Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
DYDY
Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
[http://img191.imageshack.us/img191/6705/ringhq.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AGOG --- 22:01:47 27.12.2016
SFUMATO: jojo u všeho co se vypařuje a vaří a je uzavřeno je problém s tím, že plyny nadzvedávají přiložený materiál. Takže snad jen minimalizovat tu oxidaci. Co jsem četl tak pro fůzi je nejlepší foukací hořák. PB hořáky produkují příliš mnoho vzduchu. Ještě mě napadlo to hnát třeba přes dřevěné uhlí? To se používalo při tavení mědi atd. pro minimalizaci oxidace.
SFUMATO --- 14:11:58 26.12.2016
AGOG: Tak jako podobných tavidel se používalo třeba na granulaci velkomoravských gombíků. V podstatě e pracovalo s relativně čistým stříbrem nebo mědí a byla používaná tavidla....mám dojem jestli to nebylo na bázi chloridu mědnýho nebo něčeho podobnýho. Jenže u granulace nešlo o natavení plochy, ale jakýchsi styčných krčků, takže tavidlo mělo případně kam odtéct a nemuselo dělat nelechu pozděi, což bych se v případě plechu bál. Mám ale takový dojem, že u toho keumba nedochází k natavění spíš jako k difuznímů spojení bez tavby. Další věc a to máš pravdu je amalgamace, která celkem spolehlivě funguje na stříbrný i měděný slitiny, ale e tady právě nebezpěčnost výparů rtuti ti "zapékání"
??? --- 14:06:51 25.12.2016
Zdravim, mam takovy dotaz. Potrebovala bych na jednu věc, co jsem dostala, vytvořit "klícku" ze stříbrného drátu (asi stříbro, případně jiný kov, který bude dlouhodobě spolupracovat a bude zároveň vypadat alespoň trochu reprezentativně), abych jí mohla nosit u sebe jako přívěšek.
Ideálně teda v nějakém co nejkratším časovém intervalu (ano, jsem hrozná, ale ideálně bych chtěla, abych přišla, dělala tichou pozorovatelku, zaplatila a odešla s hotovým).

Není někdo, kdo by si na to troufal? Případně pošta.
AGOG --- 22:54:12 23.12.2016
Dočetl jsem se že to jde i na měď, ale psali, že je problém u slitin zlata a mědi, tedy nižších ryzostí s vychytáním teploty aby se to nerozteklo příliš brzy. Počítám, že bych zkoušel 20-24ct nebo tak něco. Asi slitinu se stříbrem.
AGOG --- 22:51:42 23.12.2016
SFUMATO: Vida, já se dočetl, že právě to "prosvítání" mědi se ve šperkařině používalo na různé barevné efekty. Díky to je zajímavý příspěvek. Jde o to, že n japonských mečových součástkách se takhle plech na slitině mědi dá vidět. A teď je otázka jestli bylo použito ke spojení rtuti, anebo teploty. Evidentně je to folie, protože na hranách to je zlatá vrstva ohrnutá. Ale ty jo dosáhnout dosednutí tak těsného aby došlo ke spojení na reliéfu nebude řádná sranda,+ jak píšeš aby se to netrhalo. Co to potřít nějakým tavidlem, ale aby to nebublalo a folie se neodfoukla bublinama? To asi nic nebude co?
SFUMATO --- 7:31:50 22.12.2016
AGOG: Hele pročítal jsem nějaký články a teoreticky by ty setiny mohly bejt na měď reálný. Co se nám stávalo u regenerace zlacený mosazi bylo to, že při teplotě kolem 300 stupňů nám začala difuzně prokvétat měď zlatou vrstvou a způsobila její zrůžovění. Když už funguje při takhle nízký teplotě, tak je teoreticky možný při třeba 500, že by se to spojilo, ale je otázka jak rychle bude při týhle teplotě měď oxidovat páč stříbro zůstává relativně bez oxidační vrstvy. A co se týká reliefu, řekl bych, že spíš bude otázka kázně než čehokoliv jinýho. Na plochu se taky nejdřív nanese folie, která se achátovejma palcema přihladí k povrchu, takže spíš vychytat aby se na prohlubeninách tenká folie netrhala.
AGOG --- 10:30:38 21.12.2016
Tak na stříbro to jde jak jsem se dočetl, jen se musí vychytat zdroj tepla kvůli oxidaci. Mluví se ale o rovných plochách. Mě by zajímalo jestli je možné o použít i na reliéfu.
AGOG --- 10:21:27 21.12.2016
Nevíte jestli je možnafůze zlaté folie bez pájky na měď podobně jako u keumboo ale větší tloušťky? Řádově v setinách až 0.1mm cca?
AGOG --- 9:39:23 8.11.2016
???: Ah ah já tě miluju!! :-D Dneska mu píšu!