Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
lékaři, medici a jiná havěť
GATTA_NERA
diskuse pro lékaře stávající i budoucí, o jejich uplatnění apod. Zkušenosti s jednotlivými pracovišti, šéfy, vzděláváním a vůbec samé slasti oboru.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 21:29:22 7.12.2016
ENT: Doktor si to samozřejmě zdůvodní v mezích zákona, pokud je rozumnej, můj obvoďák to jednomu takovýmu křiklounovi taky udělal... Jinak zaměstnavatel nemá co pindat do vycházek, o těch rozhoduje doktor na základě zdravotního stavu a dané diagnózy, problém bych neviděla v doneseni takové informace k doktorovi, jako spíš tipuju že ho zaměstnavatel udal za něco jinýho, na základě čeho se po doktorovi začal někdo vozit... Jinak jak píše kolegyně - pořadí určuje lékař, těžko soudit jestli tam byli staří, objednaní, akutní, whatever, běžně doktoři nemaj potřebu nechávat někoho vykysat, kor když je infekční
MOODYCAT --- 11:27:39 7.12.2016
ENT: Muzes na ceskou lekarskou komoru.
Jinak poradi pacientu urcuje lekar - to bohuzel plati.
ENT --- 0:54:59 7.12.2016
Ahoj, sorry za stížnost na vašeho kolegu, ale třeba budete vědět :). Sestra má problém s praktickým lékařem. Sestřinému zaměstnavateli se nelíbilo, že jí doktor k neschopence píše vycházky. Nějakým způsobem si stěžoval, takže se to k praktikovi doneslo. Sestra samozřejmě nic netušila a když k němu minulý předminulý týden šla, že je nemocná, nechal jí schválně v čekárně dvě hodiny čekat, bral pacienty, kteří přišli až po ní (ne jednoho, prostě jí záměrně přeskočil). Když se jí to nelíbilo a ozvala se, vylez z ordinace, hrubě do ní strčil, vrazil jí její celou složku do ruky a řek jí, že když se jí to nelíbí, ať vypadne. Takže rázem byla bez praktika. Bylo jí fakt zle. V obci je již jen jedna doktorka, ta neordinovala, byl pátek, takže se k ní vydala až v pondělí. Ta jí původně nechtěla přijmout, že u ní není registrovaná, ale nějak to nakonec dopadlo. Ze sestřiny nemoci se vyklubala rozjetá bronchitida, dostala nějaký antibiotika tuším. Je nějaká možnost si na chování praktika stěžovat, aby to mělo smysl a pocítil to? Takový chování mi přijde jako extrém, zvlášť u doktora. Sestra za to vůbec nemohla, prostě si na ní vylil zlost. Díky za info!
CRUSHEER --- 10:23:01 19.10.2016
Když chce absolvent medicíny zůstat pracovat v České republice | LF1.CZ
http://lf1.cz/kdyz-chce-absolvent-mediciny-zustat-pracovat-v-ceske-republice/
FLAVIGNY --- 19:07:32 28.9.2016
Myslim, ze se po case naucis poslouchat s jakymkoli fonendakem... jde jenom o trenink. Nektery kardiologove u nas to fakt neresi a poslouchaj s tema za par korun (na jipce v boxovym rezimu to casto jinak nejde, tam pak lidi zmlsany.Littmannem slysi spatne). Jasny patologie uslysis se vsim, na zbytek je poslech stejne trochu obsolent.
Littmann a podobny drahy jsou kazdopadne poslechove hodne jinde, navic to muze byt fajn darek od pribuznych... Jako největší vyhodu tech drahych vidim mega pohodlny olivky. Ale pokud si low-budget, muzes vyresit tim, ze koupis extra olivky a namontujes na levnej fonendak.
??? --- 10:10:17 22.9.2016
CRUSHEER: Hele tohle jsem resila loni, a vetsina spoluzaku je hluchejch jak poleno, takze Littmann jim hodne pomohl aspon neco slyset. Ja si ho poridila, ten nejlevnejsi, a jsem spokojena, do drazsiho zainvestuju az pozdeji. Jako i s fonendakem za 500 slysim, ale jsou mi neprijemne v usich, kde me tlaci apod.
??? --- 21:36:56 21.9.2016
CRUSHEER: No z mojí zkušenosti - littmanny pomlouvaj lidi co na ně nemaj nebo jsou lakomí :D
MOODYCAT --- 20:33:11 21.9.2016
CRUSHEER: Tak ozkousej vsechny fonendaky ve svym okoli a udelej si nazor :)))). To bude nejlepsi.
CRUSHEER --- 20:27:08 21.9.2016
???: O tom za 2k (https://www.amazon.co.uk/...4482076/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=&qid=1474482076&sr=8-1 ) prave docela premyslim, nekteri lide z kruhu rikaji ze je v nem slyset vyrazne vic, jini spis neco podobneho jako moodycat.
??? --- 19:27:53 21.9.2016
Já mám littmanny a je s nima teda fakt slyšet daleko víc a líp (s kor když to člověk nemá naposlouchaný)... Nejlevnější stojí kolem dvojky a to imho není žádná trága a kor pokud člověk chce dělat interní obor