Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
ALEF
[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Piratska_strana_logotyp.svg/240px-Piratska_strana_logotyp.svg.png]homepage - www.pirati.cz | transparentní účet - příjmy i výdaje | toto je neoficiální klub, ne oficiální fórum | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste to tady - [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ]
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 18:40:16 29.3.2013
GORG: to je trošku matoucí titulek, obávám se :-)
GORG --- 17:50:22 28.3.2013
Kypr zavádí internetovou měnu Bitcoin - Dolezite.sk
http://dolezite.sk/Kypr_zavadi_internetovou_menu_Bitcoin_174.html
XCHAOS --- 9:49:10 28.3.2013
Cyberbunker: Spamhaus je mafie ohrožující svobody Internetu - Lupa.cz
http://www.lupa.cz/clanky/cyberbunker-spamhaus-je-mafie-ohrozujici-svobody-internetu/
KEDRIGERN --- 23:02:17 27.3.2013
Tak zde šlo opravdu o aplikaci hesla: "dokud to funguje, nešahej na to" v kombinaci s ambiciozními projekty jako jsou Sledujseriály etc.

Teď se řeší budoucnost. Nicméně neřeší se jen poměr cena/výkon, ale např. i ideové a organizační problémy. Někteří si myslí, že by měla být odděleny některé segmenty. Na druhou stranu, pak se vytrácí svobodomyslnost našeho přístavu etc.

---

Já vím, že je toho hrozně málo vidět, ale dělá se toho spousta (OSA, byrokracie, rozšiřování programu, vyjednávání pro volby v příštím roce, lokální akce, vzdělávací akce, ...).
XCHAOS --- 22:16:33 27.3.2013
TLOUDEV: dobře, ale takhle uvažují o politice i moji rodiče: a pak jsou hrozně překvapení, když to nefunguje - a když se pak ukazuje, že osoby, kterým projevily důvěru, jsou šarlatáni nebo dokonce agenti/loutky mafie.

samozřejmě nechci nikoho kritizovat, že straně přispívá peníze. ale už dnes existují způsoby, jak peníze cílit (např. jednotlivým krajským sdružením, apod.) a celkově podle mě hrozí, že Piráti bude mít dříve dostatek peněz, než rozumu - a tím pádem skončí tam, kde třeba Zelení (tedy za 30 mega kampaň 2.5% hlasů... jejich pěšáci v za to nemůžou, ti se docela snaží... ale je to prostě celkový fail chápání fungování určitých společenských, mediálních a ekonomikcých mechanismů, pokud se jim toto stalo...)
TLOUDEV --- 15:36:48 27.3.2013
XCHAOS: hele chaosi: me jde o to, ze ty nekde napises "tak mohl bych.." a je ticho po pesine. proc to ma delat kdokoli jiny, kdyz uz jsi to nakousl, ze by ses tomu mohl venovat? ja platim PS prispevky prave kvuli tomu, abych se s tim nemusel zabyvat ja. pokud by nikdo s tim "tak mohl bych.." neprisel, pak bych to sem trebas nadhodil, aby se za me penize vyvoj hnul kupredu. (a nakonec koukam ze jsem to byl stejne ja, kdo to sem pastnul).
Tak se prober, slez z te sve nebeske houpacky zpatky mezi lid a dokopej sve spolustraniky k nejake "oficialni reakci" - to OPRAVDU JA DELAT NEMUZU.
GULDUR --- 12:03:24 27.3.2013
XCHAOS: ó děkuji za pozvání...
XCHAOS --- 11:54:29 27.3.2013
(je to tu asi offtopic... můžu tě pozvat do klubu [ Arachne Labs + Arachne Aerospace (Open source software + flight hardware) ] )
XCHAOS --- 11:52:15 27.3.2013
GULDUR: já nevím, jestli jsem byl "kontrakultura" :-) a dokonce ani občanská sdružení jako visions.cz ani nevím, jestli byly "kontrakultura" servery jsme třeba nikdy neadministrovali, jen jsme dělali levný housing. a někteří si vylobovali víc a jiní míň.

já bych použil slovo "alternativa" - podnikal jsem bez úvěru nebo peněz investorů v době, kdy to bylo běžné. dnes v době krize je takové fungování daleko běžnější - nikdo dnes nespekuluje na nekonečný růst... (kromě lidí, co investují do bitcoinu...)
GULDUR --- 11:50:25 27.3.2013
XCHAOS: aha takže Arachné byla jakoby mimo tuhle kontrakulturu? Čistě jakoby technický zajištění provozu (krom níže uvedeného Brmlabu a kosma třeba)?