Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PALEONTOLOG --- 10:53:29 29.6.2010
"Rozvoj nových "nekonvenčních" zdrojů zemního plynu z břidlice a jiných neprostupných hornin se ze Spojených států už přesouvá do Evropy. Nástup nových zdrojů zde může podle analytiků výrazně rozšířit nabídku a změnit celou rovnováhu sil na evropském trhu plynu, kde až dosud dominovalo Rusko. "Plynová revoluce" v Evropě by vedla k omezení závislosti na ruském plynu a posílení energetické bezpečnosti, a to bez vládních subvencí, podpůrných programů a strategií. "

http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1588223/boom-nekonvencnich-zdroju-plynu-z-bridlice-a-dalsich-zdroju-se-siri-z-usa-do-evropy-velke-koncerny-zaspaly.html

plynové břidlice jsou po světě dost rozšířené a byla otázka, jak je využít..; někdo se toho chytil a vypadá to, že by to krom eko-zátěže při těžbě ropy a politické závislosti na rusku mohlo vyřešit i problémy s přebytečnou elektřinou, protože jak jsem se nedávno dozvěděl od ID VISNAK, plynové elektrárny se dají zapnout a vypnout promptně, tudíž noční proud poskytovat nemusí..
KOKES --- 16:39:08 28.6.2010
SCHWEPZ: to je taky složitější: když el. není, koupíme ji a pak je dobrá mimo špičku něco prodat, aby saldo bylo aspoň nulové ne? A hned tu máš vývoz..Ale je pravda, že asi vyvážíme víc, než spotřebujeme, to bude lobby čezu, kde má stát 51% takže to posvětí.
LALINA --- 16:36:21 28.6.2010
SCHWEPZ: zrovna tak jako nejde regulovat ropný vrty...pche, ale hlavne že lítáme po vesmíru jako desny machři. pritom ani neumíme pořádne řádně hospodařit na vlastním... hamba
SCHWEPZ --- 16:34:33 28.6.2010
LALINA: však kolik elektřiny ale prodámě do zahraničí :) vyrobíme více než je spotřeba. Podle mě je energie (jako elektřina, ropa) stále pod "reálnou cenou" která by odrážela "skutečný stav" dejme tomu zásob, trendů, ap.
SCHWEPZ --- 16:33:02 28.6.2010
LALINA: ...elektrárny prostě nejde jen tk vypínat/zapínet dle spotřeby, na to je celej proces vykrývání podle období a času a je potřbea uvážit rozdíl mezi uhelnou pecí, jaderným reaktorem, turbínou či vrtulá na vítr. Proto nevím v jakém poměru je tzv. "domácí šetření", individuální spotřeba a spotřeba průmyslový komplexů a firem.
LALINA --- 16:32:55 28.6.2010
SCHWEPZ: to je ono...nucená nadspotřeba...
SCHWEPZ --- 16:30:43 28.6.2010
LALINA: hele to šetření je komplikovaný - protože zjednodušeně vzato, elektrárny "furt jedou" a my zatím neumím pořádně elektřinu uchovávat. Takže "to musí furt jet", proto se hodně svítí v noci (chudáčci broučci), ale i proto třeba čerpají nahoru vodu na dlouhé stráně, aby to pak pustili na turbínu, nebo tzv. levnější proud - to způsobovalo, že jsem se jako malý probudil a babička někdy v hluboké noci zavařovala marmelády ,)

[http://i.idnes.cz/05/091/gal/JANaac770f7a_ELEKTRARNA_DLOUHE_STRANE.JPG]
LALINA --- 16:29:33 28.6.2010
PATISLAV: žárovky byly jen symbol: domácí šetření.
m+ěla jsem na mysli právě to výrobní, průmyslové.. Domácí šetření je milej bonus, jistě, ale není to to hlavní.
PATISLAV --- 16:27:55 28.6.2010
LALINA: to není o zhasínání, to je o starejch žravejch ledničkách, nonstop běžících počítačích, 60W žárovkách, plasmovejch telkách apod.
LALINA --- 16:25:31 28.6.2010
PATISLAV: ale proboha.....když řeknu "šetřit elektriku" neznamená to vypínat žárovku . Proč by nešlo ve fabrikách šetřit elektriku?
Proč by probůh mel zrovna stát financovat vývoj šetřivých technologií? to snad dělá tuhlecten.....soukromej sektor, ne? stačí nastvit pavidla...daně apod...