: Já myslím, že bychom měli všechny druhy vybít, pro jistotu. A navíc bychom se už nemuseli strachovat o jejich záchranu.
PATISLAV --- 14:40:37 19.3.2014
IHNAT: přemýšlím, jak se na tuhle otázku dá smysluplně odpovědět a myslím že to nejde. Ta otázka sama je totiž tak nějak nesmyslná. To je jako ptát se proč je důležitá svoboda, neporušená příroda nebo dokonce sám život. No... není. Ve vesmírném měřítku není důležitého skoro nic pozemského. Ale relativismus ještě nikdy nic nezachránil a ničemu nepomohl.
VODOMERKA --- 12:37:18 18.3.2014
IHNAT: staci jako priklad tropicky lesy? pokud ti stacej rostliny... si vem, kolik lecivyho potencialu tam objevujou. v podstate harvestorum pod pilama
IHNAT --- 12:15:27 18.3.2014
EXCITE: Proc si myslis ze jsou druhy tak dulezite ze za jejich "zachranu" neni zadna cena dost vysoka?
VODOMERKA --- 8:18:38 18.3.2014
EXCITE: tak si se predstav treba na Planete opic. z pohledu toho jedince, jehoz prostrednictvim zachovavaji genofond, ten pohled tak pekny neni. a nevysvetlis, ze je to "pro dobro druhu"
EXCITE --- 17:35:55 17.3.2014
SAJMONDEE: Pokud se povede někde v zoo zachránit druh, který člověk ve volné přírodě přivedl k vyhynutí nebo na jeho pokraj, myslím si že žádná cena není dost vysoká..