Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PEPUS --- 19:03:18 15.9.2010
jestli jste zde nekdo ze Spindlerova Mlyna, nebo mate vztah ke Krkonosum, mohla by vas zajimat nase volebni iniciativa:

http://www.zelenyspindl.cz
http://www.facebook.com/pages/Spindleruv-Mlyn-Czech-Republic/Zeleny-Spindl/153091484706739

za pripadne sireni (hlavne k mistnim) ci komentare budeme vdecni :)
SCHWEPZ --- 16:08:44 14.9.2010
PATISLAV: jistě - stačí rozkliknout odkaz :)

... je to brněnský komunální politik, jeden z těch pracovitých,přičinlivých a erudovaných.
PATISLAV --- 16:06:44 14.9.2010
SCHWEPZ: to je chytře maskovaná ekologická agitka, nemám pravdu? :)
SCHWEPZ --- 15:59:51 14.9.2010
Zeleni mají na rukách krev

Ekologisti mají na svědomí i další prohřešky! Na jejich rukou ulpívá krev ze všech těžkých havárii, které se udály za poslední roky na železničních přejezdech. A není to proto, že jsou železniční přejezdy nechráněné, to vůbec ne. Za rok dochází k asi 250 střetům na přejezdech, při kterých zemře až 50 lidí. Dalších zhruba 100 osob vyvázne s různě závažnými poraněními. Kdo za to může? Zelení a jim podobní! Neustále podporují železnici, a to naprosto nekriticky. Předkládají veřejnosti k věřeni takové argumenty, jako: že vlak je energeticky úspornější (např. energetické nároky v megajoulech na přepravu jednoho cestujícího na vzdálenost 1 km jsou letadlem 1,6 až 2, vlakem 0,3 až 0,6, autobusem 0,75 a osobním autem 1,35) , že železnice na rozdíl od dálnic tolik neničí krajinu (nejvíce půdy zabírá silniční doprava, celkem 78 %, přičemž její podíl neustále roste výstavbou dálnic, zábor půdy železniční dopravou je kolem 21 %), že z provozu železnice není tolik exhalaci (i při započtení exhalací z výroby elektřiny pro elektrickou trakci železnice, zdaleka nejvíce exhalací produkuje automobilová doprava: její podíl na emisích z dopravy přesáhl 90 %).
http://vlasin.blog.idnes.cz/c/155104/Zeleni-maji-na-rukach-krev.html
LALINA --- 15:42:32 13.9.2010
odjinud:

10.10. proběhne Global Work Party, která nabízí dát najevo svůj názor na současný stav životního prostředí. Více informací zde:
http://www.350.org/campaigns/1010

Jak je vidět z mapy, v ČR se toho moc neděje, proto jestli máte dobrý nápad, zapojte se. A pokud alespoň dobré úmysly - byť bohužel zrovna bez nápadu-, tak se alespoň k někomu připojte :-))
Zatím to vypadá, že kromě průvodu, který je uveden v mapě, se bude konat i nějaká výsadbová akce, jejíž konkrétní podoba ještě bohužel není vyladěna...
Pokud se někdo k nečemu odhodláte, dejte vědět ;-)
KOKES --- 12:13:38 13.9.2010
PETER_PAN: o tom žádná, ale návrh je to idiotský. To se má řešit jinak.
PETER_PAN --- 11:28:03 13.9.2010
SCHWEPZ: tak samozrejmne jadro neni obnovitelny zdroj (bez blokovani technologickych moznosti tak cca na 2000 let je zasoba pri pokryti veskerych el.energ. potreb zeme i pri zapocteni predpokladu rustu spotreby), nadruhou stranu je to zdroj definitivne s nejnizsi ekologickou stopou na jednotku vyrobene energie (radove nizsi nez cokoliv jineho) a tak hleda nejakou formu jak ochcat dnesni idiotske smerovani ..
PATISLAV --- 10:04:39 13.9.2010
KOKES: máš pravdu, nicméně mi nepřipadá ok, že obnovitelné zdroje dostanou (v globálním měřítku) stejné dotace jako ty neobnovitelné. Jde sice o čistě laický pohled, ale zdá se mi, že ropné, uhelné a jiné zdroje si na sebe v současnosti dokážou dost dobře vydělat samy. Situace se možná změní, až bude náročnost těžby tak vysoká, že se dané suroviny těžit nevyplatí, my je ale přesto budeme z různých důvodů potřebovat (různé chemikálie ze sluneční energie asi nevyrobíme).
??? --- 9:59:53 13.9.2010
SCHWEPZ: neuveritelne. :D
KOKES --- 9:56:50 13.9.2010
PATISLAV: to jsou ale absolutní čísla. Pokud platí předpoklad, že ooz produkuje 10% energie a 90% je uhlí a plyn, tak dostávají procentuálně stejné dotace a vše je OK..
četl jsi diskuzi pod článkem? taky výživná:
Také mi uniká smysl dotací... Francouzský farmář dostane dotaci "X", pak honem dáme Čechovi "X" aby stíhak konkurovat, pak dostanou i ostatní a důsledek ? Afričan konkurovat nemůže, umírá hlady a my ? Pošlelme mu humanitární pomoc (rozuměj dotaci). :-)