Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
ALEF
[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Piratska_strana_logotyp.svg/240px-Piratska_strana_logotyp.svg.png]homepage - www.pirati.cz | transparentní účet - příjmy i výdaje | toto je neoficiální klub, ne oficiální fórum | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste to tady - [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ]
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KRAMERIUS --- 15:33:38 24.3.2017
Tak zase jeden průzkum (CVVM). Asi jiná cílová dotazovaná skupina než u STEMu, nebo ho platil jiný sponzor.
[http://1gr.cz/fotky/idnes/17/033/org/JB6a29cf_1.jpg]
XCHAOS --- 21:48:58 22.3.2017
Why American Farmers Are Hacking Their Tractors With Ukrainian Firmware - Slashdot
https://yro.slashdot.org/.../why-american-farmers-are-hacking-their-tractors-with-ukrainian-firmware
??? --- 14:26:26 22.3.2017
KRAMERIUS: to neni potreba... srovnavat politika (kam bez provereni znalosti muze kdekdo) se soudcem (ktery zkouskami prokazuje sve schopnosti) muze jen diletant :D
KRAMERIUS --- 12:33:36 22.3.2017
NIEKT0: Si to přece vygoogli :-)))))
NIEKT0 --- 12:30:30 22.3.2017
DANYSEK: samozrejme ze pirati to ani netusia, ale ty nam to nastastie povies.
??? --- 12:17:31 22.3.2017
???: dobra je tam hlavne ta argumentace vekovou hranici u soudce - vedi vubec Pirati, co predchazi tomu, nez se nekdo vubec stane soudcem? :-) Ocividne nevedi...
??? --- 12:10:17 22.3.2017
Ústavní soud odmítl stížnost Pirátů na věkovou hranici pro senátory | Domov | Lidovky.cz
http://www.lidovky.cz/...u-hranici-pro-senatory-p8q-/zpravy-domov.aspx?c=A170322_112324_ln_domov_ele
...nojo, kdyz uz otravujeme ustavni soud, chce to aspon ustavni argumenty :)
??? --- 4:40:48 22.3.2017
XCHAOS: je to o alternative (jiny protokol), ktery ale (narozdil od contentu typu Google, Facebook... Seznam... ostatne casto i kritizovana statni sprava) proste Pirati nejsou schopni nabidnout ;-)
Pirati se soustavne tvari, jak moc IT rozumi... mno, a pritom u tak jednoduche veci proste selhavaji.
XCHAOS --- 22:25:28 21.3.2017
???: rozjížděl si to tady už několikrát, ale musím ti znovu opakovat: internet není IPv6. na to, kolik úsilí se už do snahy o rozšíření IPv6 investovalo, jsou výsledky opravdu chabé. jediné, co by mohlo rozšíření urychlit, by bylo nabízení IPv6 only služeb, které i kdyby existovaly, musely by je search enginy řadit mezi výsledky vyhledávání bez ohledu na to, že pro většinu světových uživatelů tyto odkazy zatím budou nefunkční.

v případě Pirátů tedy pláčeš na špatném hrobě: pokud jsi tak strašně zarytý fanoušek IPv6, lobuj o content providerů, ať nabídnou IPv6-only content a u Googlu, ať tento content nabídne mezi výsledky vyhledávání všem uživatelům (i z ne-IPv6 sítí). to by pak zvedlo zájem koncových uživatelů - který je to jediné, co se počítá.

kromě toho, moje představa o pokroku není, že se nekriticky nadchnu pro nějaký 20 let starý koncept, který ale neřeší podstatné současné výzvy (anonymitu, ochranu soukromí, bezpečnost off-the-shelf zařízení instalovaných blbci, apod.). IPv6 v těhle ohledech proti IPv4 představuje nulový pokrok, v některých případech by mohlo situaci i zhoršit. Moje představa pokroku je taková, že se se na jeho tvorbě sám podílím.. a popravdě, protokol, vymyšlený před 20 lety jako "definitivní řešení na věčné časy", který se ale ani za 20 let nedokázal prosadit, ve mě prostě žádnou velkou euforii nezpůsobuje.

Je to prostě téma mimo-běžné pirátským tématům: rozhodně jsme proti tomu, aby použití IPv6 někdo někomu odepíral, ale v podstatě nevidím důvod, proč plýtvat energií na to, aby se tím technický odbor Pirátů zabýval víc, než jinými důležitými aspekty. Chápu, že je to třeba tvůj koníček, ale běžnému uživateli je to v podstatě jedno. Výtky týkající se např. šifrování nějaký význam mít mohly, ale IPv6 trolling je pro většinu uživatelů téměř nesrozumitelný.

Piráti obecně podporují P2P ve všech podobách, a tam se lepší dostupnost IPv6 místo IPv4 adres může hodit.. web ovšem není P2P služba, takže zrovna dostupnost webu na IPv6 nepřinese žádnou zvláštní výhodu ani v budoucnu, až se třeba na IPv6 budou masivně provozovat různé dnes ještě neexistující P2P služby. Spíš se na to musíš podívat tak, že Piráti vůbec usilují o existenci základních předpokladů pro legální provoz takových budoucích informačních služeb, pro které dostupnost prakticky neomezeného množství IPv6 bude třeba už mít nějaký podstatný význam: samotný web takovou službou ale nebude nikdy.