Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:32:26 21.8.2017
Varovná studie ČHMÚ: Většina podzemní vody v Česku je znečištěna nebezpečnými pesticidy. Experti je našli i ve zdrojích pitné vody
https://domaci.ihned.cz/...uje-rozsahla-studie-muze-za-to-pestovani-repky-naprava-prijde-na-miliardy
MORDECHAI --- 12:48:28 19.8.2017
I když bydlim jenom pár kilometrů vedle, u „pramene“ (trubka, z který to teče ze Spolany) Libišský strouhy jsem až do minulýho tejdne nikdy nebyl. Čekal jsem zlo, ale tohle mě fakt dostalo (fotky stojej za prd, ale víc se z předpotopního kompaktu v rukou lamy asi vymáčknout nedalo:)). Nejenom, že to vypadá šíleně, ale hlavně to brutálně smrdí všemožnou nechutnou chemií, měl jsem co dělat, abych nehodil šavli. Dál po proudu je to už naředěný, tváří se to jako obyčejnej potok (kachní vajíčka z Libiše nekupujte! :)) a po pár kilometrech tahle sračka ústí do Labe. Šílenost. Jsem si naivně myslel, že mě v Neratovicích a okolí už nic nepřekvapí.
MANFRED --- 14:43:06 17.8.2017
EWUSHA: Tak jézéďák to měl často i s odvozem. Pamatuju jak jsme to jednou přehnali s tuzérem a chtěli nějakou zeminu a po příjezdu na chatu nás vítala hromada, v který zmizely maliníky, rybízy, záhony,stůl s lavicema, rozlehlá skalka, bazén s leknínama,růžový keře a část garáže....
Nejlepší kšefty jsem v mládí nadělal se sušenejma kravincema, stačilo to posbírat na pastvině když pár dní pražilo :-) Ono všechno se mění, dycky když jdu okolo bejvalejch polí..no je to dneska dotační louka (s alternativním posekem všeho), s příměsí bodláčí, maliní, vzpomínám jak jsme tam chodili na lusky, slunečnice, kukuřice (tehdy pár let nějak nebyly okurky, komouši se seklo pětiletý plánování)..taky v nenávratnu....
EWUSHA --- 14:15:25 17.8.2017
BRENMCGUIRE: někdy ani přivonět nestačí. můžou třeba vonět, ale chutnat stejně mdle, jako ty bez vůně. já si navykla chodit k zelinářům pro odrůdu Tomino - menší rajčátka skvělé chuti i vůně.
MANFRED: my si jezdíme 2x ročně pro koňák zdarma. nabízej ho snad všude. a ti kam jezdíme si ještě stejskaj, že bereme jen 3 až 5 vozejků. spíš je to, jak píšeš, o té lenosti. lidé, než by se pachtili a dojeli si pro koňák, tak si raději koupí npk v kyblíku. a druhý extrém jsou sousedi stříkači a políčka vedle zemědělců. na jedné diskuzi často lidé píšou, že soused stříká a likviduje úrodu i jim.
IN_DIE --- 10:02:41 17.8.2017
Přehled dílů — Domov aneb Kam směřuje naše cesta — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10320492094-domov-aneb-kam-smeruje-nase-cesta/dily/
ATOMIKS --- 20:02:27 16.8.2017
zaujal rozpor, zatím jsem nad tím houběji nedumal

Sdílená elektromobilita je noční můrou dopravních odborníků: do měst přinesou jen větší zácpy - Ekolist.cz
http://ekolist.cz/...romobilita-je-nocni-murou-dopravnich-odborniku-do-mest-prinesou-jen-vetsi-zacpy

vs

http://auto.ihned.cz/...k-vlastnictvi-vozu-diky-sdileni-ubude-pocet-aut-na-silnicich-zjistily-studie
BRENMCGUIRE --- 13:05:56 15.8.2017
???: No jo na spotřebu vody jsem zapoměl. :/
??? --- 11:14:54 15.8.2017
BRENMCGUIRE: anglický trávníky jsou docela peklo pro všemožný hmyzáky a motýly. spotřeba vody na údržbu je taky většinou nadměrná. jinak s tebou souhlasim. např. dost lidí má bohužel pocit, že ze stromů padá jenom bordel a jinak jsou k ničemu :(
BRENMCGUIRE --- 22:56:38 14.8.2017
MANFRED: To jo, ale zase nebylo tolik podělaných aut jako dneska. Mladí chlapci vytahovaly své fichtly, starší pak Simsony, jawy či nějaké nespecifikované mopedy.
Otcové v montérkách naskočily na babety nebo jawy 350, bandaska na řídítka a tradá do práce a odpoledne z práce. :)
Ta dnešní tzv věda co obějuve podruhé ameriku se musím smát. Kdejaká babka tyhle věci už dávno věděla. :D
MANFRED --- 22:44:58 14.8.2017
BRENMCGUIRE: No já to zas vidim jako někdo, kdo v podstatě na vesnici (nic než "jedem na chalupu" u nás neexistovalo:-) plud přilehlejch lesích vyrostl a pronásleduje mne to i dalším životem (třeba koně s potomkem), takže vidim tu proměnu. A to tady nejde pěstovat řepku a podobný šílenosti. Slepice se jako všechno berou dneska moc vědecky, dřív to všechno jelo tak nějak samospádem. Ono vlastně ten posun je vidět i v tom, že dneska člověk projede vesnicí, aniž by splácnul nějakou kdákalku, což v mym mládí moc nešlo, slepice je magor a přebíhala dycky na poslední (její) chvíli :-).