Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
ALEF
[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Piratska_strana_logotyp.svg/240px-Piratska_strana_logotyp.svg.png]homepage - www.pirati.cz | transparentní účet - příjmy i výdaje | toto je neoficiální klub, ne oficiální fórum | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste to tady - [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ]
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 21:30:12 10.12.2016
???: trollíš skrze úmyslne zkreslení reality a podsouvání nesmyslů svým oponentům. Piráti neříkají nic z toho, co ty trvrdíš.

základní je dlouhodobý výhled řešení _sociální_ problematiky, ne _ekonomické_. pokud by někdo chtěl _ekonomiku_ stavět na základním příjmu, tak by to rovnou mohl pojmenovat přídělový systém - naproti tomu, základní příjem je právě o tom, že máš nějaký trh, na kterém si můžeš vybírat.

ekonomickou souvislost můžeš to chápat i tak, že pokud s námi Čína vede obchodní válku tak, že dumpuje ceny, tak můžeš zavést třeba ochranná cla (jako tím straším Trump). A nemůžeš můžeš ten dumpovaný čínský import tak-trochu-rovnoměrně rozdat - a nejsnažším nástrojem tohoto je základní příjem, zřejmě inteligentnějším, než dnešní dotace nesmyslů.

Piráti se mezi sebou liší v názorech na to, jakou roli bude po zavedení základního příjmu hrát např. dobrovolnická práce. Já osobně jsem v pohledu na lidskou povahu ve svých 43 letech už trochu konzervativnější - a soudím, že u většiny dospělé populace bude hrát roli spíše malou. u mladší populace je však dobrovolnická práce ekvivalentem toho, co dnes u vybrané části populace VŠ vzdělání: prostě je to nějaká fáze, kdy je člověk chráněn před přímými ekonomickými tlaky (pokud se pro tuhle výzvu nerozhodne dobrovolně) a připravuje se na budoucí fungování. vzhedem k procentu populace, který na Západě pobírá dnešní formy sociálních dávek, je ZP variace tohoto, která klade důraz i např. na padesátníky v předdůchodovém věku, kteří nedosáhli vzestupu v sociální hierarchii a nevyboxovali si privilegia (dnes z nich společnost dělá bezdomovce, alkoholiky, vrátné a uklízečky - max. by tedy ZP zamíchal cenovou hladinou u některých neprivilegovaných profesí, to je celé... stejně by si většina lidí chtěla přivydělat nad rámec ZP)

tebo zdůrazňovaný Excell není dobrý na nelineární simulace... zvedení ZP není žádná plošná operace bez dalších důsledků, že vezmeš nějeké peníze, rozdělíš je mezi všechny a nic jiného se ti nehne - tedy výběr daní, spotřebních i jiných, cenová hladina, výše mezd, apod. Když už, musely by si možné scénáře po zavedení ZP simulovat.

tvoje řečnické extempore na většině NYXu jsou charakterizované tím, že víceméně předpokládáš, že to jak vidíš svět, je vrcholem nějaké osvícené geniality a ostatní ho musí buď vidět stejně, nebo jsou daleko hloupější a ignorují něco, co (tobě) přijde samozřejmé. Jenže samozřejmě - stejně jako celému NYXu podsouváš, že bere drogy (zřejmě na základě vlastní zkušenosti?), tak Pirátům podsouváš, že základní příjem by zavedli tak, jako kdyby si TY zaváděl základní příjem - tedy na základě excellové tabulky.

V excellu můžeš dělat nějaké mikroekonomické výpočty - víceméně, hodí se na to, když si děláš rozvahu pro provoz hospody a děláš si záznamy, kolik si nakoupil sudů a vytočil půlytrů. Jenže sociální politika státu takhle jednoduše nefunguje a fakt jí nejde nasimulovat v excellu.
??? --- 20:40:03 10.12.2016
???:
(a) Michálek je nestraník
(b) není za piráty ale za za koalici Pirátů, Strany zelených a KDU-ČSL
WELES --- 17:06:35 10.12.2016
???: No pokud se ti pirátskej program až takhle nelíbí, tak pro tebe mám radu: Nevol je.
??? --- 14:15:45 10.12.2016
???: to je fuk. Je to jeden z mala volenych zastupcu ve vrcholove politice zastupujici (nominovany) Piraty - a rec byla o tom, co Pirati teda delaji. Tak jsem se na to podival - Michalkovy konkretni ciny (hlasovani) popiraji vsechny ty obecne deklarace o tom, kterak se Pirati zasazuji o necenzurovany internet a jak ho brani. Smirovani v podobe EET zastupce Piratu schvalil, proti cenzure zamaskovane za hazard se taky ostre nevymezil, s pravomocemi moci vykonne vyplyvajicimi z kyberzakona taky souhlasil. Dobra vizitka pro Piraty, jen co je pravda... :) A nestacej to do osobni roviny, bavime se o Piratech, ne o tom, koho jmenovite voli NIEKT0. K politice patri i odpovednost, a Michalka nominovali Pirati.
??? --- 13:50:20 10.12.2016
???: co to meleš? Jak víš že Michálek je z jeho volebního obvodu? Michálek je senátor, ne poslanec.
??? --- 13:46:20 10.12.2016
NIEKT0: jo a zakon o kyberneticke bezpecnosti se Michalkovi taky libil. Cece, ty snad ani nevis koho volis (resp. co dela ten, koho teda nadsene volis) :)
??? --- 13:30:45 10.12.2016
NIEKT0: tak treba Michalek se u diskutovaneho zakona spojeneho s hazardem jen zdrzel, v pripade EET hlasoval dokonce pro predlozeny navrh (ergo s tim verejne vyslovil souhlas, a kecy typu "at to Babisovi zlomi vaz" na tom nic nezmeni), dtto se mu libila "centralni evidence uctu". O zadnem jasnem "vymezeni se" proti podobnym vecem nemuze byt rec. Ono moc realnych projevu Piratu o tom, jak by to bylo bohuzel nemame - a ty co mame jsou v rovine "slibem nezarmoutis".

