Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jaký je váš otec?
MATEEJ
Jaký je váš vztah k vašemu otci? Čím vás štve, a čím vám imponuje? Za co si ho vážíte, a za co ho odsuzujete? V čem by se měl změnit? V čem chcete být jako on, a jakým jeho rysům se snažíte vyhnout? Máte lepší vztah k otci než k matce, nebo naopak? A dokážete říct proč? Atd., atd.

Dost bylo audítek o tom, jak strašný sou "vaši" nebo "vaše matka". Tady je to jenom o otcích či fotrech. Zajímají mě vaše názory a zkušenosti, ať už subjektivní nebo objektivní.

A proč jsem tohle audítko založil?


Kupodivu ne proto, abych si skrz něj pomohl vyřešit vztah k mému otci. Ten je a vždycky byl bezkonfliktní (byť nikoli jednoduchý), o ten mi tolik nejde, i když zkušenosti ze vztahu syn-otec jsou zde také vítány :-). Jde mi hlavně o to, že je mi pětatřicet, jsem otcem dvou holek a bojím se toho okamžiku, kdy ve mně začnou spíš než kohokoli jinýho vidět prudnýho debila, kterej je jenom pořád ve všem omezuje. A jelikož věkový průměr uživatelů nyxu je výrazně nižší než můj věk, napadlo mě, že založením tohohle audítka si můžu svým způsobem říct o pohled z druhé strany, o pohled potomků. Moje dcery mají do věku průměrného uživatele nyxu ještě daleko (té starší jsou 4 roky), náš vztah se samozřejmě formuje už teď a já nechci něco prošvihnout. :-)

Všechny příspěvky mě zajímají, ale holé výkřiky tipu "Můj otec je debil!" bez bližšího vysvětlení nemají žádnou informační hodnotu.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ANICASE --- 20:03:41 17.10.2017
Můj otec je kokot. Lepší pojmenování pro něj nemám. Má aspergra a od toho se vše odvíjí. Když se mu něco nelíbí, vybouchne, rozbíjí věci, nábytek, ječí, křičí, volá na nás poldy... Doma všechny ponižuje. Mámě opakuje, jak je hloupá, blbá, omezená, sestře se vysmívá a mstí se jak 5 leté dítě, jako když mu na pískovišti rozdupe bábovičku. Mně ne, na mě byl a je vždy hodný. Říkal, že jsem zlatovláska a hezká holčička. Všechno mi dovolil, na oplátku jsem zas já musela držet, když si chtěl sáhnout, když se chtěl mrknout, když chtěl probrat nahý baby. Asperger je forma autismu. Autisti jsou nemocný. Máme být hodný na autisty. Prej. Jsou to chudáci. Prej. Máme je chránit. Ale kdo bude chránit nás před nima?????
KOOOKI --- 6:32:24 22.5.2015
čaute :) Já ho prakticky viděl naposled když mi byly 2.. a teď naposled minulej rok když mu umřela mamka, jsem klepak tam kde bydlela.. protože jsem věděl že tam je / řekla mi to rodina z matčiny strany / ..No a ten chuligan nedokazal přiznat ani své jméno.. Je to celkem ulet, ja snim chtel prohodit par slov, a třeba se i dozvědět co ho vedlo k tomu chovat se tak "zbaběle" a nechat ženskou (moji mámu ) samotnou ve výchově.. Každopadně sem se ožral, protože sem měl nerv na to že mi nedokazal řict že je pavel ( on nevěděl že se ho pta jeho syn, a stejně to zapřel ) .. Stalo se to někomu?
CRYYSTAL --- 9:23:50 30.8.2014
nejlepśi na svete, ztelesneni jezise krista, v min. zivote byl muj bracha a je zajimavy jak jsem to uz jako dite citila, pruvodce vesmirem, odporne prakticky umelec se smyslem pro rad v zivote...ale je moc mekej v tomhletom drsnym svete, z ohleduplnosti podpantoflak ale v podstatee svobodomyslnej hipik jako ja... pak si ve srovnani s timhle najit chlapa temer nemozne , hold laska ma vela podob
VESTIGIA --- 19:32:04 9.4.2014
Můj otec je mrtvý. Udělal hrozné věci, se kterými se v podstatě celý život snažím srovnat. Odpustila jsem mu dlouho před tím, než umřel, ale nic jsem k němu už necítila. Ani vztek, lítost, strach, opovržení, pomstychtivost, prostě nic. Vyčistila jsem ho ze svého života. Stal se pro mě cizím člověkem. Žil a umřel přesně tak, jak si zasloužil. Jeho největším trestem bylo jeho vlastní svědomí a pozdní lítost.
BALVANIK --- 13:29:13 2.3.2014
Můj otec je nejlepší člověk na světě, co si pamatuji nikdy na mne nevztáhl ruku ani hlas nezvýšil. Jsem jeho vysněná holčička (mám dva starší bratry). Rád si se mnou hrál, rád mi vysvětloval věci, vysvětloval mi učivo když jsem si s tím nevěděla rady, vyráběl mi vlastnoručně hračky. Jedině kdy jsem se ho bála byl okamžik kdy jsem mu řekla, že jsem lesba, kdysi se zmínil, že když příidu domu s tím, že jsem homosexuál tak mě zmlátí. Srovnával se s tím docela dlouho ale momentálně je s tím smířen a schvaluje mi to :) Je rád, že nemá mužskou konkurenci a mou přítelkyni má taky rád a přeje nám to :) Je to opravdu nejlepší člověk por mě:) Jejda až kapka mi upadla:)
YNS --- 23:31:16 8.12.2013
Moj otec je inteligentny, precitliveny introvert a alkoholik, ktory je presvedceny o tom, ze nikto na svete mu nerozumie.
ANETKAB --- 1:35:47 29.10.2013
Moc mě mrzí, že tu tolik lidí mají takovou smůlu... rodiče si člověk nevybere. Já mám maštěstí bezva rodiče a můj táta je bezva rodič jak taky člověk. Doufám jen, že se těm, kteří zažívají tak špatné dětsví, budou schopni, z tohoto vzorce vybočit a být svým dětem bájo rodiče.
MAZI23 --- 18:18:25 16.3.2013
stejzyy: Tak to je dost drsny, drzim palce do budoucna...
STEJZYY --- 15:40:05 29.1.2013
Jaký je můj otec?

