Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
ALEF
[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Piratska_strana_logotyp.svg/240px-Piratska_strana_logotyp.svg.png]homepage - www.pirati.cz | transparentní účet - příjmy i výdaje | toto je neoficiální klub, ne oficiální fórum | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste to tady - [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ]
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 9:21:08 30.12.2013
Hufffingtonpost je koukám nový pirátský bulvár :-)
The Way We Help People Does Not Help People | Dominic Frisby
http://www.huffingtonpost.co.uk/dominic-frisby/helping-people_b_4506836.html
The pro-large-welfare-state left wing has the monopoly on compassion. Anyone who doesn't agree with the concept of a large, generous welfare state is deemed heartless and selfish.

argumenty použiju v diskuzi o ZP, až si zase troufnu do ní nakouknout...
GORG --- 22:46:11 29.12.2013
Florida Accidentally Banned All Computers, Smart Phones In The State Through Internet Cafe Ban: Lawsuit
http://www.huffingtonpost.com/2013/07/08/florida-banned-computers_n_3561701.html
GORG --- 15:51:56 28.12.2013
No ta daňová mentalita mi přijde na palici. Jednak daně na plasty, aby se eliminovaly v mořích a oceánech plastové odpadky, což nijak nezaručuje, že tam stejně neskončí. A druhak tady někdo chce danit kulturu, aby ji podpořil, a jinde daní alkohol a plasty, aby jejich prodej potlačili. Evidentně to chce nový typ politiky, která nebude řešit věci pozměňováním parametrů systému.
To vyzvnívá , jak když se snaží naladit ta čísla daní apod. podobně jako jsou harmonicky sladěny různé vesmírné konstanty.

A sbohem rozume. Včera jsem zahlédl Macha v nějaké debatě s kýmsi z ČSSD. Řešili zadlužení a Zemanovo gesto, že bude z části platu splácet státní dluh. Mach tam myslím správně řekl, že považovat dluh za dlouhodobě normální musí nutně končit časem bankrotem. Ten Mládek či kdo tam totiž říkal, že se to přece dá posouvat dluh dál a že není nutné ho splácet.. Uf, jdu dělat něco užitečnějšího než řešit šílené politiky.. :) Jde o to, že tomu někdo věří. Jestli tu mentalitu voličů může něco změnit, tak je to asi nějaká emergentní vlastnost v systému/kolektivního vědomí.Změna postojů, co přijde sama od sebe.
GORG --- 15:29:49 28.12.2013
Martin Čáslavka: Nekvalitní potraviny by měly podléhat vyšší dani | MarketingSales.cz
http://marketingsales.tyden.cz/...lavka-nekvalitni-potraviny-by-mely-podlehat-vyssi-dani_287465.html

Děláme to pro vás. Hahaha :D
GORG --- 15:25:37 28.12.2013
XCHAOS: Připomnělo http://www.youtube.com/watch?v=M7LuBzwMy7A :)
"Lorenci, my nebudeme lhát. My jen neřekneme pravdu." Tahle pohádka evidentně byla natočená podle skutečnosti.
XCHAOS --- 13:29:42 28.12.2013
XCHAOS --- 13:08:08 28.12.2013
France's 'Culture Tax' Could Hit YouTube and Facebook - Slashdot
http://yro.slashdot.org/story/13/12/28/0027238/frances-culture-tax-could-hit-youtube-and-facebook
:-)
XCHAOS --- 2:36:16 28.12.2013
NEKROMANT: tak jistě, když na to půjdeš přes daňové úniky, tak už budeš tam, kde Svobodní.

Mě zajímá jestli a proč by daňový systém mohl být v podstatě dobrovolný: tedy jaké subjekty a proč by takové daně platily (asi nějaké druhy právnických osob? a ten, kdo by daně vybíral, by splňoval určitá kritéria - např. transparentnost... a dostatečně čitelně by ty prostředky pak alokoval...). Je to ale jen teorie. Spíš je o tom potřeba přemýšlet: jestli věříme na výběr daní - v podstatě - silou, tak samozřejmě strach hraje důležitou roli. zase od některých věcí je asi přeci jen dobré lidi odstrašit...

systém s nulovým podílem strachu by asi byl dost nestabilní. je navíc velká otázka, zda někteří z těch, kdo si stěžují, že jim někdo nahání strach, by ve skutečnosti jen rádi nebyli těmi, ze kterých někdo má strach... je to složité. já nejsem odborník na psychologii. mě zajímá programování decentralizovaných systémů :-)

Podle mě dobrovolnictví přeceňuješ. Jeho meze jsou omezené, a třeba ani ZP jeho význam příliš nezvýší. cokoliv, co se odehrává zcela v soukromí, je tak jako tak obtížně kontrolovatelné a tedy i zdanitelné. daně máš šanci vybrat jen u aktivit, odehrávajících se tak či onak ve veřejném prostoru: na otevřených trzích, apod. .. soukromé dohody jsou složité, lidi z nich do jisté míry mají strach, do jisté míry je pragmatické ověřovat si, zda v daný moment na daném místě člověk
GORG --- 23:47:16 27.12.2013
NEKROMANT: Taky jsem četl, že propaganda se nesnaží nikoho přesvědčovat. Je šitá pro ty, kteří už věří (nebo budou věřit :)). Oni nepřesvědčují ale podávají to jako fakt. Jednak nějakými pokusy o argumentaci už by to začínalo být asi moc komplikované a hůř stravitelné každým nebo většinou, taak i je to asi nějaký psychologický trik.

