Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
pifka z malých pivovarů & hospůdky kde je točej (Cz, Sk)
TSOH
klub zaměřenej jen na kvalitní piva z malých pivovarů (které nejsou ještě prodány mimo Cz) a hospůdky kde je točej... [http://dolbrusnice.sweb.cz/FotoVelk/Pulitr.jpg]
Mapa výrobně činných pivovarů České republiky https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1R5gVvFc4Czz085esg-Mwv8aE6rI&ll=49.77907106623459%2C15.530104250000022&z=8
http://www.pividky.cz/fakulta.php
http://www.pivovary.info/showpage.php?name=prehled
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HRKY --- 13:04:44 25.11.2012
V letos obnoveném pivovaru U tří růží, jehož tradice začíná roku 1405, kdy "Sládek Beneš získává várečné právo pro dům U Tří stříbrných růží. Začíná se tak psát jedna z nejdelších kapitol pivovarnictví na českém území.", jsme byli před týdnem.

Vzhledem k lokalitě je dobré se připravit na trochu vyšší ceny a možnost zvýšeného počtu nejen rusky mluvících nejen turistů. Prostředí pivovaru-restaurace je příjemné, dvoupatrové a nekuřácké, personál milý a ochotný a celkem i rychlý - aby také ne za ty prachy.

Z jídel určitě stojí za to cokoliv ze specialit, který dělají na vlastním pivě - třeba hovězí beer-burger, nebo klasické vepřové koleno s krásně vyškvařenou kůží a geniální klášterní hořčicí - mimochodem na téma klášterní hořčice padlo nemálo vtipů ne nemálo úrodnou půdu. -;)
Z dalších jídel rozhodně doporučuju kančí ragú se šípkovou omáčkou a bramborovými plackami!

A konečně k samotnému pivu. "Velké" pivo točí do sympatických skleněných skel o obsahu 0,4l a "malé" do 0,25l, což je sice vzhledem ke koštu věc suprová, opět se však negativně promítne do zůstatku Vašich finančních prostředků po ukončení návštěvy tohoto sociálního zařízení.

Světlý ležák: "Spodně kvašené pivo plzeňského typu s obsahem alkoholu 5 %. K vaření světlého ležáku používáme nejkvalitnější české suroviny a tradiční postup výroby." -pivko bylo chutí, vůní a vzhledem v pořádku; bylo však přesycené. Neváhal jsem se o tom zmínit před číšníkem, který neváhal a dal mi za pravdu. Prý o tom sládek ví a řeší, standardně prý tak sycené není.

Tmavý ležák: "Spodně kvašené pivo s obsahem alkoholu 5 %, vařené z 5 druhů sladu a žateckého chmele. Silná barva, jemný chmelový nádech." -vynikající, s výraznou chutí melty.

Vienna Red: "Speciální červené pivo vařené z vídeňského a karamelového sladu s extraktem původní mladiny 15 stupňového piva." -evidentě oblíbeno něžným nejen pohlavím.

Amber Ale: -také moc dobré, chuť výrazně ovocná a chmelová.

Ostatní druhy piva myslím neměli na čepu, jinak nevím, proč bychom je neochutnali.
Celkově jsme byli celkem dost spokojený, turisti nějaký byli, ale bylo to v pohodě. Poseděli jsme asi od šesti do půl dvanáctý , kromě kančího ragů jsem měl jen pivka a skásli mě asi o sedmset, ani sem nemrk. Každopádně jsem nelitoval -mimo jiné jsme byli dokonce obdarováni panákem nějaké domácí slivky, která byla fakt naprosto luxusní - a naštěstí neprodejná, protože to bych tam byl utratil určitě ještě mnohem víc!

Pivovar - U tří růží Praha
http://www.u3r.cz/cz/minipivovar
HYPNOGEN --- 9:48:09 25.11.2012
SAMMAEL: Avar je fakt strašný ekl :( vůbec nechápu ty místní.. ta sračka má fakt potenciál vyhrát soutěž o nejhorší české maloprodukční pivo

ale Polsku bych vrátil tebe, ať příště víš, o čem mluvíš...
SAMMAEL --- 17:58:23 24.11.2012
Dnes jsem okoštoval produkci pivovaru Avar v Hlučíně. Něco tak strašlivého jsem už dlouho nepil. Světlá 12° byla jen hořká voda, naprosto bez vůně či nějaké zajímavější chuti, ale podivně těžká. Zkusil jsem ještě 12° kvasnicovou a to už jsem málem nevydejchal. Prakticky to samé jako předchozí, ale ještě navíc pachuť a čuch starého plastového kýble. Částečně bych to asi připsal na vrub špinavým trubkám, ale už základ stál nejspíš za prd. Na ochutnávku tmavého jsem již neměl žaludek. Obzvlášť když jsem viděl jak si na tom místní pochutnávají.
Měli bychom Slezko vrátit Polsku, nebo nám za to pivo Němci vyhlásí válku :-)
SAMMAEL --- 19:25:32 11.11.2012
Tak jsem okoštoval produkci ze Štiřína a jsem docela zklamanej. Snad poprvé v životě jsem pil IPA, které bylo sladké jako cumel. To samé jejich pšenice světlá dvanáctka. Přijde mi, že uvaří jedno pivo a pak jen domíchávají ingredience.
RAV --- 15:19:40 25.10.2012
PIPIN: ten link by s ahodil do zahlavia :-)
JND --- 20:19:58 23.10.2012
Dík
PIPIN --- 9:00:02 23.10.2012
JND: Já zase koukám většinou sem: http://www.pividky.cz/mapa.php
HYPNOGEN --- 8:36:59 23.10.2012
JND: http://www.kartografie.cz/tituly-pro-verejnost/pivovary-ceske-republiky
je v tom i brozura / knizka, kde jsou vsechny ty informace, jako je adresa, gps atd.