Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
ALEF
[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Piratska_strana_logotyp.svg/240px-Piratska_strana_logotyp.svg.png]homepage - www.pirati.cz | transparentní účet - příjmy i výdaje | toto je neoficiální klub, ne oficiální fórum | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste to tady - [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ]
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 22:42:10 30.9.2013
JORIM: ono je to spíš myšlené tak, že by se tím změnil poměr toho, jaká část důchodů jde ze systému průběžného financování a jaká přes státní rozpočet: dnes se to přelévá v podstatě "jak to vyjde" a stát si tu vezme, tu něco dorovná... tady by asi bylo jasně dané, že je SZ a k tomu se přidává něco přes průběžně financované důchody (?) .. nicméně já v rámci Pirátů taky vysvětluju, že plácat do vzduchu nějaká čísla typu 10-12 000 je nezodpovědné hazardování s volitelností strany.

???: prostě kurz Bitcoinu vyhlašovaný MtGox neberu tak úplně vážně - resp. nepokládám ho za nijak zvlášť "tržní", a jako co? Bitcoin sám o sobě je dobře, je to dobrý pokus.. ale to, že všichni slepě věří kurzu jakési pololegální online burzy, což mj. znemožňuje ustálení stálých cen v BTC... no comment.

s vystudováním ekonomiky to nesouvisí: je to čirá paranoia, protože já prostě nemám možnost ověřit, jak velká část obchodů na MtGox je skutečná - tedy jistě, můžu vidět BTC převody, ale ne odpovídající pohyby na bankovních účtech, resp. komu ty účty patří. MtGox může hnout kurzem a k tomu přelít nějaké nahodilé účty BTC mezi jimi kontrolovanými účty - a nikdo nic nepozná. možná to zatím nedělají, dobře - ale kdyby to dělat začali, nemáme šanci si toho všimnout. takže za určitými věcmi okolo BTC nevidím trh, ale spíš slepou víru... (a pokud nesouhlasíš, tak mi laskavě vysvětli, jak bys to ty poznal, kdyby se to dělo, jak říkám)
JORIM --- 21:52:10 30.9.2013
XCHAOS: Uvědomuju. V porovnání s důchody jsou to drobné. Celkový objem všech sociálních dávek je asi 470 miliard (380 mld. důchody, 90 mld. ostatní).
Tím bychom teoreticky mohli udělat základní příjem tak 5000 Kč. Ale životní úroveň většiny důchodců (která je dnes už tak tristní) by ještě klesla, protože průměrný důchod je 10 000 Kč a potom by de facto klesl na polovinu. Já bych si to na triko nevzal.
??? --- 18:14:18 30.9.2013
XCHAOS: uprimne, krome toho, ze kazdej stat ma svoji menu a ze v tescu muzou vzit moji stoeurovku, si mi nic nerekl :0)

ja uz se radsi nebudu ptat na tvuj vztah ke kurzu bitcoinu.

imho maji pirati nekoho mezi sebou, kdo ma aspon nejakou ekonomku vystudovanou?
XCHAOS --- 17:12:10 30.9.2013
???: co se týče ekonomického uvažování a bitcoinu, tak tam připomínám, že hodnota národních měn se často odvíjí od toho, že na území nějakého svrchovaného státu máš obykle povinnost přijmout jako úhradu (zboží, služeb, jako svojí mzdu, apod.) národní měnu, zatímco u jiných (cizích) měn máš jen možnost jí přijmout (totalitní státy se ti můžou snažit toto zakázat - obvykle stejně brutálně, jako neúspěšně). od toho se odvíjí problém Bitcoinu, který nikdo nemá povinnost přijmout... tudíž v jistý moment můžou lidi prchnout k jiným podobným systémům, pokud pro ně budou mít nějakou výhodu (např. větší počet uživatelů, kteří danou virtuální měnu akceptují, předvídatelnější vývoj kurzu, apod.)

co se týče ekonomického uvažování a ZP, tak celou dobu zdůrazňuju, že v prográmu máme, že musí odpovídat možnostem ekonomiky. pod to jsem se jako kandidát podepsal - a takový ZP, který by vyžadoval např. masivní zadlužování státu u nadnárodních finančních institucí, tedy samozřejmě nepodpořím.
??? --- 16:58:38 30.9.2013
XCHAOS: ani to offtopik moc neni, protoze tve ekonomicke uvazovani by pro volice bylo zajimave.
kazdpopadne v tvem nazoru je jisty rozpor a dle meho pocitu tak nejak uhybas odpovedi... tak jak to tedy je s tim bitcoinem? je lepsi jeden globalni kurz, aby bylo jisty, ze rohlik bude furt aspon nejakou dobu stat stejne a nebo si proti jednotnemu kurzu??? ;0)

SHEALA --- 16:28:23 30.9.2013
SHEALA: jo ještě s tou kvadruparézou, ať neplácám bludy: tou chůzí bych byla velmi opatrná. Jsou kvadruparetici, co neujdou vůbec nic. A sou kvadruparetici, co se brání vozíku a makají jen o berlích. Je to velmi individuální. Káždopádně to o omezený hybnosti jak rukou a nohou platí.
GULDUR --- 16:23:43 30.9.2013
SHEALA: jo takhle, já to myslel naopak, jakože aby nedocházelo ke zneužívání ve smyslu, aby zdraví nezneužívali lékařských posudků...ale ano, v tomhle mám i nepřímou vlastní zkušenost..hlavně co se týče posuzování soběstačnosti...
SHEALA --- 16:20:45 30.9.2013
GULDUR: nechápu? To uzdravování vypadá takto: člověku s kvadruparézou sníží škrtem pera PnP z 8000 na 800.
PnP je přívpěvek na péči. Logika je taková že by si měl člověk z toho platit asistenci.
Kvadruparéza = človek je na vozejku, je schopnej ujít do 50 metrů, má omezenou hybnost rukou. (I nohou pochopitelně)
Většinou je takovej člověk jšéště nějak zkroucenej, ale není vždy pravidlo. Přibližně tomu odpovídá Václav Krása.
GULDUR --- 16:16:56 30.9.2013
SHEALA: no jo, tak to je jako chtít, aby Češi zázračně nebohatli ( po krachu založil další tři prosperující firmy) nebo nechudli - jezdí v BMW, ale to je švagra, on sám je bezdomovec hlášenej na obecním úřadě v té vile jenom přespává...
SHEALA --- 16:08:58 30.9.2013
GULDUR: Aha vidím že jsem splácala dvě věci dohromady :) Hele skusím pozjištovat jakej je rozdíl v platbách... i když to bude na dlouhou trať. Jinak nám čechům by docela stačilo, aby se zázračně neuzdravovali (rozuměl nesnižovaly stupně postižení, přestože se nezněnila diagnóza)