Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
LOHAS - Nové životní trendy
LALINA
V TOMTO KLUBU SI BUDEME VŠÍMAT VŠEHO, CO MŮŽEME PRO SVOJE ZDRAVÍ DĚLAT, KDYŽ ŽIJEME VE MĚSTĚ- VE VELKOMĚSTĚ.
Možnosti jsou sice omezené, ale jsou.
Prosím dávejte sem svoje tipy, vychytávky, otázky, úvahy, zkušenosti, rady, odkazy.
Mělo by se tu objevovat cokoli z nejširšího spektra - kromě doporučování léků, stimulátorů a podobnýho chemicko-hormonálního bordelu, který ze zdraví dělá tvrdej byznys.
NEPIŠTE, že nejlepší je odstěhovat se na venkov:))
NEHÁDEJTE se, jestli nějaký způsob je dobrý nebo špatný - každýmu funguje něco jinýho a v tomhle klubu se každý může inspirovat i věcmi, na které by třeba dřív nepřišel, nebo je odmítal.

NĚKTERÉ KLUBY PRO JEDNOTLIVÉ OBLASTI ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU:
[ DETOXIKACE PRO ZDRAVÍ_ ]
[ JÁ A MUJ ČLOVĚK - práce s člověkem snadno a rychle ]
[ Trvale udržitelný rozvoj - Sustainable Development, Trvale udržitelný ekosystém ]
[ FAIR TRADE ]
[ Biotextil ]
[ Biopotraviny a jine bioprodukty - kam pro ně, co nam jak chutna? aktualni tema: dovolena na ekofarme.) ]
Přírodní kosmetika-patlimatli
[ jezdime na alternativni pohon C3H8+C4H10 a dalsi (LPG,vodik,stlaceny vzduch,elektrina....) ]
[ DOMÁCÍ EKOLOGIE / dobrovolna skromnost ]
[ Lesní mateřská škola ]
[ Nepodmíněný Základní Příjem ]

EXTERNÍ ODKAZY JSOU HLAVNĚ NA NÁSTĚNCE, tady jen:
LOHAS-Wikipedia
ekologická stopa
Společnost pro trvale udržitelný život - Stužka
SPOLEČNOST PRO FAIR TRADE
Sdružení Zdravý životní styl
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LALINA --- 9:17:45 12.9.2012
pozvánka od pavly Pickové, velmi originální a inspirující ženy, mé přítelkyně - možná někoho osloví:

Zdravím vás všechny, a posílám zprávu, neboť jsem opět na chvilku u PC. - do programu našeho sdružení Zdravý životní styl byl přijat můj návrh na cyklus
setkávání na téma: Jak přežít jiným způsobem života.

První setkání bude ve čtvrtek 18.10.2012 od 18.30hod. v pronajatém sálku v Obci křesťanů, v suterénu, na adrese Na Špejcharu 3, Praha 7, ( vedle Izraelského velvyslanectví ).
Besedu povede Martin Kolár, který tvoří ekologickou usedlost se zaměřením na bylinářství. Je to velmi zajímavá osobnost a ví toho hodně i o kamenech, místech působení, a dalších úkazech.

Mým záměrem je vedle setkávání se zajímavými lidmi, aktivní účast přátel, kteří přijdou s nápady jak si uspořádat život po stránce zdravého životního stylu - spolupráce při výměně informací, rad, semen, plodů a možností, které můžeme poskytovat jeden druhému.
Třeba nabídka pronájmu pozemků, které nemůže někdo už opečovat a jiný by rád, ale nemá. Domluva vzájemných návštěv a seznamování s novými přáteli.

Pokud se to podaří, přijde na tu první besedu nádherná osobnost Ing. Radomil Hradil s pohledem na duchovní složku zahrady a využití biodynamického zemědělství. A domlouvám se s dalšími zajímavými lidmi.

V programu budou takováto setkávání jednou za měsíc - v podzimním, zimním a jarním období. V létě se budeme setkávat už v přírodě.

