Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Busking ::::::: Pouliční hraní
JEZINKA
Klub o hraní na ulici (ať už jde o hudbu, nebo divadlo, nebo třeba žonglování), o zkušenostech jednotlivých buskerů, o situaci v ČR (nic moc, že?) , o tom jak nejúspěšněji buskovat v různých zemích a místech, o filmech a literatuře tématizující pouliční hraní atakdále atakdále ... Jakékoliv agresivní příspěvky typu: "buskeři jsou žebráci a nemají na ulici co dělat" nebo nějaké nesmyslné trollování si vyslouží RO.
prostě busking- http://en.wikipedia.org/wiki/Busking
[http://img413.imageshack.us/img413/1039/svatek018.jpg]

Iniciativa Buskerville!
http://www.facebook.com/group.php?gid=127249963976085&ref=ts

[http://img13.imageshack.us/img13/1171/busker.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JEZINKA --- 14:38:43 19.3.2010
Brzy v
Rakouském
kulturním fóru:

8. 4., 18 h* RKF, 1. patro
FILM: BARE DROMA (IT/A/RO 2007, 110min), pouze německy
Režie: Norbert Prettenthaler, Stefan Schmid
OBSAH: Film se zaměřuje na „problematiku“ žebrání a pouliční hudební produkce a na diskuzi z roku 2008 k vyhlášce o žebrání v Grazu. Osud těchto lidí nám přibližuje snímek na příkladu romských sourozenců Anny-Marie a Mariuse, kteří v centru Grazu a i ve své rodině v Rumunsku hrají na akordeon.
TERQA --- 21:30:55 15.3.2010
trochu netradicni prispevek ale presto to zkusim:
pristi tyden jedou na tyden do prahy dva lidi ode mne ze skoly, francouz- akrobat a svycarka- corde/tissu (jak se to rekne cesky???), shanej prostor na trenink a nekoho hodnyho kdo by je ubytoval... nechcete se nekdo seznamit:-)???
bohuzel v praze uz nemam moc kontaktu a k rodicum je posilat nechci, tak to zkousim touhle cestou...
dik moc, kdyztak posta
jo, mluvi i anglicky
DREDDREW --- 22:17:57 9.3.2010
JEZINKA: No mám na mysli právě třeba místa a zákony. Ale je i spousta detailů, ke kterým se člověk na ulici dopracuje až po hodně dlouhé době a nebo mu je může někdo poradit:) A to je rychlejší. Třeba o stopování je na netu a v knížkách stovky dobrejch tipů.
OLIII: Díky moc, na JDB jsem uplně při hledání zapomněl:)
JEZINKA --- 19:05:02 9.3.2010
B_ART: jo, to bych taky uvítal. ostatně kvůli tomuhle jsem založil tuhle diskusi. tak až někam pojedeš to zkusit, tak sem pak nezapomeň napsat jak to kde jde...:)
OLIII --- 14:42:50 9.3.2010
DREDDREW: Kdysi jsem narazila na pár článků o pouličním vystupování na jugglingdb, tak se tam zkus podívat: http://www.jugglingdb.com/compendium/ Je to samozřejmě zaměřený na žongl, ale konec konců právě žonglování by tě mohlo zajímat:-)
B_ART --- 14:26:43 9.3.2010
JEZINKA: mě by třeba zajímalo, jestli existuje nějakej přehled, jak je to kde v který zemi/městě s právní stránkou.. abych moh vyrazit na blint do evropy a nemusel se na každý zastávce shánět po internetu a projíždět stránky v místních jazycích, abych se vůbec dozvěděl, co a jak kde smim... a kdyby u toho byly i nějaký tipy jako jak moc se co kde vymáhá a dodržuje, tak tim líp :)
nehledal jsem kdovíjak moc, ale trochu jo a na nic takovýho nenarazil
JEZINKA --- 13:56:33 9.3.2010
DREDDREW: na stárnky jsem zatím narazil jen na tohle-
http://www.roadjunky.com/guide/122/busking-basic-tips
JEZINKA --- 13:54:43 9.3.2010
DREDDREW: na co knihu? co se tam chceš dozvědět?
není lepší jít rovnou na ulici? (kdyžtak pak můžeš napsat nějakou sám :)
DREDDREW --- 10:39:06 9.3.2010
JEZINKA: Taky jsem si vzpomněl na zázračný hubnutí:) Podle těch rejžovacích stránek to vypadá spíš že mu ulice moc nevynáší... Narazil jsem na to, když jsem hledal nějaký tipy o buskingu, ale vůbec jsem neuspěl. Nevíte o nějaký knize nebo alespoň o dobrym webu?
JEZINKA --- 3:26:18 9.3.2010
DREDDREW: haha, to jsem se pobavil... nejvíc mě asi dostala tahle pasáž

I Made $140 In 10 Minutes!

“I’m a professional musician from Mongolia and arrived for a music tour of Holland with no cash. I was very lucky to meet Johnnie Mac who suggested I busk to raise some extra money. I felt nervous about this idea so Johnnie took me out and showed me how to perform on the street and make a lot of money.

I could not believe the results… after following Johnnie’s advice, my first time busking resulted in me making $140 (USD) in 10 minutes. This happened each and every time I performed on the streets. I didn’t know such success was possible and I couldn’t have done it without the valuable guidance Johnnie provided.”

Bat-Olzii (40), Cultural Historian & Musician
Ulan Batour, Mongolia


lol lol lol a rofl

i celá grafika toho webu je xežrání... nikdy by mě nenapadlo, že někdo bude inzerovat busking stejně jako zázračný prostředky na hubnutí a růst penisu...aneb- ten kdo vnímá busking jen jako snadnej prostředek jak vydělat prachy (a k tomu tahle "publikace" zjevně směřuje) je úplně ale hrozně moc mimo....