Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Queer literatura
RAJALA
Literatura nesoucí témata LGBT, genderových stereotypů, nebo obecně otevřená literatura... Přečetli jste knihu, spadající do této kategorie, která se vám líbila, nebo byste jí naopak nikomu nedoporučili? ♀♀ = ♀♂ = ♂♂
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
COLOUR_BLIND --- 13:28:14 29.8.2018
první česká kniha o slashi a ovbecně ženské fanfikci: Veronika Abbasová: Fanfikce. Ženská literatura nového věku (2018)
??? --- 8:28:57 10.9.2013
LURA: Dokument určité doby ano, neříkám, že se mi nelíbila, ale ... no když nad tím tak přemýšlím, tak ji zkusím otevřít a uvidíme :)
LURA --- 12:43:15 9.9.2013
???: Mně přijde zajímavá i teď - jako příběh, jako dokument určité doby, trochu sentimentální, trochu nostalgická. Zařadila bych ji mezi knihy, co jsou na půdě a člověk si je čte o prázdninách, když prší. Je to kategorie, kam bych zařadila třeba i Pollyanu nebo Růži z Kavkazu od Čarské.
??? --- 18:14:52 8.9.2013
RUSALKA: také jsem ji četla a také to byla má první lesbická kniha. A vlastně víc k tomu napsat nemůžu, protože se ve mně do dnešních dnů žádný významnější dojem z té knihy nezachoval. Tenkrát se mi líbilo, že čtu něco lesbického, ale dneska už bych ji možná ani nedočetla.
LURA --- 16:11:25 8.9.2013
RUSALKA: Mám ji doma - a byla to první knížka na tohle téma, která se mi před lety dostala do rukou. Četla jsem ji nejmíň dvakrát, je pěkná, stou nadčasovostí máš pravdu.
RUSALKA --- 20:55:48 7.9.2013
Studna osamění (Well of Loneliness - Radclyffe Hall) je docela hustá knížka. Nečte se to úplně lehce, a to ze dvou důvodů. Je to napsané hodně rozvlekle, takže trvá se některými pasážemi prokousat, a je to trochu depka. Nicméně je to skutečně nadčasový kousek a mnohokrát jsem se v tom našla. Četli jste to tu taky někdo?
MINIBUBBLE --- 15:43:50 7.8.2012
OVERDRIVE --- 18:00:02 12.3.2012
MOJO_RISIN: Virginia Woolf - Orlando, i kdyz nevim, jestli je to presne to co chces. Mmchodem je to i nadherny film [nebo ze bych mel rad kyc] od Sally Potter tusim... konihu prikladam [txt, nevim jake ceske formatovani, za to sorry, kindle to pozere spravne... ted nemam cas... i kdyz zrovna tak nahodne procitam...]


Mel bych prosbu, kdyby nekdo mel nejakou knihovnicku elektronickych knih k tematu, neadal by volne ke stazeni nekam? Mam chut tohle tema zkoumat ze vsech stran [i z rekneme i nerekneme vedecke i z rekneme odpocinkove]... dekuji vdecne...

Kdyby bylo potreba nejakej webovej prostor, pripadne, pokud by nekdo k necemu chtel subdomenu domeny kyberja.cz [.org] muzem se domluvit [jak tady padlo, ze by snad nekdo chtel nejaky server na knihy LGBT a potreboval by domenu... stejne to platim a nemam cas na vlastni projekty, tak piste do posty, nebo i sem - book]

Woolfová - Orlando.txt (410906 B)
ELLENW --- 13:00:54 18.2.2012
MOJO_RISIN: napadá mě jedině román o vztahu s mužem, který byl ve skutečnosti žena (volně inspirované skutečnou událostí): Jackie Kay - Trumpet (rozhovor s autorkou: http://www.randomhouse.com/boldtype/0499/kay/interview.html)