Předejte, prosím tuto zprávu svým přátelům, kteří jsou podobně zaměřeni. Změna v životě je možná. Myšlenky jiného způsobu života jsou v této době velmi potřebné. Objímám všechny Pavla
JAGA --- 10:47:28 9.8.2012
Setkání přátel permakultury - Toulcův dvůr Praha, 31.8. - 2. 9., přednášky, besedy, filmy, workshopy, setkávání... více info na www.permakultura.cz, Události, pak na spodní liště prokliknout na Kalendář (nikdo to tam nemůže najít).
JANYNA --- 10:11:14 14.6.2012
LALINA: Díky, o tomhle jsem si vždycky chtěla poslechnout.
LALINA --- 8:41:00 14.6.2012
Ahoj,

přeposílám odkaz
na zajímavou přednášku (cca 20min.) o sociální trojčlennosti, kde
jsou pěkně vysvětlené docela základní rysy i návrhy, jak to zavést
na začátek...

Nepotrebujem politikov - David Sulík - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=Tt5d3JIg3m0


Zdraví J.
JANYNA --- 15:25:30 13.6.2012
LALINA: To zní jako dobrá akce. Doufám, že se vám přihlásí dost lidí. :-)
LALINA --- 13:22:47 13.6.2012
ahoj lidi,
chtěla bych se zeptat, jestli byste neměli v zásadě nic proti tomu vzít do vašeho auta pár lidí na společnou cestu za Prahu. Jsou to senioři-členové Sdružení Zdravý životní styl, kterým bychom chtěli udělat radost, aby se dostali ven, něco poznali, byli zase pospolu.
Máme v plánu navštívit například Camphill v českých kopistech, možná ekofarmu Vlkaneč, hospodářství členky SZŽS Pavly Pickové v Očihovci apod. (dalším tipům od vás se nebráníme)
Byl by to jednodenní výlet, nejspíše nějakou sobotu září-říjen, na benzín by každý přispěl.
Taky pokud byste věděli o dalších eventuelních řidičích, prosím, oslovte je, já každého neznám:-)
LALINA --- 10:51:21 15.5.2012
JIŽ DNES

Ekologická sekce České křesťanské akademie
zve na besedu

Příprava a využití geneticky modifikovaných rostlin

Na toto téma promluví RNDr. Viktor Žárský, CSc.
Katedra experimentální biologie rostlin PřF UK Ústav experimentální botaniky AV ČR

Úterý 15. května 2012
Klášter Emauzy (přízemí) Praha 2, Vyšehradská 49
Začátek v 17.30 hodin předpokládaný konec do 19.15 hodin
Česká křesťanská akademie
Vyšehradská 49, 128 00 Praha 2, tel. 224 917 210
e-mail: jne@centrum.cz http://www.krestanskaakademie.cz/
LALINA --- 12:11:29 30.4.2012
kdo se chcete vzdělávat o možném budoucím způsobu života a nového společenského systému, jsou tu nějaké nabídky:Chtěli bychom Vás informovat o následujících zajímavých akcích:

Od zítřka, tedy soboty 28.dubna do úterý 1.května bude v Kutné Hoře probíhat 4.ročník „České konference“ neboli „Porady o stávajícím životě a možných výhledech života v České republice“ . Jedná se o setkávání osobností zastupujících v současné době nejrozličnější filozofické, intelektuální a duchovní směry a proudy v českých zemích. Z hostů nás tentokrát navštíví Emil Páleš, Táňa Fischerová, Jaroslav Krček, Pavel Kraemer, Alfred Strejček, Anežka Janátová, Petr Hradil a mnozí další. Více na http://www.ceska-konference.cz/

