Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Google Analytics
KAATHA
[http://www.google.com/images/logos/analytics_logo.gif]

S Google Analytics se da udelat/zjistit spousta veci.

Klub by mel byt sbernou tutorialu, zkusenosti a moznosti Google Analytics.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EDASX --- 19:56:05 7.1.2015
EDASX: Jo a navic to neni pro agenturu ale primo pro klienta ;-)
EDASX --- 19:55:19 7.1.2015
EDASX: Zdar, nechce se tu nekdo venovat webovy analytice na full time? Dostane hracky jako GA Premium, BigQuery, petabajtovy farmy apod. :-) Bereme i juniory.
WOJTISHEK --- 17:16:41 7.1.2015
FUMO: uff, diky moc :)
FUMO --- 17:09:47 7.1.2015
WOJTISHEK: jojo, česky se tomu říká výběr dat. Pokud máš dva, všechna data a pak ty novinky, tak to máš sakra dobře ;-)
WOJTISHEK --- 16:46:05 7.1.2015
resp. mám vytvořené dva výběry dat - Všechny údaje o webu a Novinky
WOJTISHEK --- 16:45:13 7.1.2015
FUMO: sakra...

jj filtry myslím filtry ze správce...tzn. udělat view (filtr?) pro vše (což vlastně budou "Všechny údaje z webu" u nefiltrovaného sledování), nebo se to stále bude počítat do "Všech údajů z webu"?
FUMO --- 16:37:56 7.1.2015
WOJTISHEK: v GA se ti zpětně nedopočítá nic...

Když píšeš filtry, myslíš fakt filtry, který se dělají v nastavení? protože, a to nevím jestli víš, když něco vyfiltruješ, tak už to do GA nikdy neodstaneš. Takže je vždykcy dobré mít jeden "View" bez filtrů a pak dělat další a další Views a do nich dávat ty filtry které potřebuejš, aby si měl vždy jeden pohled, který má všechna data.
WOJTISHEK --- 16:08:29 7.1.2015
FUMO: nakonec jsem to právě před chvíli dořešil jinak :)

chtěl jsem sledovat, kolik lidí navštíví web s adresou /novinky/ a dále, tedy kolik lidí si přečte soupis novinek a kolik jich přečte tu danou novinku, ale vzhledem k tomu, že jsem zjistil, že web se chová trošku jinak, tak jsem to musel taky udělat jinak.

Nastavil jsem si filtry na to, co chci zobrazit a vyloučit (protože články nemají hned za doménou /novinky/nazev-clanku, ale nazev-clanku je hned za doménou)...

akorát mne teda zajímá - filtry se dopočítavají zpětně, nebo začnou až s novým měřením přístupů?
FUMO --- 16:02:58 7.1.2015
WOJTISHEK: no jde o to co přesně vlastně chceš, v přehledech to najdeš v Chování -> Obsah webu -> Všechny stránky a tam do vyhledávání zadáš novinky, to by ti teoreticky mohlo stačit. Pak si z toho můžeš udělat dashboard, posílat si to mailem etc. to už je jen a jen na tobě. Můžeš si na to nastavit i cíl, ale zda je to správný přístup to těžko říct. První otázka by asi měla být, proč to chceš sledovat?

Pokud jsou URI novinky a pak cokoli za tím, bude nejlepší použít regulární výraz, který by třeba mohl vypadat takto /novinky/(.*) nebo pokud víš, že tam bude vždy i to novinka, tak asi spíš takle /novinky/novinka-(.*). Ale je potřeba si to poladit, aby ti to opravdu filtrovalo jen to co chceš.
WOJTISHEK --- 17:23:14 6.1.2015
Co je potřeba nastavit, abych na doméně www.example.com mohl sledovat, kolik lidí si zobrazilo stránku www.example.com/novinky/ a další následné stránky (tedy např. www.example.com/novinky/novinka-1/)? Cíl, filtr? jak to nastavit správně, abych měl veškerá data?