Ono zahájit kampaň slovy "Nevíme, jestli je náš produkt nelepší. A může vůbec člověk něco sjistotou vědět? Nicméně tady jsou výsledky testu dvou pracích prášku, z nichž náš překonal ten druhý v 8 z 10 bodů kvality.. Viz pdf na naší webstránce, kde je to přesně rozebráno, v čem přesně se ten náš s jiným běžným pracím prostředkem liší." .. tohle by už člověk asi moc nestíhal mezi kafem a cestou do práce všechno vstřebat .. :) asi by to přepnul po první větě.

Ale tak jasně že marketing nebo ten produktový packaging je trošku uměním prezentace.. ale tvrdá propaganda má i různé barevné názvy. ,)Černá propaganda je myslím v USA povolená, ale jen vnitrostátně.. či naopak, te´d nevím,) Myslím, že právě jenom v zahraničí vlastně logically. Můžou třeba měnit obsahy webstránek "nepřítele" (Al Kaida/Taliban/kdokoliv/ty) jako PSYOPS, shazovat letáky, rušit rádio, vysílat své rádio vydávající se za nezávislé.To už je trochu jiného než asertivně sdělovat svůj názor. No ten ráz propagandy je fakt asi takový nechybující.. málokdy třeba vidíme, že by se korporace nějaká za něco omluvila. K tomu došlo velice raritně.,,. a myslím, že to byl nějaký prank, který vzala média vážně, že je mluvčím, ikdyž nebyl :) Šlo o nehodu v Indii, kde zemřely desítky lidí. O propagandě se ze zásady nepochybuje.
To těm vládam tady dost chybí přiznat se k omylu. ČR se furt zadlužovala a politici se vzájemně obvinujou, kdo za to může-Nejde přiznat omyl. Onehdá jak jednoho politika média dost atakovala, že byl přistižen při lži, (tuším v Británii), tak se mu najednou rozbil generátor běžnýho shitu a on normálně nevěděl co říct :-) až mi ho bylo líto, ikdyž jsem moc nevěděl, o co šlo.Propaganda musí být jemná jako ranní káva, důvod vstát.To je ta práce co odvádějí politici, kteří byli ale měli nadále dělat herectví..ale většina spíš jinde. Teba jako novou reality show..klaždý chce nějakou práci
GORG --- 23:11:44 27.12.2013
NEKROMANT: Proč bychom toužili po sexu, když to stojí jen energii a námahu..

Občas jsem přemýšlel (teda asi v dobách depresí), co nás vlastně motivuje dýchat a ráno vstávat..:) však taky by člověk mohl si prostě lehnout a prdět na všechno a postupně vlastně doslova uhnít.. ale něco ho zvedne. Teda nevím, co je tím důvodem To je hodně do duchovně filozofických otázek resp. možná kvantově mechanických
Ta motivace pomáhat druhým, že tím vlastně pomáhám sobě, protože jsme všichni jeden, je dobrý trik, jak nakrmit kozu i vlka jo :) Nevím.. ale určitá míra sobectví je asi dána samotným vymezením osobnosti, protože bez určité míry myslet na sebe a své hranice, vzniká tahle hra. V tom směru tam jakási přirozená inklinace zřejmě je už od batolete, které postupně objevuje moje/tvoje.

Na druhou stranu to jak mi běžně v tomhle kontextu zní tvrzení "lidská přirozenost je sobecký boj o přežití", tak bych to neviděl. Dost často je to myslím spojováno s představou, že člověk je vlastně velmi nebezpečné zvíře být neřízen pravidly státu nebo komunity. Do jisté míry pravidla a rituály zajišťují určitou stabilkitu, ale prostě chci říct, že ten (animální) boj o přežití (o suroviny, jídlo,sex=rozmnožování) je jen fragmentem... a ta přirozená povaha je veskrze dobrá a štědrá, sounáležitá a přátelská. Proč tomu tak tady na téhle planetě není až tak znát, teprve musíme zjistit proč to tak není :))
Ale jinak tohle je můj názor.. třeba mají sociální darwinisté pravdu,že přirozeností je boj boj boj.. proti druhým, protože jsou omezené zdroje.