Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Myšlenkové mapy (Mind Maps)
VIDA
Myšlenkové mapy (Mind Maps) - koncept, tvorba, nástroje a využití v praxi.

Stručný návod na tvorbu myšlenkové mapy – jako myšlenková mapa (Workaholic na webu Mít vše hotovo)

Více na nástěnce.


[http://img688.imageshack.us/img688/7020/mindmapszahlavitranspar.png]

Související auditka: [ Paměť a učení ] | [ Topic Maps ] | [ Vizualizace informace ].
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 22:51:17 6.7.2017
Blog SHINE: Myšlenkové mapy - nejlepší přítel paměti
V článku mě zaujalo "klikatelné pdf" v příloze. Tváří se to jako normální pdf, ale může si v tom klikat jako v Mindjetu. To jsem ještě neviděla. Akorát přemýšlím, jestli bych to využila...
??? --- 23:12:07 20.5.2017
Kreativní slovník - učení jazyků prostřednictvím slovních map.
Tohle se mi líbí. Podobné mapky jsem si dělala, když jsem se učila na zkoušku z angličtiny. (via Forbes)
??? --- 17:54:26 8.5.2017
???: tak si odpovím sám situační zprávou stran Mindjet Mind Manageru.
V současnosti to vlastní Corel, takže je otázka, jak dál s vývojem, a jestli to prostě nemaj jenom jako další segment v portfoliu.
Verze pro Mac je už asi tři roky ta samá, resp. od r. 2013 nebo 2014, kdy jsem to přestal používat, se změnila cca z 10.2 na 10.6. Takže Mac je asi moc neoslovuje, ale na druhou stranu aspoň to pořád funguje. Fakt je, že na Macu je mnohem větší konkurence, aspoň mi to tak přijde, a v korporátním segmentu na Windows prostě víc vydělaj.
Verze pro Windows je momentálně 17.2, pořád 32bit, a stojí hroznej ranec, i když mi support velkoryse nabídnul 10% slevu. Na i5 s 8GB RAM, Win 7 Pro to ale lítá jako z praku a že mám za ty roky naučený ovládání, klávesový zkratky a podobně, koupim si to.
Verze pro iOS je sice pořád víceméně funkční, spíš méně než více (to jim nikdy nešlo), už je nepodporovaná a nevyvíjená a údajně pracují na nové, ale nevyjde určitě letos (říká support).
??? --- 12:36:59 3.5.2017
A ještě doporučení:
Scapple: https://www.literatureandlatte.com/scapple.php
Skvělá věc, když si chci jen tak textově čmárat, přesouvat text a dělat spojení jen tehdy, když chci já. Není to mindmappingový nástroj, takže nás nenutí dělat větve a automaticky nic nepřesouvá.
Asi takhle: https://www.literatureandlatte.com/gfx/scapple-paper_to_digital-lg.jpg
Používám ho asi dva roky a už má mezi hračkami své pevné místo.
??? --- 10:10:33 3.5.2017
???: To by mě taky zajímalo, kdo ho teď používá. Měla jsem ho před pár lety, byla jsem spokojená, ale vlastně si nemůžu vzpomenout, v čem byl dobrej nebo lepší než ostatní nástroje. Teď mám od Mindjetu jen appku na android, která se mi zatím z mobilních hraček osvědčila nejvíc. Snadná obsluha a čtení freemindu tam a zpátky. Víc nepotřebuju.
??? --- 17:39:53 1.5.2017
Kdysi jsem používal Mind Manager od MindJetu, ale na Windows to bylo hrozně náročný na systémové prostředky. Používáte-li to někdo v současnosti -- je to pořád stejný moloch?

Jak jsem tu před dvěma a půl lety (před deseti příspěvky) psal, přešel jsem na MindMapple, ale ti přestali Windows podporovat, nebo aspoň pro ně vyvíjet... (což chápu -- korporace snese cenu za Mindjet a rozumnej freelancer si Windows nepořídí ;-]).
LINKOS --- 7:09:47 17.9.2016
R_U_SIRIOUS: kouknu na to
R_U_SIRIOUS --- 21:18:40 16.9.2016
LINKOS: TheBrain jsi zkoušel?