Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Siamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
MAIKOR
Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWALBE --- 17:38:38 28.3.2017
IPH: hezkej kluk, CG! Odkud je pacholek?
SCHWALBE --- 19:30:40 26.2.2017
SCHWALBE --- 13:32:51 26.2.2017
BESTIEVSAMETE: hele já slyšela, že to líp prodává koťata :( fakt mi tohle na féra řekly dvě chovatelky, že mazlíčkáři jsou pitomci a čím víc titulů tím líp. A taky se "propaguješ a ukazuješ svou práci" .. nepřeháním. My na výstavy nejezdíme, kocour to v kleci na BIS málem nerozdýchal, Habi byla jednou, klepal se mi celý pelech, jak vibrovala, ale někteří třeba mohou být naučený, ale když jsem tohle říkala naší vet, tak mi odvětila, že to tak není, že se to může zdát, že kočka je jakoby v klidu, ale je stav odevzdanosti, nevím, kde je přesně pravda.
A ano, může to být i tak, jak píše Tesay, prostě těžko říci, jsem zaujatá, nejsem fanda výstav.
TESAY --- 8:23:18 23.2.2017
BESTIEVSAMETE: bratr to má tak, že chce odborný posudek a prezentovat svoji stanici. Nemluvě o tom, že všechny tři jeho svěřenci se rádi předvádí a pozornost si užívají.
Můj kocour by výstavu absolvoval s radostí a líbilo by se mu tam, ale účastnit se výstavy s kastrovaným kocourem i když je hezký v typu a společenský ze svého hlediska vidím, jako ztrátu času (pro chov je ztracený).
GIO --- 20:04:19 22.2.2017
dneska neni paradoxne potreba ani jedna vystava..jsou kocky co si to uzivaji a ty co to neenasi no..
BESTIEVSAMETE --- 15:39:27 22.2.2017
Jaká je vůbec motivace tahat kočky pravidelně na výstavy? My se byli podívat teď v Diplomatu, vydrželi jsme tam 15 minut a pak jsme šli pryč. Tolik vystresovaných, vyděšených a strachy schoulených koček jsem nikdy v životě neviděla. Jestli jsme před tím zvažovali jít se vytahovat s Bofem (Firu je jednak už stará a jednak to absolvovala s chovatelkou jednou a málem dostala psotník), tak to okamžitě padlo. Dokonce od té doby muž povolil s "budeme kastrovat", když jsem mu vyhrožovala, že jinak by to malej musel alespon jednou absolvovat (ale nejsem si jistá, že je to pravda :-D ).
Každopádně, pokud má někdo pěknej chov a ty kočky to normálně snášej, tak proč ne. Pokud jde o umístovací výstavu útulku, jasně... ale jinak to fakt nechápu, o vyděšených ušaticích se mi zdálo ještě týden :(
GIO --- 13:44:12 22.2.2017
je to strasne.
MAIKOR --- 13:42:08 22.2.2017
to je mazec toto :-//
TESAY --- 13:30:56 22.2.2017
GIO: kamarádka chovala šarplaninské pastevecké psy a ano u pejskařů je to to samé. Má doma čtyři interšampióny - to se neodpouští. S chovem skoncovala před cca pěti lety kvůli lidem v klubu :(.