Statni organizace se celkem resi. Nicmene vzhledem k tesne vazbe na komercni sektor (stat coby odberatel sluzeb) dost dobre nemuzes stav v soukromych firmach... ehm... zcela ignorovat... s argumentem, ze to je ryze jejich vec, to bohuzel v soucasnem provazanem prostredi neplati.
NIEKT0 --- 12:58:38 10.12.2016
DANYSEK: Deklarativne to v programe nema ziadna strana, v praxi tak konaju vsetci okrem piratov (a mozno zelenych?).
Viz ACTA, "kyberzakon" (aka mozeme vam vypnut internety), teraz blokovanie hazardu a bianco sek pre vojenske spravodajstvo.

Osobne som nazoru ze situaciu "kybernetickej" (much wow) bezpecnosti riesit treba, sucasny stav v (nielen) statnych organizaciach je eufemicky povedane katastrofalny. Ale stat by si mal v prvom rade urobit poriadok na vlastnom dvore, a az potom sa snazit riesit situaciu u obcanov a sukromnych subjektov.
??? --- 12:25:06 10.12.2016
???: jo s tou litackou je to slusnej olol :D
??? --- 11:50:18 10.12.2016
KRAMERIUS: linkoval jsem ti to nize, coz je odkaz z hlavni stranky do regionu. Na druhy klik je Praha. Novinka z roku 2014... ehm... fakt neni novinkou :D

Umyslna cenzura / nedostupnost takhle obecne receno je take jen nepodlozeny blabol. Ano, v konkretnich kauzach se muze stat, ze narazis na problem se zpristupnenim informace - ale pak je definovano, jak postupovat. Nemuzes tvrdit, ze toto je obecne pravidlo, par informaci podle 106tky jsem si taky lovil a problem s tim nikdy nebyl, pouze v jednom pripade bylo treba jedno odvolani - kdy po rozhodnuti nadrizeneho organu povinny subjekt pozadovane informace vydal - urednik proste pochybil, to se stat muze. Popravde, kdyz jsem se dival pred mesici na to, oc Pirati vesmes lovi, tak je to jen o kydani historickeho hnoje, nikoliv o reseni aktualnich problemu.

Ukazkove ty "vykony" Piratu byly kolem prazskych tramvajenek, zatimco Pirati resili mrtvou OpenCard, v poklidu si vzniknul novy netransparentni penezozrout zvany Litacka - a to s Piraty primo v zastupitelstvu. Na pocatku dokonce panovalo z Litacky u Piratu nadseni (narozdil ode me, coz zde v historii dohleddas). A najednou - aktualne - by ji rusili - a k tomu, ze to v minulosti vlastne podporovaly se Pirati dnes uz nehlasi ;-)

A kdyz se zacteme do "napadu" Profanta v tom clanku, tak vlastne je videt, ze tomu sam nerozumi a jak mele nesmysly. Argumentuje tim, ze u RFID karticky nezjistim platnost kuponu a ze bezkontaktni platebni karta tohle vsecko vyresi. Jak prosim? Ano, u jednorazove platby v tramvaji je bezkontaktni platba fajn, ale co mesicni, ctvrtletni, rocni kupony? Na ty uz zapomel... :-) (a ano, terminal v te 22 je v overovacim provozu - kdy se zkousi, jak to funguje v provozu - to z logiky veci nemusi byt dokonale/finalni reseni, ale to by Profant taky mohl vedet) Absence informaci o zakoupenem kuponu je pritom problem na strane DPP (tzn. tam, kde kupon kupujes) - kde cestujicimi pouzitelny informacni system proste neni. A misto toho, aby se resilo tohle se resi... stale dokola... typ plastove karticky v penezence :)