Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
DYDY
Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
[http://img191.imageshack.us/img191/6705/ringhq.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
_VYKUTALENA_ --- 14:13:43 2.2.2018
Ahoj nevíte kde v Praze mi udělají kaučukovou formu za studena pro techniku ztraceného vosku? Jde o to že potřebuji odlít do stříbra materiál, který je velmi křehký a při vyšších teplotách se taví. Tento odlitek potřebuji vícekrát duplikovat. Proto potřebuji tu kaučukovou formu abych do ní pak vstřikovala vosk. Díky za cenné rady a tipy.
??? --- 15:08:18 17.1.2018
WAMP_ELF: Ja bych to zas tak cerne nevidel. Jsou v zasade dve varianty:
Varianta 1: pojistka
Mam par sperku, ktery mam vylozene jako pojistku na horsi casy (zombie apokalypsa, devalvace meny, utek do ciziny atd :)). Zaklad ale je, aby v podilu prace vs material bylo co nejmin prace a aby byly z materialu, ktery se daj dobre prodat. Stribro je nesmysl, to je moc levny. Platina je super, ale hrozne blbe se s ni pracuje. Takze zbyva zlato a diamanty, to jsou pomerne likvidni zalezitosti. Idealni pro tenhle pripad je nakoupit zlaty cihly a povesit si je na krk spolecne s pytlikem co nejvetsich a nejcistsich diamantu :)) Torque je taky v klidu. Nicmene nepocitej s tim, ze ti tohle neco vydela. I kdyby se cena zlata zvedla o pulku, tak prace bude stejne stat vic nez na tom vydelas.

Varianta 2: investice
Sperky jdou brat i jako investice. Ale na hodnote nabyvaj jedine sperky, ktery jsou bud uz v zakladu opravdu drahy, vzacny a podil prace je tam extremni nebo je v nich nejakej specialni kamen. Velky diamanty, velky opaly, zvlastni perly atd. Jedinecny kusy, ktery se delaj pro krale a kralovny a stojej mega a vic. Do tyhle kategorie patrej na zakazku delany sperky od Cartiera, Buccellatti, Sevan Bicakci a v podstate jakykoliv dalsi drahy sperkari, ktery delaj jednotlivy kusy a ne serie o milionech kopii. Tohle ale neni uplne v dosahu normalnich lidi.
WAMP_ELF --- 19:47:12 7.1.2018
hm, ok, jste mi to rozmluvili.
ZCR --- 14:27:30 7.1.2018
AGOG, WAMP_ELF: a u těch kovů je potřeba dát pozor ještě na to, že kromě investičního zlata se do ceny u ostatních promítá i dph
AGOG --- 13:52:07 7.1.2018
WAMP_ELF: Pokud investovat do kovu tak do slitku, nebo mince která je za váhu.
Nesmyslnost investice do šperků dokazují třeba snubní prsteny. Jeden stojí třeba 10000, je 14karátů a jeho váha je okolo 4g např. Takže pokud je 14ct cca za 600Kč/g tak hodnota kovu při prodeji je 2500Kč.
ZCR --- 21:05:03 6.1.2018
WAMP_ELF: se stříbrem dělá kde kdo, platina je vyšší dívčí, takže to tak jednoduché nebude. Ale jak jsem psal - pokud investuješ do šperku, není to investice do kovu, nýbrž do "přidané hodnoty".
O platině se teď dost mluví, ale asi jako u každého investování: babo raď :-)
WAMP_ELF --- 20:56:48 6.1.2018
ZCR: jde o torque. Tzn. pokud jde o typ ktery se vyrabi ze stribra, neplati ze pokud si "priplatim" za drazsi kov, promitne se to vicemene je do ceny materialu?
Mimochodem neni vhodna doba na nakup platiny?
ZCR --- 20:50:27 6.1.2018
WAMP_ELF: imho do žádného: u šperku tvoří hodnota práce/designu tak velkou část, že to víceméně není investice do kovu. Pokud šperk vyjde z módy a pak nenajde kupce, o tu hodnotu přijdeš, a zbude jenom kov/kameny.
WAMP_ELF --- 19:47:25 6.1.2018
Do jakeho kovu se vyplati investovat, myslim ve forme sperku? Vyjma klasickeho zlata?
SFUMATO --- 12:45:18 4.1.2018
DAGIMAGI: Ahoj s titanem dělám celkem běžně. Můžeš se mrknout na dosavadní produkci na https://www.facebook.com/ursuluscraft/?ref=bookmarks