Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
LOHAS - Nové životní trendy
LALINA
V TOMTO KLUBU SI BUDEME VŠÍMAT VŠEHO, CO MŮŽEME PRO SVOJE ZDRAVÍ DĚLAT, KDYŽ ŽIJEME VE MĚSTĚ- VE VELKOMĚSTĚ.
Možnosti jsou sice omezené, ale jsou.
Prosím dávejte sem svoje tipy, vychytávky, otázky, úvahy, zkušenosti, rady, odkazy.
Mělo by se tu objevovat cokoli z nejširšího spektra - kromě doporučování léků, stimulátorů a podobnýho chemicko-hormonálního bordelu, který ze zdraví dělá tvrdej byznys.
NEPIŠTE, že nejlepší je odstěhovat se na venkov:))
NEHÁDEJTE se, jestli nějaký způsob je dobrý nebo špatný - každýmu funguje něco jinýho a v tomhle klubu se každý může inspirovat i věcmi, na které by třeba dřív nepřišel, nebo je odmítal.

NĚKTERÉ KLUBY PRO JEDNOTLIVÉ OBLASTI ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU:
[ DETOXIKACE PRO ZDRAVÍ_ ]
[ JÁ A MUJ ČLOVĚK - práce s člověkem snadno a rychle ]
[ Trvale udržitelný rozvoj - Sustainable Development, Trvale udržitelný ekosystém ]
[ FAIR TRADE ]
[ Biotextil ]
[ Biopotraviny a jine bioprodukty - kam pro ně, co nam jak chutna? aktualni tema: dovolena na ekofarme.) ]
Přírodní kosmetika-patlimatli
[ jezdime na alternativni pohon C3H8+C4H10 a dalsi (LPG,vodik,stlaceny vzduch,elektrina....) ]
[ DOMÁCÍ EKOLOGIE / dobrovolna skromnost ]
[ Lesní mateřská škola ]
[ Nepodmíněný Základní Příjem ]

EXTERNÍ ODKAZY JSOU HLAVNĚ NA NÁSTĚNCE, tady jen:
LOHAS-Wikipedia
ekologická stopa
Společnost pro trvale udržitelný život - Stužka
SPOLEČNOST PRO FAIR TRADE
Sdružení Zdravý životní styl
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LALINA --- 10:10:37 4.12.2014

Dobrý den,
mám tady pozvánky na naše akce v Praze.
Jedna se týká naší výstavy Camphilské společenství na soutoku času a její vernisáže.
více najdete zde: http://www.gja.cz/

Také máme setkání pro zájemce, kteří by se chtěli více zapojit do našeho utváření svobodného statku na soutoku v duchu komunitou podporovaného zemědělství - pozvánka je tady.
Vítejte na stránkách Svobodného statku na soutoku - Setkání ke KPZ 11.prosince
http://www.svobodny-statek.cz/...delstvi/novinky/pozvanky-na-akce/setkani-ke-kpz-11.prosince?back=40

Ještě bych rád zmínil naši potřebu spolupracujících lidí, kterou už dlouho máme zveřejněnou zde http://www.camphill.cz/2014/06/hledame-nove-spolupracovniky.html
a naši výzvu ohledně budování svíčkařské dílny najdete tu. http://www.camphill.cz/2014/10/svickarna-v-camphillu.html

Tyto zprávy můžete šířit a sdílet.

Přejeme klidný advent a těšíme se na setkání na jarmarku v Obci křesťanů (13.12. od 10:00 - 18:00 na Špejcharu 3) či jinde.
Za camphillské společenství z Českých Kopist srdečně zdraví
Jaroslav Lenhart
ATTILAH --- 0:11:00 1.12.2014
Nebylo tu?
Pronájem farmy - Biofarma Žatec
http://www.biofarma-zatec.cz/pronajem.aspx
JAGA --- 7:05:16 16.11.2014
my zase příští týden pořádáme tohle - konference o hnutí Transition na Toulcově dvoře:
Transition - změna k lepšímu
http://www.permakulturacs.cz/...tion=com_community&view=events&task=viewevent&eventid=383&Itemid=157
LALINA --- 9:06:09 13.11.2014
Milí přátelé,

V úterý 18.listopadu od 18.30 ve Vile Flora bude další Setkání zakladatelů a podporovatelů nových alternativních škola škol.

Kromě tradiční spontánní výměny zkušeností a informací plánujeme povídání Tomáše Kuby, o tom jak waldorfská škola Dobromysl postupně zdolávala všechna administativní, právní a sociální úskalí před tím, než v září 2014 úspěšně otevřela 6 tříd – doufáme, že tyto zkušenosti mohou být nápomocné všem těm, kdo jsou na cestě k založení školy.

