Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
ALEF
[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Piratska_strana_logotyp.svg/240px-Piratska_strana_logotyp.svg.png]homepage - www.pirati.cz | twitter - @PiratskaStrana | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 16:08:46 22.6.2015
GORG: coz zas neni takova tragedie v porovnani s tim jak radi socani pred volbami. zlatej Kalousek.
navic mise jsou pro nas prestizni zalezitosti. jsme cleny NATO a mame nejake zavazky ke svym partnerum. plus to, ze ti vojaci, kteri tam dobrovolne jedou jsou nejlepsi z nejlepsich. nejakej zvanil z internetu nema sanci...

socani si chteji uplacet duchodce smesnym jednorazovym prispevkem 600kc v prosinci a bude nas to stat 1.7mld.

600 korun k důchodu? Vláda si kupuje voliče, reagují kritici | Peníze.cz
http://www.penize.cz/duchody/301143-600-korun-k-duchodu-vlada-si-kupuje-volice-reaguji-kritici
Chystaný jednorázový příspěvek za 1,7 miliardy korun má své zastánce i mimo vládu. Samotní důchodci požadují i nadále mimořádnou valorizaci.

nebo zrusenim blbeho 30kc poplatku nemocnice rocne prijdou o 2mld.
Ztráty ze zrušených poplatků mají kompenzovat pojišťovny. Neví se ale jak a kdy - Mednes
http://www.mednes.cz/?p=1375

Nemocnice už v prvních dnech hlásí desetitisícové ztráty. Ročně přijdou celkem až o 2 miliardy. Kdo a kdy výpadek z poplatků nahradí, zatím není jasné a nevědí to ani ředitelé nemocnic.
GORG --- 16:03:03 22.6.2015
Zahraniční mise loni Česko stály 1,4 miliardy – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/domaci/373029-zahranicni-mise-loni-cesko-staly-1-4-miliardy.html
??? --- 22:19:00 21.6.2015
GORG: ja nejsem tvuj soukromy vzdelavaci kurz zdarma :-) Na pravne zamerenou vejsku muzes jit studovat relativne zadarmo v ramci dotovaneho skolstvi - teda pokud na to mas skutecne schopnosti :-)
GORG: Oh oh, a zatimco mladym trha zily, ze by nedejboze museli branit svou vlast a treba se na to taky v predstihu pripravit! :-) Kdo vykompenzuje ten cas, ktery by mohli prokalit na party! :D ...no, to jsme to dopracovali, jen co je pravda... holt je videt, jak si soucasna mladez vazi nabytych svobod.
GORG --- 22:14:41 21.6.2015
???: Mohl si využít příležitosti mě poučit. Ne poučovat :-)
GORG --- 22:10:50 21.6.2015
Jinak co teď koukám, tak o povinné vojenské službě pro odvedence se ještě před dvěma měsíci v parlamentu uvažovalo. A původní projednávaný loňský návrh Stropnického obsahoval, že si armáda sama vybere, koho odvede a eventuálně povolá.
Evidentně se řešilo všelicos a tohle ještě mohou být pozůstatky z toho původního konceptu povinného povolávání vojáků, které si armáda vybere (každý odvedenec se stává vojákem, to není jen zdravotní prohlídka).

Viz vyjádření samotného náměstka ministra obrany Daniela Košťovala:
Až 70 tisíců Čechů se mohou dotknout nové odvody | Domov | Lidovky.cz
http://www.lidovky.cz/...az-70-tisic-cechu-p3i-/zpravy-domov.aspx?c=A150415_170713_ln_domov_ele&tl=1

+ vyjádření Šulce, bývalého šéfa poradců A. Vondry (dle článku evidentně byl autor naopak fanda varianty povinné služby):
Jak hurvínci válku… | On War | On Peace
http://www.onwar.eu/2015/03/14/jak-hurvinci-valku/
??? --- 21:56:24 21.6.2015
GORG: ja narozdil od tebe nectu novelu jako izolovany text :-) Je potreba vnimat souvislosti a to je vec, se kterou mas ty neprekonatelny problem - coz je videt na argumentech typu "tady se skrta to ci ono z tohohle zakona", aniz bys vnimal fakt, ze vznikaji jine pravni upravy okolo, ktere to nove budou upravat... pravo proste ma svou jistou hiearchii a nejde ani vytrhnout jeden zakon z kontextu celeho pravniho radu (natoz vytrhnout jeden paragraf ze zakona, coz je tvoje specialita).

Ano, muzes namitat, ze namisto jednoho zakona vznika zakonu vice - jenze ono je diskutabilni, co je stravitelnejsi pro ctenare - zda jeden super-extra-dlouhy zakon upravujici pomalu chod vesmiru, kdy je ctenar zahlcen tunou pro nej nezajimaveho balastu (aka NOZ), nebo rozdeleni problematiky do vice norem dle tematickych oblasti se vzajemnymi odkazy na sebe...
GORG --- 21:42:50 21.6.2015
???: Tak já si budu myslet svý, když se o té novele nechceš bavit.
??? --- 21:00:03 21.6.2015
GORG: jasne, bavis se o tom, co si myslis ty :)
GORG --- 20:42:20 21.6.2015
???: No já se bavil o té novele a ne co si myslíš ty nebo iDNES.cz.
??? --- 20:02:07 21.6.2015
NIEKT0: celkem racionalne to je shrnute na
V 18 k odvodu. Vláda schválila novelu branného zákona, týkat se má i žen - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...made-v-budoucnu-umozni-odvody-ptp-/domaci.aspx?c=A150408_224946_domaci_fer

GORG je typicky mlady teoretik od klavesnice, co z realneho zivota prilis nepochytil. A hleda problemy tam, kde nejsou.

Proc se to meni je logicke - vznikl paskvil, kdy puvodne odvedeni byli stale v zaloze, ale ta se postupne organicky zmensovala a temer nedoplnovala - pokud jde o prehled o dostupnych zdrojich.
Druha cast je o tom, ze kluci z AZ by klidne na misi jeli - ale ze zakona nemohli. Uprimne, proc jim v tom branit? :-) Beztak tam je sito v podobe vyberka - vse je nakonec o penezich a tech neni neomezene. Takze i GORGovy fabulace narazi na omezene financni zdroje. Na to staci obycejna logika - prece nebudes platit nekoho, kdo to ani delat nechce a tedy to bude zakonite flakat.

Cela debata je o tom, jak generace "Z" ztraci soudny nahled na realitu :-)