Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
ALEF
[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Piratska_strana_logotyp.svg/240px-Piratska_strana_logotyp.svg.png]prosíme účastníky debaty, aby se zdrželi vulgarit a osobních útoků alespoň na úrovni některých slušnějších klubů tady na NYXu (nereagujte na ID DANYSEK a VYHULENY_UFO jsou to trolové)
Veškerý gaychat patří do druhého klubu, zde bude smazán.
homepage - www.pirati.cz | twitter - 
@PiratskaStrana | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 22:48:03 17.2.2020
Z možných 1041 členů hlasovalo 494 (47,5%).
Pro postup do 2. kola možnost potřebovala podporu alespoň 248 členů (nadpoloviční většina).
Návrh A: "Celostátní fórum ruší rozhodnutí krajského fóra Ústeckého krajského sdružení KF ÚsK 4/2020, kterým v primárních volbách sestavilo a schválilo kandidátní listinu do doplňovacích senátních voleb v obvodu č. 32 - Teplice." (= PRO zrušení kandidátky) - 232 hlasů
Možnost B: Ukončení jednání bez usnesení. (= PROTI zrušení) - 249 hlasů

Pouze možnost B získala nadpoloviční podporu (těsně)

....
Tomáš Tožička bude Pirátským kandidátem do Senátu na křeslo po Kuberovi. Maloburžoazie to zase jednou prohrála....
XCHAOS --- 22:43:13 17.2.2020
Peksa povede europarlamentní skupinu na podporu Tibetu
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/europarlamentni-skupinu-tibet-vede-peksa.html
XCHAOS --- 22:32:51 17.2.2020
Pirátský návrh Jakuba Michálka na zavedení klouzavého mandátu prošel do druhého čtení
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/piratsky-navrh-klouzaveho-mandatu.html
DAYSIR --- 10:34:51 17.2.2020
Mám ho jako zveřejnit znova nebo jak?
XCHAOS --- 19:59:39 15.2.2020
JPLABS: Piráti mi neplatí nic, protože do struktur typu MO (mediální odbor) nějak nemám potenciál se začlenit. Naopak Pirátům platím už 10 let členský příspěvek, i když vždycky váhám, jestli to není fakt pitomost. Médiím moc nerozumím, na televizi skoro nekoukám :-)

Tady na NYXu je to tak příjemně v pozadí. NYX užívají řádově desítky tisíc lidí, většina ovšem na něco jiného, než kecání o politice. I přesto je podle mě zajímavé mít tady nějakou přítomnost a nějaký vliv. Ostatní strany vesměs ani moc nevědí, že nějaký NYX existuje (kdyby to věděl Babiš, nejspíš si tady zakládá falešné účty jako na Twitteru :-)
NIEKT0 --- 10:42:20 15.2.2020
JPLABS:
1. Preco by mal byt preboha xchaos medialny poradca?

2. V reflexe si teda moc prace autor nedal (alebo naopak dal:). Problem s EU parlamentom je ten, ze tam plati ina legislativa, a neda sa tam aplikovat to iste ako v ceskej poslaneckej snemovni. (V praxi sa teda da zistit kolko beru pomerne jednoducho, su tam dohladatelne tabulkove platy, + jediny asistent co je zaroven aj clen strany svoj plat zverejnil)
JPLABS --- 9:38:58 15.2.2020
XCHAOS: mimochodem XCHAOS, Vás také platí Hřib jakp PR poradce? Jen se tak prám ...
JPLABS --- 9:38:11 15.2.2020
XCHAOS: nicméně jsou u kormidla

https://www.reflex.cz/...a-sama-pije-vino.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Toto "nemá chybu" :

Hřib: Zastavili jsme zbytečné technologické projekty za více než 100 milionů - Euro.cz
https://www.euro.cz/...nez-100-milionu-1480357?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

tak hlavně ty inteligentní koše na odpadky, ty nás spasí :)
A půl milionu Kč měsíčně za PR poradce ... Je to normální? Když někdo něco umí, tak nežvaní a dělá a jeho výsledky mluví za vše, pak nepotřebuje PR poradce

Hejtmani na rozdíl od pražského primátora Hřiba na poradcích šetří - Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...dcich-setri-40307318?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Kdyby Hřib něco uměl, zůstal by v oboru a dělal by medicínu co vystudoval. Místo toho jen žvaní o politice. Ty prachy investované do jeho studia lékařské fakulty, to byly prachy vyhozené oknem. Měl by je státu zaplatit zpět.
XCHAOS --- 15:07:38 14.2.2020
V kauze přezkumu senátní kandidatury Tomáše Tožičky je už 259 odevzdaných hlasů. Tedy řádově víc, než kolik hlasovalo v původní nezávazné anketě, nebo v následunícím podání členského podnětu. Tedy hodně lidí si dalo záležet, aby se projevilo až v tajné volbě a ne v diskuzi na fóru.

Bude velmi zajimavé sledovat, jak toto hlasování dopadne. Budeme si na to muset počkat do pondělka.
XCHAOS --- 14:36:56 14.2.2020
JPLABS: byla to určitá nadsázka. Jak sám konstatuješ, máte v týmu především excelentní matematiky. A to je právě svět sám pro sebe. Já obecně informatiku pokládám za vědu, stojící trochu stranou od matematiky, i když s ní sdílí některé nástroje. Podobnosti jsou i v tom, že matematik se může chtít distancovat od politiky... ale spočítat nějaké tabulky pro dělostřelce holt z podstaty věci umí (a dokonce to byla silná součást motivace pro rozvoj matematické analýzy, svého času)

O programování by se dalo plácat donekonečna. Mě samozřejmě trochu mrzí, že jsem se na to vykašlal a skutečně to bude souviset s tím, že dýl to vydrží bavit ty, kteří skutečně mají nějaký základ pro tvorbu v té matematice, zatímco my ostatní nakonec skončíme u kupeckých počtů.