Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Myšlenkové mapy (Mind Maps)
VIDA
Myšlenkové mapy (Mind Maps) - koncept, tvorba, nástroje a využití v praxi.

Stručný návod na tvorbu myšlenkové mapy – jako myšlenková mapa (Workaholic na webu Mít vše hotovo)

Více na nástěnce.


[http://img688.imageshack.us/img688/7020/mindmapszahlavitranspar.png]

Související auditka: [ Paměť a učení ] | [ Topic Maps ] | [ Vizualizace informace ].
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 23:12:07 20.5.2017
Kreativní slovník - učení jazyků prostřednictvím slovních map.
Tohle se mi líbí. Podobné mapky jsem si dělala, když jsem se učila na zkoušku z angličtiny. (via Forbes)
??? --- 17:54:26 8.5.2017
???: tak si odpovím sám situační zprávou stran Mindjet Mind Manageru.
V současnosti to vlastní Corel, takže je otázka, jak dál s vývojem, a jestli to prostě nemaj jenom jako další segment v portfoliu.
Verze pro Mac je už asi tři roky ta samá, resp. od r. 2013 nebo 2014, kdy jsem to přestal používat, se změnila cca z 10.2 na 10.6. Takže Mac je asi moc neoslovuje, ale na druhou stranu aspoň to pořád funguje. Fakt je, že na Macu je mnohem větší konkurence, aspoň mi to tak přijde, a v korporátním segmentu na Windows prostě víc vydělaj.
Verze pro Windows je momentálně 17.2, pořád 32bit, a stojí hroznej ranec, i když mi support velkoryse nabídnul 10% slevu. Na i5 s 8GB RAM, Win 7 Pro to ale lítá jako z praku a že mám za ty roky naučený ovládání, klávesový zkratky a podobně, koupim si to.
Verze pro iOS je sice pořád víceméně funkční, spíš méně než více (to jim nikdy nešlo), už je nepodporovaná a nevyvíjená a údajně pracují na nové, ale nevyjde určitě letos (říká support).
??? --- 12:36:59 3.5.2017
A ještě doporučení:
Scapple: https://www.literatureandlatte.com/scapple.php
Skvělá věc, když si chci jen tak textově čmárat, přesouvat text a dělat spojení jen tehdy, když chci já. Není to mindmappingový nástroj, takže nás nenutí dělat větve a automaticky nic nepřesouvá.
Asi takhle: https://www.literatureandlatte.com/gfx/scapple-paper_to_digital-lg.jpg
Používám ho asi dva roky a už má mezi hračkami své pevné místo.
??? --- 10:10:33 3.5.2017
???: To by mě taky zajímalo, kdo ho teď používá. Měla jsem ho před pár lety, byla jsem spokojená, ale vlastně si nemůžu vzpomenout, v čem byl dobrej nebo lepší než ostatní nástroje. Teď mám od Mindjetu jen appku na android, která se mi zatím z mobilních hraček osvědčila nejvíc. Snadná obsluha a čtení freemindu tam a zpátky. Víc nepotřebuju.
??? --- 17:39:53 1.5.2017
Kdysi jsem používal Mind Manager od MindJetu, ale na Windows to bylo hrozně náročný na systémové prostředky. Používáte-li to někdo v současnosti -- je to pořád stejný moloch?

Jak jsem tu před dvěma a půl lety (před deseti příspěvky) psal, přešel jsem na MindMapple, ale ti přestali Windows podporovat, nebo aspoň pro ně vyvíjet... (což chápu -- korporace snese cenu za Mindjet a rozumnej freelancer si Windows nepořídí ;-]).
LINKOS --- 7:09:47 17.9.2016
R_U_SIRIOUS: kouknu na to
R_U_SIRIOUS --- 21:18:40 16.9.2016
LINKOS: TheBrain jsi zkoušel?
LINKOS --- 17:39:40 12.9.2016
mam takovy dotaz. Pouzivam nejaky Simple mind pro v telefonu. Celkem mi vyhovuje vizualne,ale co mi vadi je,ze nejde exportovat mapa,nejde to tedy ani tisknou atd. Schanim proto nejaky program,ktery by byl uzivatelsky privetivejsi,daly by se mapy prenyst do pocitace,tisknout atd.