Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jsem jako puzzle - život po transplantaci...
DULINKA
Jsem takové puzzle - jsem po transplantaci (nejedné). Jak to zvládám? Někdy dobře, někdy špatně..., jako všechno v životě...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DULINKA --- 18:22:36 7.1.2010
Já za život brala různé léky - Samdimunn, Rapamune, Imuran..., nyní z imunosupresivberu toto: Prograf, Celcept, Prednison nikdy ani nyní jsem nedoplácela - je to velmi divné...SIN:
SIN --- 18:52:54 5.1.2010
DULINKA: pojistovnou asi ne, spis ruznyma lekama.
DULINKA --- 17:49:17 5.1.2010
To je divné, já na imunosupresiva v IKEMu nedoplácela nikdy, na jiné léky ano. Proč tedy někdo doplácí a jiný ne? Nemůže to být pojišťovnou? Mám pojišťovnu Ministerstva vnitra..., nevímSIN:
SIN --- 14:51:28 3.1.2010
DULINKA: V Ikemu jsem na imunosupresiva doplacel ze vsech lekaren nejmene, ale doplacel. Pak jsem nasel u nas lekarnu u velky fakultky a tam je to bez doplatku.
DULINKA --- 0:16:23 3.1.2010
Ahojky, zásadně vyzvedávám léky v IKEMu v lékarně, tam jsem nikdy na imunoupresiva nedoplácela ale na jiné léky ano, ale vždy to bylo méně než u nás..., př. čas od asu potřebuji do žíly lék obsahující železo. ferlecit se to jmenuje, u nás v Havl. Brodě mi řekli že již tento lék nevedou, ale mají jiný se stejnými účinky a tam chtěli za balení doplatek 1900 Kč, v IKEMu jsem Ferlecit normálně sehnala a stál cca 800 Kč za balení (tedy šest ampulí)...SIN:
SIN --- 18:05:30 30.12.2009
Asi jste uz na to prisli sami, ale pro jistotu: setkal jsem se s tim, ze doplatky za leky, ktere nezbytne potrebujeme (imunosupresiva napr. Prograf), se mohou lekarna od lekarny zasadne lisit. Setkal jsem se s doplatkem 900 Kc , ale taky s doplatkem 0 Kc na stejny lek. Doporucuju zjistit si v okoli, jak na tom ktera lekarna je. Obvykle lekarny u velkych zdravotnickych zarizeni maji doplatky nizzsi.
DULINKA --- 10:50:09 21.12.2009
No, to je krásný - přeji Ti to moc..., Já byla poprvé transplantovaná v necelých třinácti letech, sice to bylo hodně těžké - ledvina se stále odhojovala, ale pravda tehdá před 18 lety byly trochu jiné podmínky než dnes, některé léky, které jsou dnes, nebyly, nebo byly v plenkách. Přesto mi připadalo, že je to zázrak.PAN:
PAN --- 8:10:43 21.12.2009
Jsem po transplantaci ledviny.Je to uz 4a pul roku.Zvladam vse jako pred ni.ziju plnohodnotny zivot.Bez zadne diety a nakych priblbich omezeni.Ano clovek se musi hidat.Ale co.Je to bomba
SHEALA --- 22:46:12 17.12.2009
DULINKA: hele tak me napada ... pravdepodobne mas narok na castecny invalidni duchod ktery IIRC muzes pobirat nezavisle na tom zda pracujes ci nepracujes.
DULINKA --- 11:30:31 17.12.2009
Nevím přesně, jak to napsat...,doma žijeme jeden pro druhého. Po škole jsem nastoupila do práce kde pracuji dodnes, ovšem když bylo zle byla jsem zrovna na mateřský - únava k zešílení..., před chlapem brečet stále nemůžeš..., kamarádi postupně zmizeli (něco jako, hlavně na mě nenavaluj svoje problémy). Pak zjistíš že seš úpně mimo..., když jsem se vracela dopráce na mém místě byla již jiná osoba, ovšem se stejnou kvalifikací..., dělala jse takovou děvčku pro všechno. Slýchala jsem věty - teď máš ledvinu, jsi na tom zdravotně lépe než před mateřskou..., nikdo nechápe problémy s imunitou, problémy s krevním obrazem, s tím zápasím dost - musím si píchat EPO, jinak vůbec nefunguju..., nemá smysl to někomu vysvětlovat (člověk navíc pro Prednisonu stále přibírá), dnes se snažím důsledně se držet zásady: Nemluvit v práci o svejch problémech, udělat svou práci a odejít.Je fak že teď je to lepší, "hvězda, která nastoupila za mě od nás odešla, plat ve školství..."Teď učím konečně to, co jsem vystudovala, ale už se nechci nějak citově v práci angažovat, vím, že taky můžu ze dne na den odejít nebo být odejita.. Ale jinak máš absolutní pravdu, člověk po operaci, jako když se znovu narodí - veškerou energii se snažím dávat dětem, rodině...Ale to všechno jistě znáš...s tím společensky mimo máš úplnou ravdu, chtěla bych mít možnost jít s někým na kafe, jít do kina...a tak. Popovídat si, tak trochu se vykecat, ale najednou to nejdeSIN: