Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 10:14:17 23.6.2017
ALDARION: jojo, vím, letmo to sleduji. Navíc ty masivní škrty pro federální agentury. Příroda musí ty 4 roky Trumpa "nějak přečkat", její regenerační schopnost je nezměrná, i když ne nekonečná
ALDARION --- 10:13:05 23.6.2017
SCHWEPZ: Je to dobrá zpráva, ale přichází ve chvíli, kdy jde americká ochrana přírody dost strmě ke dnu. V posledních měsících procházejí v různých státech zákony dovolující střílet matky s mláďaty (zrovna u medvědů a vlků), lovit blíže než 500m od lidských obydlí a podobně. Nejsem si jistý, do jaké míry je v tomhle kontextu dobré to, že se medvědí dostávají z federální jurisdikce pod státy... (Ale nejsem Američan a schází mi lepší, než anekdotický přehled situace.)
SCHWEPZ --- 8:57:23 23.6.2017
ochrana funguje

Po více než čtyřech desítkách let přijdou medvědi grizzly v americkém národním parku Yellowstone o ochranu, kterou jim zajišťuje federální zákon. Americké úřady dospěly k závěru, že počet těchto šelem vzrostl natolik, že již nepatří k ohroženým druhům, informovala agentura AP.
Ikonických šedých medvědů přibylo natolik, že jich v současnosti v oblasti parku a okolí registrují na 700. V roce 1975, kdy se dostali mezi chráněné druhy, jich bylo 136.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/...aha#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
MANFRED --- 19:24:36 21.6.2017
Ach jo...
V jižních Čechách zahynul při nehodě další los. Letos jde už o druhý případ | Jižní Čechy Teď!
http://www.jcted.cz/...o/v-jiznich-cechach-zahynul-pri-nehode-dalsi-los-letos-jde-uz-o-druhy-pripad/
MANFRED --- 19:20:39 21.6.2017
No,ono se to blbnutí s delfínama priodicky vrací, pamatuju doby Delfína Filipa (toho původního seriálu), delfíny na boj s potápěči, delfíny kladeče min, delfíny odminovače, delfíny filosofy a..a vlastně delfíny všechno.
WANAH --- 18:51:44 21.6.2017
GOZER1: Na webu je:
Nezbytnou součástí konceptu je právě možnost odpočinout si v krásném prostředí u moře a nabrat síly pro další formy terapie doma.
O to jde především , delfín je už jenom atrakce navíc, kterou lze libovolně nahradit.

Horší pak je, když píšou
K tomu se samozřejmě přidávají kvality delfínů samotných, včetně jejich "skenování" těla sonarem, kterým dokáží sami odhalit postižená místa a příčiny nemocí a blahodárně na ně působit.
Takové tvrzení je bohužel nepodložené.

Betsy Smith, což je autorka metody, ji v 2003 označila za neefektivní (přesněji za cynickou a klamnou).

Pěkně shrnuto zde : https://aeon.co/essays/dolphin-therapy-doesn-t-work-for-the-child-or-the-animal
ALDARION --- 22:17:46 19.6.2017
GOZER1: Z terapeutického hlediska zajímavé.
Z etického hlediska - nejsem úplně extrémní odpůrce ani zoo, ani akvárií. Ale lov delfínů pro akvária je dost nechutnej, odchovy jsou dost výjimečné a pokud vím, nedokážou pokrýt poptávku. Zajistit vysoce inteligentnímu a aktivnímu sociálnímu mořskému zvířeti přijatelné podmínky v zajetí má pak dost úskalí. Je to výzva i pro ty nejšpičkovější instituce (pokud ti jde o delfíní welfare, najednou začnou vyvstávat i problémy jako odraz jeho echa od betonu a skla, hluk čerpadel, hlasitá hudba...) a dost pochybuju, že to komerční instituce v Turecku zvládne... Nechci to okamžitě zavrhnout, ale má to prostě i své stinné stránky...
MANFRED --- 21:59:10 19.6.2017
GOZER1: Ono je to individuální. V pečováku, kam chodim některý babky a dědové jsou ze psa celý cácný a pomáhá jim to. Ale třeba myšlenka založená na jakýsi teorii, že holej pes chlupů je vhodnější, silně narazila. Jsou to staří lidé, holej pes je podezřelej, protože holej pes rovná se v jejich podvědomí nemocnej pes ( já to nemužu holnotit, už při spatření holopsa mi naskakuje husí kůže, takže stejně jako oni ječim "Nedávejte to ke mně") kdežto chlupatej je ten správnej (přednostně pokud slintá a táhne mu z huby). Teď si vem nám předvést delfína :-).
KUATO --- 9:40:05 19.6.2017
GOZER1: muze to byt zajimava terapie, imho. vime, ze velmi dobre pusobi kontakt se psy, konmi a dalsimi zviraty, tak proc ne delfiny. navic u tech muze hrat roli, ze jsou inteligentnejsi a navic se to deje ve vode, takze to muze navozovat stavy vedomi blizke prenatalnimu zivotnimu obdobi.
GOZER1 --- 9:20:46 19.6.2017
Co říkáte na tohle?
Delfinoterapie - terapie za pomoci delfínů
http://www.delfinoterapie.cz/