Od pátku 5.května se na waldorfském lyceu v Praze bude konat seminář s Florianem Schulzem a Tomášem Mandíkem. Tomáš Mandík je učitel fyziky a třídní učitel z Písku. Florian Schulz je přední německý odborník na fenomenologickou výuku fyziky, v současné době působící na Windrater Talschule - škole, která jde cestou intuitivní pedagogiky, usilující o větší propojení s přírodou a skutečně autentický vztah učitele a žák, vedoucí k vnitřní svobodě. Tentokrát se hlouběji ponoříme do tajů elektřiny a magnetismu. Tato témata se vyučují jak na druhém stupni waldorfské školy, tak na střední škole. Dotkneme se ale také otázky jaderné energie a jejího vlivu na člověka. Více informací je na http://www.wlyceum.cz/web/vzdelavani-ucitelu-2/

V neděli 6.května se bude v Divadle na Kampě od 18 h konat přednáška Floriana Schulze s diskuzí s na téma: Ovládáme moderní techniku nebo ona ovládá nás? – otázky atomové energie a elektromagnetického záření a jejich vlivu na člověka v kontextu aktuálních událostí (Fukushima). Více na http://www.skolazivota.net/ nebo http://www.divadlokampa.cz/divadlo/

Od 5.května se v Semilech bude konat jarní akademie NAUKA O SMYSLECH ČLOVĚKA JAKO PRVNÍ ZÁKLAD ANTHROPOSOFIE. Akademii tentokrát povede Dr. Dušan Pleštil, prof. W. Schad se bohužel musel z osobních důvodů omluvit.

Ve čtvrtek 24.května bude ve Waldorfské škole v Semilech od 17 h přednášet Terry Boardman na témata: Rozpad kapitalismu a sociální trojčlennost, esoterický význam roku 2012 a Ahriman ve 21.století.

Ve dnech 25.-27.května bude na waldorfském lyceu v Praze seminář s Terry Boardmanem věnovaný současný politickým a spirituální proudům a v souvislosti s tím též situaci dnešní mládeže a jejího směřování. Terry Boardman je přední antroposofický historik a politolog, učitel angličtiny. Spolu s Markusem Osterriederem již třikrát navštívil Prahu v rámci akce „Růže a kříž“ . Více na http://www.wlyceum.cz/web/vzdelavani-ucitelu-2/

V sobotu 26. května od 20 h bude v Divadle na Kampě Terry Boardman přednášet a diskutovat na téma: Rok 2012 a nová doba – Politická, kulturní a duchovní situace dneška. Co nastane a nenastane koncem roku 2012. Více na http://www.divadlokampa.cz/divadlo/

V pondělí 28. května odpoledne bude v Divadle na Kampě Terry Boardman přednášet a diskutovat na téma: Situace dnešní mládeže –Jaké duchovní impulsy s sebou přinášejí, jak nacházejí své místo ve světě. Přednáška se koná v rámci setkání mládeže (pro waldorfské studenty a absolventy, ale i další zájemce), o kterém Vás rádi informujeme.

V pondělí 28. května se od 10 do 15 hod v Senátu České republiky koná konference na téma: Rozdílné koncepce vzdělávání a jejich důsledky - Kterou cestou se chceme vydat? Vystoupí Zdeněk Helus, Ivan Smolka a další.

Ve čtvrtek 24.května začíná v Mojvírovciach na Slovensku nový cyklus Školy angeologie, kterou vede Dr. Emil Páleš. Více na http://www.sophia.sk/

V úterý 5.června v 18 h bude Terry Boardman přednášet v Antroposofické společnosti v Praze.

Ve dnech 6.,7.,8. června bude Terry Boardman přednášet v Bratislavě na tato témata:
Kaspar Hauser, rok 2012 -pravda, konšpirácia či konšpiračná teória?, USA, Čína, Rusko - kto je náš spojenec alebo čo sa deje vo svete?

15. -20. července bude v Pardubicích intensivní týden věnovaný výuce cizích jazyků (Alexander Templeton) a interkulturní pedagogice (Christoph Doll). Kromě toho přivítáme Uwe Buermanna, Ivanu Zejdovou, Zdenu Sýkorovou, Renatu Krásovou, Helenu Kožušníkovou a další. Více na webu waldorfského lycea.