Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Teorie a praxe kolektivních vztahů, polyamory, svobodné vztahy
CROME

Pratele, cilem teto diskuzni skupiny by mela byt seriozni debata na temata tykajicich se svobodnych (zamerne nepisi volnych) vztahu.

Vzhledem k tomu, ze se stale presvedcuji, ze nejrozsirenejsi model partnerskych vztahu monogamne-nuklearnich rodinnych bunek (jez jsou vysledkem vice nez 2000 let trvajici oprese krestanske-patriarchalni moralky) je jiz nadale neudrzitelny a do budoucna dokonce velmi destruktivni, je treba hledat jine formy radostnejsich a i spolecensko-kulturne udrzitelnejsich, svobodnejsich vztahu.

Je mozne milovat vice lidi? Je mozne zbavit se zarlivosti a majetnickeho chovani ve vztazich? Je romanticka laska opravdu tim spravnym idealem hodnym nasledovani?

Polyamory-Česky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KETHAMINA --- 14:25:43 18.10.2016
VIDEO: Manželé přizvali do vztahu kamarádku, ve třech jsou šťastnější - iDNES.cz
http://ona.idnes.cz/...tnerstvi-muz-zena-vztahy-1kc-/spolecnost.aspx?c=A161013_134041_spolecnost_bib
NEZNAM --- 17:24:47 14.10.2016
Ahoj,
píši za skupinu tří studentů sociologie UP v Olomouci, která hledá respondenty. V rámci výuky bychom chtěli provést výzkum zaměřený na téma, které jsme si se zájmem sami vymysleli, a to alternativní formy vztahů (ne-monogamní - ať už se jedná o polyamorii či jinou formu) a hledáme respondenty, kteří jsou součástí takovýchto vztahů. Zatím máme volněji definovaný vzorek respondentů, jelikož nevíme, jestli se nám podaří někoho sehnat. Byli bychom vděčni za rady, kam se obrátit nebo přímé kontakty. Jednalo by se o zcela nekomerční výzkum určený pouze pro studijní účely a obohacení znalostí. Díky moc za případnou pomoc :)

kontakt: zuzik.brosk@seznam.cz
CORNIIS --- 9:37:33 10.10.2016
KETHAMINA: Jj, to mi prijde fajn. Stale mi ale v hlave zni ta fascinace, ze zrovna u tohoto typu vztahu je nutno, aby k sobe byli partneri otevreni.
KETHAMINA --- 7:10:40 10.10.2016
CORNIIS: no, paní asi komentuje způsobem, jak si to ona představuje a co jí oslovilo. fakticky mi přijde,že po fakt dlouhé době se nezmiňuje jenom společný sex a neobvyklost podobnýho životního stylu.
CORNIIS --- 19:48:34 9.10.2016
KETHAMINA: Jen zřídkakdy komenuju cokoli na těchhle internetech "jen tak", ale...
Je pěkné, že to pojali docela objektivně. Co mě zaráží je, jak paní reportérka vypichuje, že v takových vztazích je nutno fungovat otevřeně, být k sobě naprosto otevření a blá blá. Hovořit a komunikovat spolu otevřeně je základním kamenem jakéhokoli vztahu, resp. fungování ve společnosti. A lidem to dodnes nedochází...
Sračky oněch zmíněných "kritiků" nekomentuju, ti si mohou políbit šosy.
MASOO --- 18:15:02 7.9.2016
Generace frustrovaná monogamií | A2larm
http://a2larm.cz/2016/09/generace-frustrovana-monogamii/
KETHAMINA --- 20:36:30 31.8.2016
Kdo nejste na FB, po dlouhý době příjemná reportáž
Vikend o Polyamory
https://vimeo.com/180915151
STUART_HAMPLE --- 11:48:38 28.8.2016
Já si myslím, že to je hlavně tím, že jsme všichni naočkovaní nějakou kolektivní představou o tom, jak má ideální vztah vypadat. Ale ideál samozřejmě neexistuje a každý má svoje vlastní vztahové nastavení. Takže určitě doporučuju mluvit, komunikovat, sdílet, bavit se o tom, jak to mám nebo chci mít. Pro mě je třeba klasický funkční partnerský vztah něco jako růžový jednorožec...všichni o něm mluví, ale nikdo ho nikdy reálně neviděl.
??? --- 14:33:22 24.8.2016
BEATRIXX: asi je dobry o by o tom pripadny novy protejsek vedel, ze to tak mas, nutno komunikovat a pocitat s tim, ze nazor na to pravdepodbne nezmeni (nekteri lide jsou opravdu monogamni), pak je to o prioritach jak moc ti to bude/nebude vyhovovat s tim, ze vztah obecne byva dost fluidni a dokaze casto prinest prekvapujici vyusteni
BEATRIXX --- 14:25:33 24.8.2016
???: tak to asi vyznělo, co? :D omg, pardon. jsem z celé aktuální situace vyvedená z miry natolik, že se vůbec nesoustředím, omlouvám se. Myšlené spíš tak, že vnímání některých podnětů je ovlivněno ještě jinými factory, vůbec jsem to neměla zmiňovat, strašně blbě se to vysvětluje, omlouvám se.