Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YEETKA --- 20:43:41 23.2.2017
EWUSHA: tak oni/my ten boj prohráli ve chvíli, kdy Trump nastoupil do úřadu.. Jedno z prvních výkonných rozhodnutí bylo právě o vyklizení rezervace standing rock a použití sil, které k tomu budou nezbytné..
kdo tam včera zapálil ohně je sporné, mnozí z aktivistů, co byli na místě tvrdí, že to byly švestky, švestky tvrdí, že to byli indiáni..

JAZZZ --- 10:00:16 23.2.2017
EWUSHA: liberty was trumped
EWUSHA --- 9:12:52 23.2.2017
YEETKA: :-(
Tábor demonstrantů v plamenech. Indiáni boj proti ropovodu prohráli - Seznam Zprávy
https://www.seznam.cz/...ek/tabor-demonstrantu-v-plamenech-indiani-boj-proti-ropovodu-prohrali-28298
??? --- 17:19:41 22.2.2017
SCHWEPZ, KARADOK: já si včera večer poslech záznam a teda otvírala se mi kudla v kapse. takovejch polopravd až cílenejch lží jsem dlouho neslyšel. vpodstě mi přijde, že to rovnou přiznal "několik mých známých mne požádalo, abych ... " a pak už se jen naváží do koho může a honí preference u vylitech buranů co se smějou vtipu o přeříznutí ekoteroristek.
YEETKA --- 14:54:21 22.2.2017
dnes v 21 hod SEČ se začne násilně vyklízet osada standing rock.. prosím připojte se v tuto dobu k boji indiánů v Dakotě, kteří už od dubna brání velký kus země a vodu proti výstavbě ropovodu..
stačí myšlenka věnovaná míru, zemi, čisté vodě, nebo vonná tyčinka a svíčka.. prostě chvilka se záměrem v tichu..

Women Of Standing Rock Make A Powerful Plea Before Evacuation | The Huffington Post
http://www.huffingtonpost.com/...n-standing-rock-video-plea-help-twitter_us_58ac9f9fe4b02eb3a9830c7c
KARADOK --- 10:28:33 22.2.2017
SCHWEPZ: Souhlas.
Zeman je jako vždy zatvrzelý a přesvědčený o své vnuknuté pravdě. Miluje paradoxy, takže představa ekologů nechajících umírat les je pro něj neodolatelným konceptem, který musí nevědomým občanům teatrálně sdělit.

Pro kvalitní data však nemusíme chodit do Bavorska - doporučuji knihu: "Šumavské lesy pod lupou" z Academie, od nynějšího ředitele NP a dalších, podle mého, důvěryhodných vědců.
SCHWEPZ --- 9:15:44 22.2.2017
Mě se fakt otevírá kudla v kapse, když čtu co ten Zeman prohlašuje, kokot jeden vepřovej
https://www.novinky.cz/...zeman-prisel-do-snemovny-lobbovat-kvuli-narodnim-parkum-asi-nepochodi.html

„Pokud se budou zvětšovat bezzásahové zóny, budeme se setkávat s tím, že uschne i ten zbytek Šumavy,“ prohlásil Zeman.

„Proč jste neposlali do blázince Martina Bursíka?“ tázal se a vyčítal mu, že zničil 60 tisíc stromů. Podotkl, že na Šumavě byla vytvořena fiktivní divočina.

no a vyraoval před "zelenými fanatiky" a blábolil ve finále o přeříznutí ekologických aktivistek dřevaři zachraňujícími Šumavu ...

...a paradoxně se za poslední rok ukázalo, že ministr životného prostředí Brabec, ač se ze začátku říkalo "kozel zahradníkem" je muž na svém místě a odborníci si ho chválí. Známej je špičkovej botanik, zná i situaci na šumavě a říkal "zaplať-pán-bů za Brabce" (přišel z chemičky Lovosice)„Senát tam dal dračí vejce, jde to proti směru, ruší dlouhodobý cíl ochrany národních parků,“ uvedl ministr životního prostředí a předkladatel novely Richard Brabec (ANO).

Každopádně - jednoduše:

Vepřová hlava: "Divočina na Šumavě nejde, protože je to stejně nepůvodní hospodářská monokultura"
Zelení fanatici: Divočina na Šumavě je snaha skrz vyloučení zásahů postupně obnovit les, který tu byl před počátkem hospodářského využívání, dokonce i toho technicky omezeného a tedy celkem šetrného za Schwarzenbergů.

Vepřová hlava"Není smutnější pohled, než na šedesát tisíc uschlých stromů od napadení kůrovcem"
Zelení fanatici: Z vrtulníku je skutečně vidět jen to suché, při zemi ale dávno rostou nové stromky, říká se tomu přirozená obnova lesa.


Já jednoduše nechápu, jak může na jedné straně stát pomalu celá akademie věd, lesníci, experti, ekologové, starostové některých dotčených obcí - a na druhé vepřová hlava, někteří bolševičtí starostové a developeři.