Asociál, neschopný uznat svoji chybu, clovek co bije svoji manzelku, spatny otec (ve vsech smerech), rasista apod ... nechce se me to vypisovat, ale do kategorie "dobry tata" rozhodne nepatri ... Nekolik let nesvaru, potycek (jak slovnich tk pestnich) me dokopalo k tomu vykaslat se na vejsku(musel bych byt doma, nechat se zivit), odstehovat se a bydlet sám (s kámoši respektive). A to byla jediná dobrá věc, co kdy pro mě udělal - donutil mě vypadnout z domu, osamostatnit se a bojovat s životem :) a za to mu děkuji. Za zbytek si zaslouzi sibenici. Momentalne se vracim domu jenom proto, ze tam mam psi ze kteryma sem stravil detsvi a nedokazi si to bez nich predstavit :) Takze asi tak
POLICKA --- 19:01:08 22.12.2012
Můj otec je bezva, je s nim legrace, vždycky mi byl podporou. Sice jsem od 2 let vyrůstala bez něj (je mi 26, jemu 54), ale na prázdniny s ním mám ty nejkrásnější vzpomínky. Moc se nevídáme, protože já pendluju mezi Prahou a Francií, a on mezi Ruskem a Španělskem, ale jsme několikrát do týdne v kontaktu (FB, Skype, občas mobil nebo i dopis :-). Je s ním legrace, má rozhled a je skvělý hostitel... No a proč si ho vážím - dycky mě dokáže rozesmát a něčemu novýmu přiučit, a jsem hrdá na to, co dělá. Líbí se mi i jeho životní styl a musím se přiznat, že do svých partnerů vědomě promítám očekávání, který sem odkoukala asi od něj. Možná si ho idealizuju, protože jsem jeho jediná dcera a kvůli tý celoživotní vzdálenosti nebyl nikdy prostor na nějaký konflikty, ale řikám si, proč ne. Takovej pevnej bod v tom šíleným vesmíru. Uf, jak to píšu, jsem z toho úplně dojatá (kap)!