Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Busking ::::::: Pouliční hraní
JEZINKA
Klub o hraní na ulici (ať už jde o hudbu, nebo divadlo, nebo třeba žonglování), o zkušenostech jednotlivých buskerů, o situaci v ČR (nic moc, že?) , o tom jak nejúspěšněji buskovat v různých zemích a místech, o filmech a literatuře tématizující pouliční hraní atakdále atakdále ... Jakékoliv agresivní příspěvky typu: "buskeři jsou žebráci a nemají na ulici co dělat" nebo nějaké nesmyslné trollování si vyslouží RO.
prostě busking- http://en.wikipedia.org/wiki/Busking
[http://img413.imageshack.us/img413/1039/svatek018.jpg]

Iniciativa Buskerville!
http://www.facebook.com/group.php?gid=127249963976085&ref=ts

[http://img13.imageshack.us/img13/1171/busker.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BARUSHKA --- 13:57:43 2.9.2009
Helou hledam pekneho-nejlepe vysokeho kluka z Ostravy a okoli,ktery toci s tyci,nejlepe se dvema,ma pohybove a herecke dispozice,coz ovsem neni podminkou,s ochotou ucit se novym vecem. Vice info v poste...................... diky......................
p.s. muze byt i slecna:)
PUSSYFOOT --- 0:08:30 31.8.2009

Zdravím všechny kolegy muzikanty 
Přicházím se zajímavou nabídkou
Hledám pouliční muzikanty a žongléry kteří by se chtěli zučastnit natáčení minidokumentíku pro českou televizi.
Nejdřív abych se ale představil. Muzice se věnuji už asi 8 let mám rockovou kapelku odkaz here http://bandzone.cz/bluebabysyndrome kde hraju na kytaru a zpívám jako busker se věnuji žonglování a fire show a občas někde zabrnkám na Španělku nějakej ten gypsy jazz. O co tedy jde ?
Chtěl bych zorganizovat výpravu za hranice naší republiky mám k dispozici trasportera pro 6 lidí plus řidič a televizní technika. Výsledná reportáž by měla zachycovat osudy mladých lidí kteří se vypraví s minimálními náklady za hranice našeho státu provozovat své umění. A pokusit se zachytit jak takový život buskera vypadá. Reportáž pokud bude tedy její návrh schválen pak poběží v pořadu pomeranč nebo noc s andělem. Pokud máte o spolupráci se mnou zájem ozvěte se do pošty a já vám osvětlím případné detaily.
FAR_IDA --- 14:24:30 24.8.2009
dík za info. tak myslím, že krom trénování písní bych měla trénovat nohy a zvolit poslední variantu... :)
JEZINKA --- 19:08:46 23.8.2009
FAR_IDA: můžeš si zažádat na úřadu Prahy 1 . jsou tam v pondělí a středu dopo, oddělení dopravy :)
ale na vydání povolení čekáš 1 měsíc. a dávaj ho jen asi pro tři ulice (celetná, malé náměstí a pak tuším nerudova - a jen pár míst) . můžeš tam potom hrát jen dvě hodiny denně. povolení se vydává na měsíc a platí se za to tuším kolem pětikila, možná víc, ještě to spočítám) + musíš sepsat repertoár a dát ke schválení OSA- těm asi taky zaplatíš.

dobrý co?
a nebo to můžeš zkusit tady
http://www.karluvmost.cz/news_28.html

a nebo mít rychlý nohy když se blíží polizóni
OMIKRONN --- 13:00:58 22.8.2009
FAR_IDA: Kamarádka to zkoušela asi loni právě s harmonikou a napařili jí pokutu. Bylo to někde v centru, ale už si nepamatuju, kde přesně...
FAR_IDA --- 15:15:30 19.8.2009
he, tak už jsem tu diskuzi pročetla celou... a jak moc ostrý jsou ty policajti v Praze? jsou jen nepříjemný nebo fakt i rozdávaj pokuty?
FAR_IDA --- 14:12:30 19.8.2009
Prosímvás, určitě to tu už někde na diskuzi bude, ale nechce se mi jí procházet celou, tak se ptám... Nevíte jak je to s hraním v Praze? Nemyslim zrovna Karlův most, o kterým je tu teď řeč, ale celkově. Jestli to v zásadě je či neni povolený, tzn jestli když si s akordeonem stoupnu třeba na Malostranský, tak z toho můžu mít problém či nikoli... + máte nějaký tipy na místa? či je to osobní tajemství každýho buskera..?
JEZINKA --- 23:42:32 8.8.2009
hele, nemáte někdo ponětí jak je na tom slovensko? blava, případně košice? hodí mi někdo aspoň pětku, když tam začnu hrát na ulici? a dá se to, nebo je to zabitý jak v praze? případně můžete někdo doporučit místo kde se hraje nebo dá hrát?
DUBPRINCESS --- 22:23:54 8.8.2009
BIDA: mno, se žonglovanim přes den nevim nevim... ja ted jezdila 3 tydny po andalusii a pred 8 hodinou večerní se mimovat/klaunovat/tancovat fakt nedalo začít - za A desny vedro a za B zadny lidi v ulicich
JEZINKA --- 0:20:01 23.7.2009
BARUSHKA: jakože by se tě punkeři mohli leknout nebo co? :) ne, tam žijou dost milí lidi, blava je daleko ne?