Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Kontaktní rodičovství - attachment parenting
YMLADRIS
aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

[http://2.bp.blogspot.com/-bzSlgoYlelg/UmDXii7RvZI/AAAAAAAAAMU/6ooJOjsgXUM/s1600/524881_536524513026706_221286562_n.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MEDVED007 --- 11:31:09 28.3.2013
DALEEN: naše mladší taky furt blila ve velkém...živě si pamatuju, jak jsem kvílela u mudr kdy už to přestane....moudře se na mě podívala a pravila, že jedni její pacienti doma chovají ročního kluka v gumovém bazénku, protože neustále bleje....tak jsem usoudila, že na tom nejsme tak zle a hnedle mi bylo líp....a fakt se to potom začlo zlepšovat....
INUSHKA --- 10:08:18 28.3.2013
TORUVIEL: Obvykle ovšem ne na matku. Na tu se v tomto věku spíš se*e. Z vysoka :-D
NIENNA --- 9:30:49 28.3.2013
DALEEN: Neboj, přejde to... Je to indivindi jako vše...ale třeba u nás se to začalo prudce zlepšovat po půl roce... Minimálně se zlepšilo to, že už nebyla poblitá sama, ale někam nablila... takže jsme furt chodili s ubrouskama a utírali podlahu... :-) A postupně odpadlo i to... Teď v jedenácti měsících už nezvrací (a když, tak je někde nějaký zádrhel) a připisuju to jednak tomu, že je větší a jednak tomu, že se už tak nepřežírá... a hlavně tomu, že se hýbe... :-)

A souhlasím s TORUVIEL: ve věku maturitním se zvracívá fest...a není to nic příjemného... :-)
TORUVIEL --- 9:24:01 28.3.2013
MALKE: Ve věku maturitním se ale taky zvrací, nicméně už z jiného důvodu :-)
MALKE --- 9:02:08 28.3.2013
DALEEN: :)) Neboj, do maturity zvracet nebudou. I když oba moji jsou experti, neskončilo to ani s příkrmama - u prvního si nepamatuju přesně kdy, ale určitě jsem likvidovala i oranžové zbytky, druhý má sedm měsíců a zvrací sice míň, ale pořád ještě. Oba vypadají zdravě a šťastně, takže jsem to zařadila do repertoáru prostředků, jak zocelit matku, a doufám v lepší příští:c)
DALEEN --- 7:18:14 28.3.2013
NIENNA: Vháníš mi naději do žil, že možná jednoho dne nebudu neustále poblinkaná :)
NIENNA --- 22:44:27 27.3.2013
DALEEN: Tak to se omlouvám...opravdu to nějak zašumělo... :-) Myslela jsem, že jsem byla nesrozumitelná...
Taky jsem vždycky čekala minimálně půl hodiny...jinak jakmile jsem zvedla nožičky(a někdy ani to ne), tak to z Lenky začlo vytékat.... No, vyrostla z toho... Už není takový poblion...:-D
DALEEN --- 7:28:53 27.3.2013
NIENNA: Asi došlo trošičku k šumu :) Já jsem to pochopila a naprosto s tebou souhlasím. Mám dítko které blinká vždy a všude a pokaká se zásadně při kojení nebo těsně po něm. Většinou ale tak půl hodinky po krmení počkám,než ho přebalím.


MALKE: Tak to mám asi podobný exemplář jako tvoje děti. Je schopný poblinkat se i těsně před kojením :) Ale přijde mi, že když ho těsně po krmení položím a chci přebalit, tak z něj vyteče velká část toho co do něj před chvilkou nateklo :)
MALKE --- 19:31:40 26.3.2013
DALEEN: Já jsem to pochopila, ale když se to dítě těsně po krmení pokaká, tak ho musím stejně přebalit:) A to dělá dost dětí, takže přebalovat před krmením je IMO kontraproduktivní. Blily mi obě děti, a blily nezávisle na tom, jestli jsem je přebalovala - upouštěly i několik hodin po krmení, takže jsem usoudila, že je to jedno a přebalovala po jídle.
NIENNA --- 16:16:12 26.3.2013
DALEEN: Pracovala jsem v nemocnici na dětském přes deset let, takže si troufnu říct, že praxi mám a s manipulací nemám problém......přesto Lenka po jídle vytékala, pokud nebyla v klidu.... :-D
To jsem nijak zle nemyslela.....myslela jsem to tak, že některé děti jsou prostě vylévací. Někdy k tomu přispěje i nevhodná manipulace.... což je důvod, proč se v porodnicích doporučuje přebalovat před jídlem.... Nicméně to není dogma a není to vytesáno do kamene a většina maminek si režim uzpůsobí, jak jim vyhovuje...např. i z důvodů, že dítě během jídla vykoná potřebu...zjistí, že jim více vyhovuje přebalovat po jídle, tak to tak dělají....U nás to vhodné např. nebylo:-)
Jen jsem se snažila vysvětlit, proč se jako výchozí bod doporučuje přebalovat před jídlem.....:-)