Pavel Kraemer vás seznámí s dodnes nepříliš dobře pochopenou sociální trojčlenností Rudolfa Steinera v kontextu vytváření zdravého sociálního společenství rodičů, učitelů a žáku. Co v praxi znamenají a neznamenají ideály svobody, rovnosti, bratrství ? Jak předcházet krizím a konfliktům ? Pokud bude čas a zájem, je možné povyprávět o některé z mnoha alternativních škol, které letos navštívil v Indii.

Setkání je otevřené všem, ale je dobré se předem přihlásit na inovativnivzdelavani@gmail.com inovativnivzdelavani@gmail.com nebo na facebooku https://www.facebook.com/events/753342598054159/?fref=ts .
Příspěvek 200 Kč. Pokud by tato částka byla pro Vás překážkou k účasti, je možné ji snížit na 100 Kč.

Těšíme se na Vás

http://www.inovativnivzdelavani.cz .
LALINA --- 9:06:02 13.11.2014
CONTINUITY: jo :))
CONTINUITY --- 0:16:52 13.11.2014
LALINA: Tak lidi mají od přírody velice rozdílnej stupeň pružnosti, bez ohledu na to, co dělají, já třeba vysokej, a ty jsi celkem zjevně opačnej konstituční typ a tím pádem pro tebe cokoliv takového bude těžší a nepříjemnější, zase ale máš jiné výhody :))
LALINA --- 11:29:25 12.11.2014
CONTINUITY: no zkouším, to, ale dost trpím...ani v mládí mě to nijak nevyhovovalo. Ale zkouším to, protože si uvědomuju, že je to zdravý. Nicméně to zase nechci moc lámat přes koleno:)))
CONTINUITY --- 0:12:01 12.11.2014
LALINA: to je moc dobrý :)

Teď na kurzu herectví jsem byla v páru s klukem, cca o 20 let mladším (18 let). Má namakanej vršek, očividně zvedá činky, aby měl pěkný bicepsy a ramena....ale nezvládá dřep. Když jsme měli napodobovat pohyb toho druhého, a já šla do kolen, jemu v kolenech lupalo, sténal, a nakonec to nahlas vzdal: sorry, to prostě nezvládnu.... Mladej, zdravě vypadající člověk.

Odjakživa vnímám dřep jako odpočinek, a jsem za to ráda. A od té doby, co jsem si toho vědoma vědomě, volím si třeba i umýt podlahu hadrem, místo té super vychytané věci na tyčce :) Prý se prokázalo, že ženy, co myly podlahu hadrem, měly mnohokrát menší výskyt problémů s kyčlema. Ráda se k nim připojím, je to příjemný :)
LALINA --- 15:44:48 15.10.2014
Jak ozdravit maso? Ozdravte běžně kupované maso pivem:


Vím, co vás napadá: "to jakože zapijeme maso pivem a bude to zdravější?" Ne, ale pokud maso naložíte na 4-6 hodin do marinády (pivo, olivový olej, sojová omáčka a koření, podle chuti), stane se něco velmi pozitivního.
Pivo dramaticky snižuje úroveň chemikálií v průmyslově vyráběném mase, které mohou způsobovat rakovinu. Pivo je více účinné než víno a maso marinované v pivu i lépe chutná. Pokud je maso v pivě marinované více než 6 hodin, snižuje zároveň i množství nebezpečných heterocyklických aminokyselin (HAS), které přirozeně vznikají při pečení nebo grilování masa. Ve srovnání s masem, které v pivu marinované nebylo, to může být až o 90%. Samotnou marinádu už pak nekonzumujte.
Tento efekt není vůbec zanedbatelný. Jen abyste pochopili souvislosti, tak například maso z krávy, která konzumovala celý život trávu, je ve srovnání s masem krávy která trávu nikdy v životě neviděla asi takový, jako mezi Rols Roycem a Trabantem - a to doslova. Maso z velkoprodukce obsahuje antibiotika, růstové hormony, koncentrované toxiny a choroboplodné bakterie, což moc dobré zdravé tedy není.
Pokud nemáte na výběr, pivová marináda je cestou menšího zla. Pokud se nepostaráte o své zdraví dnes, zítra budete nuceni investovat do "ozdravování" u lékaře a v nemocnicích. Co si vyberete?

Podobně je to i s ostatním masem nejen s kravským. Všechny masa prodávané v obchodních řetězcích obsahují antibiotika, růstové hormony, koncentrované toxiny a choroboplodné bakterie.

JAGA --- 8:08:31 10.10.2014