Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Teorie a praxe kolektivních vztahů, polyamory, svobodné vztahy
CROME

Pratele, cilem teto diskuzni skupiny by mela byt seriozni debata na temata tykajicich se svobodnych (zamerne nepisi volnych) vztahu.

Vzhledem k tomu, ze se stale presvedcuji, ze nejrozsirenejsi model partnerskych vztahu monogamne-nuklearnich rodinnych bunek (jez jsou vysledkem vice nez 2000 let trvajici oprese krestanske-patriarchalni moralky) je jiz nadale neudrzitelny a do budoucna dokonce velmi destruktivni, je treba hledat jine formy radostnejsich a i spolecensko-kulturne udrzitelnejsich, svobodnejsich vztahu.

Je mozne milovat vice lidi? Je mozne zbavit se zarlivosti a majetnickeho chovani ve vztazich? Je romanticka laska opravdu tim spravnym idealem hodnym nasledovani?

Polyamory-Česky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:31:04 1.8.2017
Článek z The Guardianu. Nic úplně převratně nového tam není (co by taky člověk čekal, že jo), ale je to takový pěkně napsaný osobní příběh:

A new way to love: in praise of polyamory | Life and style | The Guardian
https://www.theguardian.com/...ul/23/polyamory-new-way-to-love-men-women-sex-relationships-elf-lyons
NUFINKA --- 18:21:32 2.7.2017
MASOO: Njn Jaroslav je inovativni jako vzdy...
TWORBO --- 9:12:02 2.7.2017
MASOO: investigativci z A2:)
Magdaléna a její kamarád se zamilovali do stejného muže. Teď mají vztah ve třech | Blesk.cz
http://www.blesk.cz/...na-a-jeji-kamarad-se-zamilovali-do-stejneho-muze-ted-maji-vztah-ve-trech.html
KETHAMINA --- 22:57:53 28.5.2017
Quadrangle — A Short Film by Amy Grappell
https://vimeo.com/195860602
NTR23 --- 7:14:13 24.4.2017
Monogamie není ideál. Otevřené vztahy jsou stejně funkční, říká studie - iDNES.cz
https://xman.idnes.cz/monogamie-neni-ideal-0lz-/xman-styl.aspx?c=A170423_100658_xman-styl_fro
VELADA --- 21:50:23 12.4.2017
Taky vám připadá, že máme v češtině horzně málo výrazů a termínů pro popis partnerských, sexuálních, romantických a dalších typů vztahů?!

V angličtině to vypadá docela hezky!

Glossary of Polyamory Terms - More Than Two
https://www.morethantwo.com/polyglossary.html
VELADA --- 10:59:02 4.4.2017
Polyamory Weekly
http://polyweekly.com/

Poly Weekly is a podcast devoted to tales from the front of responsible non-monogamy from an inclusive, kink-friendly point of view. Every week, Minx, her cohosts and her guests discuss issues relating to communication, gender, race, sex, kink, manners, dating, family and time management, with perspectives from all around the globe.
ESFX --- 10:56:24 30.3.2017
Jenom taková orientační hypotetická modelová varianta fungující rodinné varianty polyamory zobrazena názornou možností vystavěnou na triangularitě vztahu zahrnující kompletní úplnou nukleární funkční harmonickou liberální osvícenou - duchovní rodinu- systém (Sebeláska - Láska(víra), Sebeúcta - Úcta, Seberespekt - Respekt). Představme si do tohoto monstrózního modelu zapojíme 8 dospělých (polemika o tom jak plnohodnotné partnerství vypadá není teď v popisu) - 4 partneři (hetero), ne každé partnerství má děti, různý počet dětí samozřejmě dle etap života prochází životními situacemi, změnami, nové zkušenosti. Jedná se o to, že dospělí členové této heterogenní skupiny alespoň na 100% kooperují - TEAM (together everybody achieve more), mají předefinované a stanové své vize a nastíněné strategie, které mají podloženy fakty a aplikují je briskně v praxi. Ví, jaké instinktivní nástroje využívat, když tempo takové skupiny začíná stagnovat, upadá do apatie, izoluje se. Nové poznatky si vzájemně objektivně sdělují, znají optimální eskalaci, oscilaci, která je v souladu s nimi samotnými. Aktivují se vzájemně v těch oblastech, kde ostatní členové jsou nevědomými. Realizují se v růstu, sebeobjevování se ve vzájemnosti a pilují své současné schopnosti a rozšiřují si schopnosti i v dalších konativních a kognitivních funkcích. Originální divergentní postupy a kreativní řešení umožňují nahlédnutí do neutuchající bezbřehé komunity plné všech absolutních hodnot, kterými oplývá funkční vztah plný rodičovské lásky vůči partnerům i dětem, vzájemnosti, podpory, pochopení, porozumění, kooperace, aktivity, ŠKOLA HROU... .
VELADA --- 17:26:27 19.3.2017
Taky k tématu...
BBC - Future - The invention of ‘heterosexuality’
http://www.bbc.com/future/story/20170315-the-invention-of-heterosexuality