Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
ALEF
[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Piratska_strana_logotyp.svg/240px-Piratska_strana_logotyp.svg.png]prosíme účastníky debaty, aby se zdrželi vulgarit a osobních útoků alespoň na úrovni některých slušnějších klubů tady na NYXu

homepage - www.pirati.cz | twitter - 
@PiratskaStrana | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LINKOS --- 23:06:47 22.4.2018
???: ono nemusis mit ani automaticky kotel,jen ho nesmis dusit...
??? --- 22:43:25 22.4.2018
XCHAOS: resit cim topis je nesmysl..Automaticky kotel na uhli prakticky nepoznas, zejo. Vubec nesmrdi.
XCHAOS --- 22:40:48 22.4.2018
???: no... micromanagement znamená trochu něco jiného.. to je naopak, když se vyšší levely managementu detailně šťouraj v těch lidových věcech, co musej fungovat tak nějak samy.

u piva v hospodě má smysl řešit, jestli např. v té které vesnici si mají lidi odhlasovat zákaz topení hnědým uhlím, nebo ne. Protože je to až tak jednoduché, že může být chudá vesnice na kopci, a lidi tam na nic jiného nemají prachy a fouká tam a je zima a kouř se hned rozptýlí. Ale taky může být vesnice v ďolíku, kde jsou časté inverze a lidi tam ten kouř fakt dusí. Takže tohle nějak vidím jako příklad toho, že by se rozhodnutí měla dělat s účastí těch, na které ta rozhodnutí budou mít dopad... na příslušné úrovni.

Každopádně asi narážíš na případná celostátní referenda. Já si myslím, že jsou určité otázky, které mají dopad na všechny a tedy by měli všichni mít možnost se vyjádřit.. a tím nemyslím v nezávazných průzkumech veřejného mínění, ale formálně, aby se dalo čekat, že si na to aspoň na chvíli sednou a přečtou si pro a proti a tak. Ale je velký problém, že je to prezentováno tak, že tyhle velké otázky se mají týkat toho, jestli vystoupit z EU nebo jestli Okamura získá pravomoci diktátora, nebo tak něco. Referenda by mohla být i celoevropská, naopak na úrovni měst by se mohla týkat územních plánů, apod.
??? --- 22:15:14 19.4.2018
XCHAOS: to je princip toho vselidovyho mikro-rizeni, zejo... snaha o mikromanagement vseho "odspodu" je proste zvracena.
XCHAOS --- 21:27:55 19.4.2018
MIKULAS: Marek Hilšer bydlí blíž k Hradu, než já :-) ale podezírám ho, že taky jezdí na lehokole.. protože to, co parkuje na půdě na Pohořelci 26 je určitě jeho :-)
XCHAOS --- 21:27:02 19.4.2018
???: a u piva v hospodě ten legislativní proces zase prosazuje kdo?
MIKULAS --- 15:52:42 19.4.2018
LINKOS: což by mohlo přijít dřív, než čekáš :D
??? --- 14:34:50 19.4.2018
XCHAOS: emocialni obsah zakonu daji az media... nic to ale nemeni na tom, ze legislativni proces vznikajici u piva v hospode asi prilis kvalitni nebude.
LINKOS --- 12:14:01 19.4.2018
XCHAOS: az pirati prosadi legalizaci,tak ty uz budes kandidat na prezidenta...
XCHAOS --- 12:07:03 19.4.2018
???: aby lidi zvedli zadek a šli něco vetovat, tak ten zákon musí mít pro ně nějaký emocionální obsah a nějaký jasný model zneužití, který je snadno medializovatelný.

(paradoxně, dovedu si představit, že Piráti prosadí ve Sněmovně plnou legalizaci konopí a lid s trvalým bydlištěm co nepotřebuje voličské průkazy pak zvedne zadky a půjde jim to vetovat...)