Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
lékaři, medici a jiná havěť
GATTA_NERA
diskuse pro lékaře stávající i budoucí, o jejich uplatnění apod. Zkušenosti s jednotlivými pracovišti, šéfy, vzděláváním a vůbec samé slasti oboru.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BELEGIS --- 14:23:13 15.3.2015
To: AMIDARA

V jakém jsi ročníku dobrý muži?

Zde jen taková ochotnávka z poradny pro pacienty...

"Špatně provedený zákrok

Dobrý den,

před 20 lety jsem měla autonehodu, kdy mi následně odstraňovali skleněné střepy z očních víček a teď mi při ranním mytí očí začala text krev z víčka. Něco se tam pohybuje a myslím, že se jedná o část skla, které mi zřejmě opomněli vyndat. Mám po této době nárok na nějaké odškodnění?

Děkuji
".

To jen abys věděl s jakýma kriplama se teprv budeš muset potkýkat /Pukud dostuduješ/... V přápadě zájm více zde http://ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/
??? --- 20:15:17 11.3.2015
ADAMIRA: ne, já zastávám názor, že pacient si má vybrat lékaře, který mu vyhovuje, a pokud ne, tak ho změnit - stejně jako jakéhokoli jiného poskytovatele služeb. A ano, přesně tím, že se od špatných lékařů jejich pacienti přeregistrují jinam, mohou ovlivnit kvalitu poskytovaných služeb.
ADAMIRA --- 20:08:30 11.3.2015
???: Jenomže já jdu k doktorovi jednou za uherskej rok, v konečnym důsledku to MĚ jak už jsem někoikrát psal, nevadí, jde mi o princip a o to, že doktor evidentně nemá možnost tohle vyřešit.
Jasně, když se mi něco nelíbí, můžu se odstěhovat, nebo utéct, super, takhle to jako společnost dotáhneme hrozně daleko.

Tahle diskuze nemá dál cenu, ty zastáváš názor, že pacient má právo plácat časem doktora, pokud se ti to nelíbí jdi jinam, já zastávám názor jinej, nemá dál cenu se o tom bavit.
??? --- 20:05:34 11.3.2015
ADAMIRA: popisuješ to jako opakující se chování, které ti vadí. Inteligentní člověk by buď změnil lékaře, nebo by to čekání vzal jako fakt, případně daň za kvalitního lékaře, který se pacientům věnuje - blbec ze sebe dělá blbce stěžováním na internetech.
ADAMIRA --- 20:02:48 11.3.2015
???: jasný, pokaždý když mě potká tenhle problém tak půjdu v horečkách hledat dalšího praktika.

A ano, v rámci dobra sis nestěžovala a radši to nechala dojít do odvozu záchrankou, to ti určitě pochválí tady carodejnice :-)
??? --- 18:35:30 11.3.2015
ADAMIRA: ty žiješ ve Vyšných Vlkodlakách, odkud se jede k nejbližšímu doktorovi dvě hodiny na saních, že si nemůžeš vybrat jiného, pokud ti přístup tvého praktického lékaře nevyhovuje?
Máme snad svobodnou volbu lékaře i lékařského zařízení (pokud tě někam neveze sanitka, která tě hodí na nejbližší spádové pracoviště schopné potřebnou péči zajistit), navíc i v lékařských službách existuje konkurence a ruka trhu - takže se stačí poptat, buď známých z okolí, tady na nyxu a nebo na některé ze stránek s recenzemi na lékaře, a můžeš mít nového praktika.

Mimochodem, posledně jsem čekala u své praktické víc než hodinu a z ordinace odjížděla sanitkou do nemocnice - a stejně by mě nenapadlo na něco si stěžovat, nebo se domáhat okamžitého přijetí - prostě až jsem přišla na řadu, tak jsem přišla na řadu (měla jsem teda cuky požádat, zda bych si nemohla lehnout u ní, dřív než omdlím, ale to by rušilo soukromí ostatních pacientů.
??? --- 15:00:44 11.3.2015
ADAMIRA: no to je sice fajn predstava, ale to taky musis delat obor, ve kterym si to nejak zduvodnis :D jo vyjdete na artroskopii kolena - tak se otocte na levy bok, ucitite mirny tlak, ruce mam zde :D
ADAMIRA --- 14:58:14 11.3.2015
???: Ježiši kriste tak mu při každym vyšetření strčim ruku až po loket do zadku, případně to přeženu s heparinem, sakra trochu invence! :-D
??? --- 14:52:40 11.3.2015
GLADILAF: no neboj, me taky :D
ADAMIRA: no ne, problem je v tom, ze tihle vysiraci ti reknou "ja si radsi zaplatim ted nez abych cekal nebo se objednaval" - true story z naseho emery temer kazdej den... takze na tomhle tvym reseni budou opet biti ti, co jsou tam opravnene, krom toho to bude mit nezadouci efekt ze ti co tam maj chodit nebudou chodit na kontroly, protoze penize a nasledkem budou komplikace a jejich o to drazsi reseni...
ADAMIRA --- 14:46:28 11.3.2015
GLADILAF: Ano ale mě bylo vysvětleno, že to se doktorka nezakecala, doktorka zkoumala kognitivní funkce, sestimsmiř atp.