Tak kurva fix - proč se nepodívají na druhou stranu hranice, na druhou půlku Šumavy, Bavorský les, tam todle řešily X let zpátky, mají na to studie, mají ty zkušenosti, jak se ten les obnovuje, jaká je sukcese, jak to ya 20let pak vzpadá, jak se zyvšuje odolnost lesa a jeho rozmanitost, jak to prostě funguje v bezzáshových zónách. to zase Zemna sežral šalamounovo hovno? se prolítne vrtulníkem a už může dávat moudra?

Pro zájemce o problematiku:

* správa Národního parku Bavorský les nikdy nezměnila či dokonce nerezignovala na osvědčenou a nařízením o národním parku předepsanou strategii k zásahům proti kůrovci.

* cílem Národního parku Bavorský les, stanoveným jeho právním předpisem, je dosažení 75% plochy parku, na které se může příroda rozvíjet bez lidských zásahů.

* tento důsledný přístup zásadním způsobem přispěl k udělení diplomu Rady Evropy již v roce 1986. Správa Národního parku si velice váží toho, že toto uznávané vyznamenání bylo nedávno evropskou radou prodlouženo o dalších deset let.

Bezzásahové zóny a zásahy: kůrovec v Národním parku Bavorský les
http://www.veda.cz/article.do?articleId=69691

Vývoj lesa v národním parku Bavorský les (Nationalparkverwaltung Bayerischer Wald)
http://www.nationalpark-bayerischer-wald.de/cesky/doc/publikace_20%20let_vyvoje_lesa_np_bw.pdf

Bezzásahové zóny a zásahy: kůrovec v Národním parku Bavorský les
http://www.nationalpark-bayerischer-wald.de/cesky/doc/pressemitteilung_21_11_11.pdf
TAMARIX --- 18:48:43 21.2.2017
Nevěřte zeleným fanatikům, vybídl Zeman poslance v boji o Šumavu - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...on-o-narodnich-parcich-sumava-fgv-/domaci.aspx?c=A170221_132540_domaci_kop

Diskuse pod článkem výjimečně vcelku potěšila. :-)
SCHWEPZ --- 13:45:58 21.2.2017
V tuhle chvíli o tom už jednají, tak držte palce, ať to dobře dopadne a poslanci senátní verzi která nás vrací o 50let zpátky přehlasují SCHWEPZ:

...v senátní verzi je ochrana přírody v národních parcích na stejné úrovni jako udržitelný rozvoj samospráv nebo turistika.
Sněmovní verze ale podporuje další účely parku jenom v případě, že nejsou v rozporu s ochranou přírody.
Senátní verze je zlobována konkrétními lidmi (Jaroslava Větrovsk, Tomáš Jirsa) a odpovídá parciálním zájmům developerů.

...naše Vlast není tak velká jak Kanada a cenných přírodních lokalit nemáme tolik, abych je mohli nevratně betonovat, asflatovat záchytná parkoviště u nových lanovek které vyvezou turisty na výhledy
Přijetí senátního zákona by podkopalo ochranu nejcennějších klenotů naší přírody

Senátem navržené změny neberou v potaz nejnovější poznatky o stavu a vývoji přírody a jdou zcela proti evropskému trendu v její ochraně. Ve většině evropských států se neustále zvyšuje jak počet národních parků, tak i rozsah bezzásahových oblastí ponechaných přírodě bez lidských zásahů," dodal Michal Marek, ředitel Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR.

https://zpravy.aktualne.cz/...sku-poslanci-hlasuji-o-spornych-pr/r~dffa1936f81811e6a3fa002590604f2e/
??? --- 10:46:19 21.2.2017
Pavel Kindlmann: Neměli by bohatí starostové Modravy a Kvildy podporovat umírající děti na Ostravsku? - Ekolist.cz
http://ekolist.cz/...li-by-bohati-starostove-modravy-a-kvildy-podporovat-umirajici-deti-na-ostravsku

Starostové mnoha šumavských obcí si to už začínají uvědomovat a staví se na podporu divočiny. Kromě již zmíněného modravského starosty Schuberta tak zbývá na straně „obránců developerů“ již jen Kvildský starosta Vostradovský, jenž zde má též své osobní zájmy: jeho tchyně Helena Loutchanová je majitelkou velké louky u Kvildy, kde byl plánován obří sportovní areál. Cestičku k tomu měl kdysi vydláždit tzv. senátní zákon o Šumavě, který však neprošel sněmovnou. Že by druhým pokusem byla senátní úprava zde diskutované novely, o níž se právě bude hlasovat?

Ohledně poslanců se nabízí otázka: neměli by se starat především o to, jak pomoci obcím ve svém vlastním volebním okrsku, které to mnohdy skutečně potřebují, neboť jsou nesrovnatelně chudší, než obce v nebo poblíž NP a je zde násobně vyšší nezaměstnanost? Neměla by pomoc být směrována spíše vůči obcím na Ostravsku, Bruntálsku či v Podkrušnohoří, kde – na rozdíl od šumavských obcí – díky znečištění ovzduší umírají malé děti na dýchací choroby, astma apod.?!Obce na Šumavě se totiž těší nejlepšímu ovzduší v celé ČR (viz obrázek).