Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
učíme matematiku - rady, tipy, nápady
MAGGIE
[http://springcove.schoolnet.com/images/user_images/albright/math%20symbols.gif]

Rady, tipy, nápady, podněty atd. "matikářů", jak udělat tento momentálně ne příliš oblíbený školní předmět pro studenty co nejvíce zajímavým


DOUČOVÁNÍ MATEMATIKY:

MAEP - Plzeň
MAGGIE - Liberec (ZŠ, SŠ)
NEVENA - Praha a okolí (ZŠ, SŠ, VŠ)
TK_ - Praha (ZŠ, SŠ, VŠ)
FILLIPPO - Ostrava (ZŠ, SŠ)
SELATKO - Praha (SŠ, VŠ)
KEJML - Praha (ZŠ, SŠ, VŠ)
MIROSLAV - Praha (ZŠ, SŠ, VŠ)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MAGGIE --- 15:28:42 17.11.2014
PANFETKA --- 9:39:59 29.9.2014
Ahoj, potřebovala bych od zdejších poradit, kde poptat doučování z matematiky - reps. prosím o dobré doporučení na nějakou nalejvárnu v Praze s vlastními učebnami a možností výuky po večerech .
Jsem pracující, studující dálkově dopravku v Pardubicích.
Čeká mě zkouška z Matematika I. a už na gymplu byla pro mě matika velkej průšvih - prostě na to nejsem, ale chci se alespoň pokusit...Potřebuju ale začít prakticky od začátku SŠ...absolutně nechápu jak jsem střední udělala, maturitu z ní samozřejmě nemám...Předem díky za tipy, rady.
MAGGIE --- 22:29:31 28.9.2014
CIBL: no vida, tak jsem na jednu stranu ráda, že z toho nemám divný pocit sama - fakt nechápu, proč jsme na tuto sadu přešli po té z Promethea, která je podle mne zkrátka bezchybná
PAPRIKODLAK --- 12:38:07 28.9.2014
THOMASMORTA: Ono tam něco takového je? ... Aha. Není.
Ve vydáním 2002 jsou příklady z přímaček v roce 1996, do vydání 2006 to vůbec nedali.
THOMASMORTA --- 12:30:49 28.9.2014
PAPRIKODLAK: Chápu, že příklady se asi nezměnily, ale vzadu je i nějaká ukázka přijímacích zkoušek a ty se určitě za dvacet let změnily, tak jestli náhodou není nějaká aktualizace tam.
PAPRIKODLAK --- 12:18:54 28.9.2014
THOMASMORTA: Ve verzi, co měla učitelka, bylo asi pět chyb ve výsledcích, a v těch, co jsme měli my, už některé nebyly. Co se týče rozdílů v příkladech, tak tam o žádných nevím.
THOMASMORTA --- 10:10:33 28.9.2014
Když už tu probíráe učebnice - aktualizuje se nějak sbírka příkladů od Petákové nebo už dvacet let vychází nezměněna?
CIBL --- 10:05:09 28.9.2014
Když už je tu toto téma, zajímalo by mě, jestli někdo učí v 9. třídě podle frause Fyziku. IMHO se to nedá zvládnout vše stihnout.
CIBL --- 10:03:39 28.9.2014
Učebnice této řady vychází v nakladatelství FRAUS, které podporuje vyučování dle profesora Hejného. Vydali řadu učebnic pro první stupeň a řadu pro druhý stupeň spíchli horkou jehlou. "Učil" jsem podle ní v 7. třídě - mám s učebnicí stejnou zkušenost, také jsem se po pár týdnech vrátil k řadě prometheus, která je sice spíše pro víceletá gymnázia, ale je v ní vše vysvětleno přehledně a hlavně žáci se z ní mohou učit i doma. NAvíc v příkladech (zadáních i řešeních) jsou chyby. Můj názor je, že ten druhý stupeň vydali jen aby se neřeklo, protože na hejného matematice pro druhý stupeň se stále ještě pracuje a měli by řadu učebnic pro druhý stupeň dle hejného matematiky vydat až tak za rok či dva. Jediná výhoda těchto učebnic je, že mají pc verzi a můžeš ji pouštět na interaktivní tabuli. Doporučuji si prohlédnout učebnice pro první stupeň, ty jsou zpracované hezky a navíc zjistíš, co je to deciden, centiměsíc a poznáš zvířátka děda lesoně :-)