Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LENNOX --- 11:00:14 21.10.2017
návod na to, jak remcat a systémové řešení nehledat.

https://video.aktualne.cz/...lci-se-blizi-k-obydlim-je-pro-ne-sn/r~bb62ce9eb3c811e78dfa0025900fea04/

btw pokud jste někdo byl teď na hlídkách v krušných horách, tak díky za parádní a veleúspěšný víkend :)
SCHWEPZ --- 9:21:36 20.10.2017
Znečištění životního prostředí - od špinavého vzduchu po kontaminovanou vodu - každoročně zabije víc lidí než všechny války a násilí na světě. Víc než kouření, hlad nebo přírodní katastrofy, víc než AIDS, tuberkulóza a malárie dohromady. Uvedl to v posledním čísle zdravotnický týdeník The Lancet.

Znečištění zabíjí víc lidí než války či katastrofy, náklady dosahují astronomické částky – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...vic-lidi-nez-valky-ci-katastrofy-naklady-dosahuji-astronomicke-castky.html
Pollution is killing millions of people a year and the world is reaching 'crisis point', experts warn | The Independent
http://www.independent.co.uk/...cles-diesel-car-tax-lancet-report-deaths-fatal-disease-a8009751.html
KEVIN00 --- 17:41:30 19.10.2017
SCHWEPZ: Deštné pralesy na Sev. Sumatře jsem měl možnost vidět na vlastní oči. Velmi smutný pohled :( Orangutani jsou v podstatě atrakcí. Najít město na hranici pralesa, které netěží z "atrakce Orangutan" je velmi, velmi těžké. Jedná se spíše o velmi malé vesničky, kde vidíš "dvojí živobytí". Ti relativně "bohatí" díky turismu a Ti naprosto chudí, kteří občas pracují na plantážích. Sev. Sumatra je v podstatě jedna velká plantáž palmy olejné. "Eko turistika" je tu velmi populární, ale zase tak eko rozhodně není :(
TADEAS --- 14:17:39 19.10.2017
Warning of 'ecological Armageddon' after dramatic plunge in insect numbers | Environment | The Guardian
https://www.theguardian.com/...ning-of-ecological-armageddon-after-dramatic-plunge-in-insect-numbers

newly revealed scale of the losses to all insects has prompted warnings that the world is “on course for ecological Armageddon”, with profound impacts on human society.

The new data was gathered in nature reserves across Germany but has implications for all landscapes dominated by agriculture, the researchers said.

The cause of the huge decline is as yet unclear, although the destruction of wild areas and widespread use of pesticides are the most likely factors and climate change may play a role. The scientists were able to rule out weather and changes to landscape in the reserves as causes, but data on pesticide levels has not been collected.

“The fact that the number of flying insects is decreasing at such a high rate in such a large area is an alarming discovery,” said Hans de Kroon, at Radboud University in the Netherlands and who led the new research.

“Insects make up about two-thirds of all life on Earth [but] there has been some kind of horrific decline,” said Prof Dave Goulson of Sussex University, UK, and part of the team behind the new study. “We appear to be making vast tracts of land inhospitable to most forms of life, and are currently on course for ecological Armageddon. If we lose the insects then everything is going to collapse.”
TAMARIX --- 11:49:32 9.10.2017
Jeden z vlků z bavorského výběhu utekl na Šumavu, dva už nežijí – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...451308-jeden-z-vlku-z-bavorskeho-vybehu-utekl-na-sumavu-dva-uz-neziji.html

Stejně je to všechno takový divný..
SCHWEPZ --- 14:25:47 7.10.2017
Alarm as study reveals world’s tropical forests are huge carbon emission source | Environment | The Guardian
https://www.theguardian.com/...study-reveals-worlds-tropical-forests-are-huge-carbon-emission-source
Zdecimované pralesy se změnily na zdroj oxidu uhličitého, ukázal výzkum - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...ik-zivotni-prostredi-frr-/zahranicni.aspx?c=A170929_140540_zahranicni_linv
BRENMCGUIRE --- 15:00:58 6.10.2017
JAZZZ: Ale jo já tě chápu kam míříš, ale obávám se že jakmile by došlo k takovému precendentu strhne se lavina a pak už ani tak nebudeš rozhodovat o své ledvině ty, ale někdo jiný, najdou si znáze cestu jak tě donutit prodat pokud by to vážně nutně pro své účely potřebovali.
Obvzláště by pak byly v hledáčku ti co mají vzácné skupiny apod.
Osobně bych rád směřoval k vyžšímu uvědomění a zodpovědnosti. A hádám že to ještě bude velice brzo zajímavé s pitnou vodou.
JAZZZ --- 14:47:41 6.10.2017
BRENMCGUIRE: to tady všichni víme jaká jsou lidi pakáž a že každý z nás se nějakým tím haléřem na svém denním nákupu na té sebedestruktivní mašinérii podílí. pointou bylo, že všechny ty horrorové jevy týkající se mučení živých bytostí, jejich pěstování v koncentrácích, zabíjení pro potravu i pouhé potěšení a rozebírání na orgány tu už dávno běží.

takže si to shrneme - já sám nemám právo legálně prodat svoji ledvinu (pomineme, že v číně se to běžně děje)
Chinese student sells kidney for iPad - Telegraph
http://www.telegraph.co.uk/...orldnews/asia/china/9466585/Chinese-student-sells-kidney-for-iPad.html
ale prasečí ledvina se prodat může a povolenka pro odstřel trofejního lva je také na prodej. ale já jako vědomá bytost o osudu svých orgánů rozhodnout nesmím z "etických důvodů" protože na lidi tu máme velmi propracovaný systém, jak je pomocí peněz donutit udělat cokoli všetně velmi amoráních věcí, ale to je v pořádku a nic s tím nehodláme dělat. a o všech těchto věcech si přivlastňuje právo rozhodovat perverzní státní mašinerie o které všichni říkají jak je zkorumpovaná a nechopná.

tak to teda potěš koště
BRENMCGUIRE --- 12:52:53 6.10.2017
JAZZZ: Protože lidi jsou bodužel většinou primitivní? Nedokáží většinou domyslet následky? Chovají se že po nich potopa a že jsou středobodem? A zkus zapřemýšlet kam by to asi mohlo směřovat a co vše by se mohlo dít? Pak už by se mohla i z legalizovat eutanázie na kterou by se nabalilo aktivnější kšeftování s lidskými orgány. A to co si mohl vidět v hororových filmech by se rázem stalo reálnou noční můrou. A hlavně nedělo by se to na tvé dobrovolnosti.

A už takhle naše planeta je na hranici udržitelnosti života, a co jsem tak koukal, tak ten systém se začíná bortit a nejsem si jist jestli to půjde alespoň zastavit.
Nějaká přesná čísla k tomu je docela těžké získat, takže je to dejme tomu i o nějakých pocitech.
Nevíme ani kolik zmizelo druhů které přírodovědci neměli možnost ani poznat a nebo poznali náhodou.
Nicméně ti co pamatují už nějakou slušnou dobu života si dokázali všimnout že i v našich končinách jaksi ubívají dříve hojné druhy. A často se objevují invazivní druhy které zde nemají co dělat.

Americký rak, jedovatí pavouci, dokonce v některých lokacích lze narazit i na černé vdovy. Vrabců bylo kdysi početná štebetající hejna, dnes uvidět ve městě vrabčáka, je skoro jak zázrak, to samé v zimě sýkorky konadry apod.